Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Také si říkáte, co na těch Francouzskách je, že dokážou působit neformálně, ledabyle, ale přesto tolik sexy? Jejich deset zásad si můžete osvojit i vy.

Osvojte si francouzský šarm: 10 zásad

Francouzský šarm - 10
zdroj: Getty Images Francouzský šarm - 10
aktualizováno 22.01.2013, 12:41 | 22.01.2013, 00:00 | doma.cz/ina

Také si říkáte, co na těch Francouzskách je, že dokážou působit neformálně, ledabyle, ale přesto tolik sexy? Jejich deset zásad si můžete osvojit i vy.

Říká se, že francouzské ženy nebývají tak krásné jako Češky, ale o to větší vyzařují charisma a sex-appeal. Působí přirozeně přesto smyslně, ležérně přesto elegantně. V čem tkví tajemství jejich dokonalého stylu?

 

Podívali jsme se na tři slavné herečky, které na první pohled dávají světu znát, že pocházejí ze sladké Francie. Juliette Binoche, Charlotte Gainsbourg a Marion Cotillard vám nyní udělí lekci stylu!

 

Prohlédněte si celou galerii:

 

Fotogalerie

1 / 10 Otevřít fotogalerii

 


Sáčko!

 

Bez tohoto kousku nemůže váš šatník vůbec existovat. Na slušné kostýmové sako zapomeňte. V módě jsou nejrůznější materiály a střihy letí spíše kratší a propasované. Sako váš outfit zachrání, ať už sáhnete po džínách, nebo šatech!

 

ČTĚTE TAKÉ:

Perfektní make-up: Uberte si kila ve tváři

Co tento týden na sebe: Sexy džínová košile

Líčení podle tvaru očí: Jak na sexy pohled!


Neformálnost a ležérnost

 

Francouzský šarm - 3
(Foto: Getty Images)

 

Nesnažte se být za každou cenu perfektní! Malé chyby a nedokonalosti nošené s nadhledem působí sexy! Podívejte se například na rozcuchy a vrabčí hnízda slavných hereček.


Přirozené líčení i vlasy

 

V jednoduchosti je krása, to platí i v líčení. Jemné líčení působí mladistvě a většině mužům je sympatičtější, než dokonale namakeupované dámy! Vsaďte na jemné stíny a lehký lesk na rty!


Jako holčička

 

Francouzský šarm - 5
(Foto: Getty Images)

 

Ryze dívčí styl? Ano, ženskost je v kurzu.. Nemusí se však vždycky projevovat pouze okatými výstřihy a upnutými minisukněmi. Roztomilost a dívčí střihy působí originálně a krásně nevinně (a právě ta „nevinnost“ mnoho mužů láká daleko více, než outfit a la domina).

 

 

Pánský styl

 

Francouzský šarm - 6
(Foto: Getty Images)

 

Francouzský šatník bez pánských prvků si ani nelze představit. Volná košile, úzká kravata, nebo pánský klobouček fungují vždy perfektně obzvlášť v černobílé kombinaci.

 

Lehká extravagance

 

Buďte odvážná, nejen v tom, že říkáte, to co si myslíte, ale i v oblékání. Určité příležitosti si žádají odvážnější a extravagantnější kousky. Nebojte se zariskovat.


Smysl pro humor

 

Francouzský šarm - 8
(Foto: Getty Images)

 

Šaty sice dělají člověka, ale ještě více jeho chování. Proto pokud chate působit šarmantně, nezapomeňte být vždy nad věcí. Umějte si udělat i sama ze sebe srandu a hlavně sebe ani módu neberte příliš vážně. Spontánnost a přirozenost vede!

 

Přečtěte si také na KRÁSNÁ.CZ:

Trendy prádlo jara? Romantické, nostalgické a honosné


Volné střihy

 

Patří nejen k současným trendům, ale zároveň skýtají několik výhod – vy se v nich budete cítit lépe, lépe vypadají (pokud tedy neoplýváte dokonalou figurou) a zkrátka jsou šik. Volnější volte především topy a šaty!


Smysl pro detail

 

Francouzský šarm - 10
(Foto: Getty Images)

 

V jednoduchosti je sice krása, ale tu krásu je třeba podtrhnout vhodným detailem. Někdy to může být rtěnka, jindy zajímavý motiv, či barva látky, nebo šperk. Francouzsky ovšem sázejí skoro vždycky na boty!


Proměny

 

Francouzský šarm - 9
(Foto: Getty Images)

 

Sluší vám jeden účes a tak nechcete experimentovat? Chyba. Proměny tváře působí sexy a svěže, navíc pro vaše okolí je úchvatné vás sledovat. Proto střídejte nejen účesy, ale i líčení.
 

 
23 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

I. 17:36 22.01.2013
Pominu-li obsah článku, protože móda se mě dotýká poze okrajově, pravopis se už pominout nemůže. Co je to taková "Francouzska"? Autorka měla pravděpodobně na mysli "Francouzku" - Francouz + -ka. Jednoduché.