Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Jak získat zpět krásné tvary? Po dětech to bývá mazec, ale šance jsou.

Pěkná prsa po dětech? Triky, které zamaskují asymetrii i povadlý dekolt

Kojení
zdroj: Getty Images Kojení
aktualizováno 13.06.2018, 15:23 | 13.06.2018, 14:46 | doma.cz

Jak získat zpět krásné tvary? Po dětech to bývá mazec, ale šance jsou.

Jen bohyně, vytesané do bělostného mramoru, nestárnou. My, obyčejné smrtelnice, to máme spočítáno - i přesto, že dnes už umíme s věkem úspěšně bojovat. Pomáhají nám v tom rodové dispozice, zdravý životní styl, kosmetika, plastičtí chirurgové i pravidelná cvičení. Ovšem přiznejme si, že jsou v našem životě etapy, kdybychom se do zrcadla raději nedívaly.

 

Propad našeho sebevědomí nastane například po porodu. Staré moudro praví, že maminka, která najde u svého miminka první prořezaný zub, dostane „na nové šaty“ . V překladu do moderní řeči to znamená, že v té době, tedy v průběhu těch 6-9 měsíců, by se žena měla vrátit zpět na svoji původní váhu, odbourat kila a zpevnit svoji figuru. „Asi to kdysi beze zbytku platilo,“ připouští Lýdie Malchárková z Trioly. „Přece jen je to dlouhodobá zkušenost generací: ženy záhy po porodu pracovaly zase na poli, intenzivně kojily, staraly se o dobytek i o své další početné potomstvo a do půl roku byly zpět ve formě a - tedy si mohly pořídit něco nového na sebe.“ Ale, co když u nás to nezabírá? Sice jsme po porodu zhubly, ale malý prcek si vzal svou daň – máme prsa povislá a dokonce nestejně velká? Jak to řešit?

 

Dokonalá postava
(Foto: oficiální zdroj)

 

ČTĚTE TAKÉ:

5 vitamínů, po kterých rostou prsa! Na chirurga zapomeňte
ODHALUJEME PORNOMÝTY: Čím větší prsa, tím lepší zábava?
5 důvodů, proč vaše prsa nejsou SEXY? Víme, jak to změnit!

 

Kulatá ňadra jsou sexy

 

Řešení je několik. Pokud nechceme jít hned do invazivního zákroku (operace), můžeme dělat to, co mlčky dělají ostatní ženy – úspěšně kamuflovat. Samozřejmě v první řadě začneme trochu cvičit, abychom zpevnily svaly kolem a pod tukovou prsní tkání. Pak už nám pomůže jen kvalitní prádlo, které dokáže i z povislých a měkkých prsou zformovat svůdný dekolt a žádané kulaté tvary ňader. Určitě to dokáže po tu dobu, co máme prsa v podprsence. Ale o to tady jde, ne? Jde o to, abychom v průběhu dne - na vycházce, na návštěvě či v práci měly hezkou a souměrnou postavu.

 

Naše módní tipy:

 

Prádlo - 2
(Foto: Archiv firem)

Modrá podprseka bez kostic, KiK, 139 Kč

Hladká černá, Lindex, 699 Kč

Šedá s T-švem, Triola, 799 Kč

 

Prádlo - 6
(Foto: Archiv firem)

 

Černobílá s rotlinnými motivy, Esmara, 129 Kč, prodává Lidl

Šedá s krajkou a vyšším střihem košíčků, Cellbes, 599 Kč

Starorůžová, Triola, 799 Kč

 

Prádlo - 4
(Foto: Archiv firem)

 

Modrá, s.Oliver, 499 Kč

Lososová, s.Oliver, 499 Kč

Světle modrá s kvetinovou krajkou, Tezenis, 499 Kč

 

Kulatá ňadra jsou sexy! Ale proč? Proč ne prsa špičatá, poddajná a měkká? Vypadá to, že odpověď má několik rovin. V první úrovni stojí fakt, že vitalita a mládí je prezentováno plností a pevností postavy, tedy i prsou. A pak tu jsou i historické (vývojové) souvislosti a vzorce chování, podle kterých se muži řídili a řídí dodnes.

 

„Koule je energeticky vyvážený tvar. Je symbolem dokonalosti a dokonalé tvary mají magický a harmonizující účinek na všechno kolem, tedy i na člověka,“ vysvětluje důvody Lýdie.

 

V minulosti lidé častěji než nyní čelili každodennímu nebezpečí, byli více spjati s přírodou a odkázáni na její rozmary. Byli každý den ohrožováni na životech. Proto rádi vídali na obloze zářící kulaté slunce – to byl symbol stálosti a jistoty. Slunce znamenalo teplo a budoucí úrodu. A slunce není jediné! V přírodě většina pro člověka důležitých plodin a semen má kulatý a oválný tvar (např. čočka, hrách, oves, mák, kukuřice, zelí, kapusta, dýně, jablka i brambory). Kulaté plody zajišťovaly přežití a budoucí úrodu. Představovaly tedy naději a budoucnost. I kapka vody je zakulacená, stejně jako ošatka plná jídla, vajíčka, kulatý pecen chleba či kulatý stůl, u kterého jsou si všichni rovni. Právě kulatost prezentuje vitalitu, mládí, pevnost a plodnost. Opakem je povadlost a placatost.

 

Spodní prádlo
(Foto: oficiální zdroj)

 

V minulosti lidé také velmi přesně vnímali, že nepravidelná, ostrá a hranatá část přírody je nebezpečná a nepřátelská. Prezentovala se agresivními tvary, např. nepravidelnými hroty kamenů, ostrými štíty nevlídných hor, kamením, ostrou zbraní v rukou válečníka. Stejně tak pozdější stavby – hradby a věže s cimbuřím hlásaly pozor, dál už nechoď!

 

„A teď si uvědomte, že žena má na svém těle hned několik harmonizujících lokací – dvě polokoule vepředu a dvě vzadu – proto má její oblá silueta pro mužské oko tak lahodný účinek. Muž má rád chvilkovou agresi, skutečně ho může vzrušovat pověstná špičatá podprsenka v legendárním klipu zpěvačky Madonny. Na druhé straně doma v klidu má rád obliny, klid a harmonii - chce prostě své jistoty, koule, polokoule,“ dodává Lýdie.

 

Které prádlo vám vykouzlí krásný výstřih?

 

Prádlo - 3
(Foto: Archiv firem)

 Hladká, Calvin Klein, prodává Van Graaf, cena k doptání v obchodě

Černá s květinovou výšivkou, F&F, 249 Kč

Krajková s prodlouženým lemem, Marks & Spencer, cena k doptání v obchodě

Hladká s širokými krajkovými ramínky, Timo, 989 Kč

 

Prádlo - 7
(Foto: Archiv firem)

 

Černobílá puntíkatá, Tezenis, 349 Kč

Bílá krajková, Marks & Spencer, cena k doptání v obchodě

Růžová změnšovací, 349 Kč, prodává Bonprix

 

V jistém věku a hlavně po dětech už má málokterá žena plná, kulatá prsa. Pokud nejste modelka, nedělejte z toho tragédii. „Vybírejte si podprsenky s T-švem, tedy takové, které mají košíčky sešité ze tří dílů a které i z povadlých prsou zformují sexy dekolt a pěkně kulaťoučké harmonizující lokace – tedy alespoň to tak v triku, v topu a ve svetříku bude vypadat,“ radí stylistka Žaneta Ilutanová. Také můžete nosit push-up, ale z průzkumů je dokázáno, že právě české ženy po dětech vycpávkám příliš nefandí. Upřednostňují pohodlí a komfort.


Asymetrie se dá zkrotit

 

S povadlostí ňader jde ruku v ruce asymetrie – rozdílná velikost ňader. Pokud máte jedno prso větší cca o jednu velikost, tak jste průměrnou reprezentantkou naší ženské populace. „Různý stupeň asymetrie prsou se vyskytuje u 70 % žen,“ sděluje Malchárková. Je to zcela přirozený jev. Například levá polovina naší tváře je jiná než pravá, ani nos nemusí být symetrický, uši máme také rozdílné, občas máme levý bok jiný než pravý. „Prsa ženám dorůstají do finální podoby mezi 18. a 23. rokem. Ale ani potom to není definitivní. Je to živá tkáň a de facto se nám mění celý život.“ Asymetrie prsou může být také typickým rodovým znakem, často bývá výraznější po kojení. Jen malé procento žen řeší tuto situaci operací či implantátem, ostatní ženy s ní docela spokojeně žijí.

 

„I na asymetrii výrobci prádla pamatovali,“ uklidňuje všechny Žaneta Ilutanová. „Můžete si pořídit podprsenku s řaseným košem, který rozdíl pojme. Ještě častěji ženy řeší tuto nesouměrnost podprsenkou push-up s odnímatelnými polštářky (vycpávkami). Přiznejme ale, že některé ženy nerady nosí push-up podprsenky a dávají přednost modelům s nevyztuženými koši, kde se, podle jejich názoru, prsa pohodlně usadí.“ Pozor však v případě větších prsou a výrazné asymetrie – v tom případě je rozdíl občas viditelný i navenek.

 

Inspirujte se:

 

Prádlo - 5
(Foto: Archiv firem)

 

Bílá, C&A, 12 eur

Šedá, Lindex, 350 Kč

Starorůžová, F&F, 249 Kč

 

Prádlo - 1
(Foto: Archiv firem)

 

Podprsenka bez ramínek, Intimissimi, 1149 Kč

Šedá sportovní, KiK, 139 Kč

Sportovní Kari Traa, 943 Kč, prodává 4camping.cz

 

Sezónní zležitost

 

Asymetrii řešíme hlavně v létě, kdy odhalujeme dekolty. Existuje hodně stylistických triků, jak asymetrii v našem outfitu opticky potlačit a zneviditelnit. Můžeme ji řešit i pomocí tence vyztužených košů podprsenky. „Podprsenku s tzv. T-švem (má koše ušité ze tří dílů do písmene T) koupíme podle velikosti většího prsu. U menšího pak mírně utáhneme ramínko,“ radí Žaneta.

 

Také můžete nosit designově uvázané šátky a šály, přes přiléhavý top si oblečte lehký kardigan, vestičku, sáčko, lehkou bundičku. Můžete zvolit halenky, šaty a topy na předním díle s „vodou“ či jiným efektním řasením. Asymetrie prsou se dá, jak vidno, technicky řešit. Občas je to jen náš „globální“ problém, kterého si nikdo jiný v našem okolí nevšiml, ačkoliv my s ním vstáváme a usínáme. Zkuste si po ránu říct: „Dokonalé krásky jsou pro ty muže, kteří nemají žádnou fantazii.“ A hned se vám bude vstávat lépe.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Alicka242 18:22 11.10.2018
Když jsem kojila, tak jsem si koupila kojící podprsenku na https://www.happymum.cz , se kterou jsem tak spokojená, že ji nosím i po kojení. Krásně prsa drží a tvaruje. Za mě maximální spokojenost.
Dominika M. 11:19 15.06.2018
S poprsím se to bohužel věkem prostě mění... Větší jsem osobně nikdy nechtěla, ale po 2 dětech... Rozhodla jsem se pro přirozenou korekci. Jsem matka, ale pořád i žena :) K výběru podprsenek – moc hezké. Ráda nosím ve volném čase braletky, ale když jedu normálně ven/do práce, tak jedině s plnými košíky, ideálně jen látkové. Napríklad jako ta ve střihu od Cellbes, od nich už několik podprsenek mám a nosí se fakt skvěle.