Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Ty nejdůležitější pravidla pro krásné a hlavně dlouhotrvající opálení byste si měly před sezónou zopakovat!

Perfektní opálení: Co musíte udělat PŘED a PO

aktualizováno 30.06.2012, 00:00 | 30.06.2012, 00:00 | doma.cz/ina

Ty nejdůležitější pravidla pro krásné a hlavně dlouhotrvající opálení byste si měly před sezónou zopakovat!

Nepodceňujte zásady zdravého opalování, v krátkodobém měřítku vás ušetří zarudlých spálenin a v dlouhodobém prodlouží mládí pokožky a sníží riziko výskytu rakoviny. Ačkoliv každý typ pleti snáší sluníčko jinak, určité zásady platí pro všechny stejně! Opálená pleť k létu neodmyslitelně patří, je sexy, opticky zeštíhluje a v letních šatech se krásně vyjímá. Nosí se přirozený tón opálení a spíše jemnější odstíny. Už s kamarádkami nesoutěžte, kdo přijede od moře jako domorodec. Trendy je být jen lehce bronz.


Co musíte udělat PŘED:

 

Základem krásné pleti je jídelníček! To u opálení platí dvojnásob, takže zařaďte na denní program alespoň pět kousků z vybrané zeleniny a ovoce – rajčata, špenát, červenou papriku, mrkev, meloun, meruňky, či nektarinky. Pro ještě lepší opálení zkuste brokolici, olivový olej a vitamin B!

 

 

Ještě než se vystavíte přímému slunci u vody, uvědomte si, že i krém s vysokým faktorem by se měl pravidelně aplikovat. Nehleďte na číslo ochranného faktoru a mažte se poctivě každé dvě hodiny u vody.


ČTĚTE TAKÉ:

OFINA: 7 dokonalých stylů na léto!

Na batoh zapomeňte! Vyberte tu nejlepší kabelku na léto!

Brazilská depilace: svěží a hebký klín do plavek

 

Místa, která se ráda a rychle spálí, chraňte dvojitou vrstvou. Důkladně aplikujte krém kolem plavek, v oblasti podpaží, nártů, hrudníku a obličeje. Snadno se zapomene na uši a krk především zezadu.


Co musíte udělat PO:

 

Večer aplikujte zklidňující a hydratační balzám. Opalovaní nekončí západem slunce, ale zvláčněním pokožky hydratačním tělovým mlékem. Každému opět vyhovuje něco jiného. Suchá pleť ocení mastnější poopalovací emulze, k normální pleti se zase více hodí rychle se vstřebávající tělová mléka.


Mléko po opalování je základ. Obsahuje totiž speciální složky, takže zabraňuje loupání kůže. Používejte ho ještě několik dní po příjezdu z dovolené. Pak ‚přesedlejte‘ na hutnější krémy či másla.

 

 

Pleti obličeje pravidelně dopřávejte intenzivní hydratační masku. Normálně naše pleť potřebuje na obnovu zhruba 28 dní, při nichž se odloupnou její odumřelé vrchní buňky. Dostatečnou hydratací se tento proces prodlouží. Proto ji podpořte i zevnitř – pijte dva litry vody denně.

 

Vyhněte se po dovolené bazénům s chlorovanou vodou, pleťovým vodám s alkoholem, soláriím. Tabu je pro vás i horká sprcha. Vysušují kůži a urychlují její odlupování.
 

 
8 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Tereza 19:31 01.07.2012
Já se bohužel vždycky rychle spálím a rakovina kůže mi za to nestojí, proto dávám přednost kvalitním samoopalovacím krémům. Před časem jsem na doporučení vyzkoušela samoopalovací krém Night-Tan na který jsem našla i nespočet velmi dobrých referencí. Odstín je naprosto luxusní přesně jako opálení od moře, nešpiní oblečení a co je nejlepší tak že se po něm netvoří žádné fleky po těle a to i když pravidelně sportuji. Navíc odstín vydrží i 8 dnů:-) Takže pokud máte stejný problém jako já, můžu jej rozhodně doporučit.