Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Jak účinně zpomalit stárnutí pleti? Mimické vrásky kolem úst, na čele či kdekoliv jinde na těle může vyřešit aplikace botulotoxinu. Ta je však i po více než dvaceti letech využívání opředena některými předsudky. Přinášíme vám 10 nepravd a mýtů o b...

Pleť bez vrásek: 10 mýtů a lží o botulotoxinu!

Botox
zdroj: Thinkstockphotos Botox
aktualizováno 23.03.2015, 10:08 | 21.03.2015, 12:17 | TN.cz

Jak účinně zpomalit stárnutí pleti? Mimické vrásky kolem úst, na čele či kdekoliv jinde na těle může vyřešit aplikace botulotoxinu. Ta je však i po více než dvaceti letech využívání opředena některými předsudky. Přinášíme vám 10 nepravd a mýtů o botulotoxinu!

Bolí to

 

Předčasné stárnutí pleti trápí spoustu žen i mužů. Někteří se vyhýbají aplikaci botulotoxinu kvůli obavám z případné bolesti. Ty jsou však zcela zbytečné. Botulotoxin se aplikuje zásadně tou nejtenčí jehličkou a většina lidí snáší zákrok velice dobře. V případě, že máte z injekce i přesto strach, lékař může použít znecitlivující krém. Pak už nehrozí, že byste cítili sebemenší píchnutí.

 

Budu vypadat jinak

 

Botulotoxin na vrásky rozhodně nezmění výraz vašeho obličeje. Jediné, čeho dosáhnete, je omlazení pleti. Okolí si zcela jistě všimne pozitivní změny vašeho vzhledu, po zákroku budete vypadat mladší. Na internetu se objevují i fámy o tom, že aplikace botulotoxinu omezuje mluvení. To je samozřejmě nesmysl, protože do jazyka ani do hlasivek vám nikdo injekci píchat nebude. Ani aplikace botulotoxinu v okolí rtů mluvení žádným způsobem neovlivní.

 

Botox je jedovatý

 

Někteří lidé trpí představou, že botulotoxin, známý také jako klobásový jed, může mít významné nežádoucí účinky. Přestože se jedná o nejsilnější nervový toxin, tedy skutečně o jed, je dávkován v miliardtinách gramu. Dávky jsou proto několikanásobně menší, než množství, používané v léčbě neurologických onemocnění.

 

Dovedete si tak astronomicky nepatrné množství představit? Je přeci dobře známo, že jedy mohou při použití nepatrných dávek léčit. A naopak. I zdánlivě nejedovatá látka může ve velkém množství uškodit. Účinný nervový toxin se aplikuje do těla ve velmi malé koncentraci, proto člověka rozhodně nijak na zdraví neohrožuje. Vedlejší účinky botulotoxinu nejsou příliš časté, a pokud přeci nastanou, vždy je jen otázka času, než zase odeznějí.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Co byste měla vědět, než si dáte botox?

Největší kosmetické neřesti: Jak si devastujeme pleť

 

Pleť bez vrásek dlouho nevydrží

 

Po první aplikaci vydrží pokožka bez vrásek obvykle několik měsíců. Návrat k původnímu stavu je však velmi pozvolný, proto ani po uplynutí této doby není nutná hned další dávka. Při opakovaném podstoupení zákroku se účinek ještě prodlužuje, dosáhnete tak výrazného zpomalení stárnutí pleti.

 

Jsem na to moc mladá

 

Odstranění vrásek nad horním rtem, mezi obočím nebo kolem očí si naopak oblíbili také muži a ženy nižšího věku. Předčasné stárnutí pleti je poměrně častým jevem, který je obvyklý především u lidí se suchým typem pleti. Pokožka začíná ztrácet kolagen a elastin velice brzy, někdo proto potřebuje pomoc s vyhlazením vrásek již v pětadvaceti letech. Je to opravdu velmi individuální. Botulotoxin vám může pomoci získat zpět ztracené sebevědomí a slouží také jako účinná prevence proti vzniku nových vrásek.

 

Botulotoxin proti pocení je nezdravý

 

Věděli jste, že injekce působí také proti pocení? Botulotoxin bývá aplikován do podpaží, na plosky rukou či nohou i do dalších částí těla, které trpí nadměrným pocením. Přestože je pocení přirozené a hraje důležitou roli při termoregulaci těla, existuje onemocnění, zvané hyperhidróza, které označuje nadměrné pocení. To může obtěžovat vás i vaše okolí. Při aplikaci botulotoxinu rozhodně nehrozí ucpání potních žláz. Účinná látka pouze zablokuje tvorbu potu, a to jen v místě vpichu a jeho nejbližším okolí. Pocení na zbytku těla není nijak ovlivněno.

 

Trvá to dlouho

 

V rukou odborníků nestrávíte více, než několik minut. Vyhlazení vrásek metodou botulotoxinu je tedy velice rychlé. Botulotoxin má také rychlý nástup účinku, změny plně pocítíte již po několika málo dnech.

 

Je to moc drahé

 

Zde záleží na úhlu pohledu. Kolik jste ochotni zaplatit za to, že se budete cítit skvěle a okolí bude obdivovat váš mladistvý vzhled? Výsledek botulotoxinu je natolik pozitivní, že ženy ani muži investovaných peněz v drtivé většině případů nelitují. Pokud zvolíte botulotoxin, uvidíte, že cena a kvalita jdou ruku v ruce. Neinvazivní odstranění vrásek je stále levnější, než chirurgické metody. Pokud chcete získat bezplatnou konzultaci u vybraného lékaře v místě vašeho bydliště, stáhněte si tento kupón.

 

Stárnutí je přirozený proces, proč mu bránit?

 

Přestože ke zralému věku vrásky patří, spousta lidí se s nimi nechce smířit. Mladistvý vzhled je zkrátka v módě. Botulotoxin si proto oblíbily nejen ženy, ale také spousta mužů, kteří nejčastěji podstupují odstranění vrásky mezi obočím, která vzniká při častém mračení například u přemýšlení. Nikdo nechce vypadat starší, než ve skutečnosti je. Pokud nás může botulotoxin dostat do psychické pohody, není důvod, proč se mu vyhýbat.

 

Botox nepotřebuji

 

Máte krásnou pleť bez vrásek a netrápí vás ani nadměrné pocení? Gratulujeme, pak botulotoxin opravdu nepotřebujete. S přibývajícím věkem se však může situace změnit. Pokud nastane problém, vždy se můžete informovat o metodě botulotoxinu na některém z odborných pracovišť, kde vám pomohou a poradí, zdali je metoda vhodná také pro vás.

 
28 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

MUDr. Ján Pilka 22:28 02.03.2016
I botulotoxin, stejně jako každá látka, která se využívá na vyhlazení vrásek, má své pro a proti. V případě, že je aplikován přesně, ve správném množství a s dostatečným časovým odstupem, stává se velmi účinným pomocníkem v boji proti vráskám. Procedura je časově nenáročná a pro větší pohodlí každého klienta v místě vpichu botulotoxinu aplikujeme anestetický krém, který ošetřované místo znecitliví.

MUDr. Ján Pilka
plastický chirurg
klinika estetické medicíny Aesthevita