Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

S podzimem se většina z nás potýká se spoustou stresu, ať už v práci nebo nás zlobí děti doma. To má vliv nejen na naši psychiku, ale i na pleť. Jak ji v tomto období hýčkat?

Pleť ve stresu, jak ji hýčkat?

pleť ve stresu
zdroj: Thinkstockphotos pleť ve stresu
aktualizováno 24.09.2016, 00:33 | 24.09.2016, 00:33 | doma.cz/kik

S podzimem se většina z nás potýká se spoustou stresu, ať už v práci nebo nás zlobí děti doma. To má vliv nejen na naši psychiku, ale i na pleť. Jak ji v tomto období hýčkat?

Slastné prázdniny skončily, období dovolených je za námi a my se začínáme potýkat zase s těmi stejnými problémy. Sluníčko už tolik nesvítí, a tak nemáme moc možností, jak se dobít tolik důležitou energií. Počasí za okny je vhodné spíš pro válení se v posteli, jenže my jsme se musely vrátit do kolotoče, kdy práci střídáme za péči o děti a domácnost.

 

To vše je pro nás velmi náročné. Stres se projevuje na naší imunitě i pleti. Jak bychom se o ni měly starat? Určité návyky spojené s péči o pokožku bychom se měly naučit už teď. Bude se nám to hodit, až přijde to největší z celého období plného stresu - Vánoce.

 

ČTĚTE TAKÉ:
Jak uchránit a ochránit vlasy i pleť v současném počasí?
Jak zvládnout boj s pigmentovými skvrnami?
Zdravé vlasy: gumičky a hřebeny, které o ně pečují

KRÁSNÁ: Test kosmetiky na akné: Vyzraje na nedokonalosti a vyrážky?

 

Každodenní stres, změny počasí venku i změny, které probíhají v našem organismu, můžou vést ke zvýšení citlivosti pokožky. Pleť se pak může začít vysušovat. V tu chvíli je potřeba zasáhnout. Je dobré používat hydratující krémy. Vyzkoušet můžete například Antistres Lifting Krém od firmy FOR LIFE & MADAGA, což je denní i noční péče, která pokožku hydratuje a očišťuje od škodlivých látek. Obsahuje hydratační faktor a extrakt ze zeleného čaje.


Společnost Fytofontána nyní uvádí na trh novinky v podobě FC Hyaluroceutical emulze a FC Hyaluroceutical kapslí. Přípravek je složen ze dvou druhů kyseliny hyaluronové. První obsahuje menší molekuly, které se díky své velikosti jednodušeji dostávají do hlubších vrstev pokožky a zamezují tak tvorbě vrásek. Kyselina hyaluronová s obsahem větších molekul zase vytváří ochrannou vrstvu, čímž zamezuje ztráty vody z pokožky.


kosmetika - 1
Antistres Lifting Krém FOR LIFE & MANDAGA 486 Kč, FC Hyaluroceutical emulze 479 Kč (Foto: oficiální zdroj)


Firma Alcina přišla se Stress Control krémem, který je vhodný pro všechny typy pleti kromě extrémně mastné nebo extrémně suché. V těchto případech by mohlo dojít k pálení, svědění, či podpořit větší tvorbu mazu. Krém pomáhá udržet přirozenou rovnováhu pleti, a to navzdory působení stresových faktorů. Ráno ho naneste pod make-up, večer ho klidně můžete použít jako noční krém.

 

kosmetika - 3
a-cosmetics.cz: Stress Control Creme Alcina 529 Kč (Foto: oficiální zdroj)

 

Své pleti můžete ulevit i různými maskami, které pomáhají hydratovat pokožku. Třeba hydratační pleťová maska Panpuri, pro normální až suchou pleť, vzbuzuje svou utěšující vůní stabilitu a emocionální klid, zatímco pokožku zanechává posílenou a hydratovanou. Dobrou volbou je i Rybízová intenzivní maska Youth Shield od Éminence Organics. Je určena hlavně pro ty z nás, které se nezastaví a jsou v časovém presu. Přírodní koktejl ovocných kyselin odlučuje odumřelé buňky a pleť je díky této masce zářivá a jasná.

 

kosmetika - 2
Hydratační pleťová maska Panpuri 1800 Kč, Rybízová intenzivní maska Youth Shield od Éminence Organics (Foto: oficiální zdroj)

 

Správnou péčí o pokožku ve stresu zamezíte nejen jejímu vysušování, ale i nadměrné tvorbě vrásek. Ty nejsou podmíněné věkem, ale právě tím, jak se věnujeme své kůži. Pleť nám bude za to vděčná, obličej bude vypadat zdravěji a i vy se budete cítit ve vlastní kůži lépe!
 

 
1 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Baculka 16:17 22.10.2013
Když je psychika v nepohodě, tak je to vidět nejen na pleti, ale i na vlasech. Dobré jsou antistresové masky, osvědčenou mám takovou od puredermu nebo se naložit do vany s levandulovým éterickým olejem a hned bude líp !!!
miluše 16:02 22.10.2013
tak už jsem vyzkoušela spoustu zaručených zázraků a za nemalé peníze, ale pro okamžité osvěžení a vypnutí pleti třeba po flámu či před společnenskou akcí jednoznačně doporučuji hydrogelovou masku. je to jednorázový gelový plátek, který dáte na obličej a on ce krásně vsákne. u nás jsou k dostání od značek Skinlite a Purederm a většinou je seženete do 200 kč