Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Vybrat správnou kabelku, aby se hodila k oblečení i botám, je někdy docela obtížné. Víme, jak na to.

Poradíme, jak vybrat správnou kabelku

aktualizováno 10.01.2011, 00:08 | 10.01.2011, 00:00 | doma.cz / kor

Vybrat správnou kabelku, aby se hodila k oblečení i botám, je někdy docela obtížné. Víme, jak na to.

Snad každá žena sní o dokonalé univerzální kabelce, kterou může ráno chytit a vyrazit bez přemýšlení, zda se jí právě tahle hodí k oblečení, jestli se do ní všechno vejde a jestli vypadá elegantně.

Bohužel ale většina z nás potřebuje větší "zavazadlo", protože s sebou nosíme deštník, diář, peněženku, hromady papírů, taštičku s make-upem a možná i laptop. A to se do malé kabelky prostě nevejde.

Navíc nás nepřeberné množství barev, tvarů a vzorů kabelek v obchodech prostě nenechává v klidu. Je to jasné, jedna kabelka prostě nestačí. Pak ale ráno nastává boj, kterou zvolit, aby se k outfitu hodila co nejlépe.

ČTĚTE TAKÉ:
Šperky, se kterými ovládnete plesovou sezónu
Nebojte se huňatých šál a kreativních doplňků
Kozačky nad kolena prodlužují postavu

Proto jsme pro vás připravili manuál, jak kabelky kombinovat s jednotlivými outfity, abyste pokaždé vypadala jako vystřižená z módního časopisu.

Jednotný styl -
zamyslete se, co si budete brát na sebe. Je to spíše elegantní, trendy nebo sportovní? Je váš outfit pestrý nebo vzorovaný? Pak by i kabelka měla být stejného ražení.

Kabelka
Ke vzorovaným šatům se hodí spíš jednoduchá kabelka a naopak. (Foto: CCC Boty)


Barvy -
není nutné mít kabelku podobné barvy jako oblečení, měla by s ním ale ladit. Pokud se chystáte vyrazit v neutrálních barvách, jako je třeba hnědá, šedá nebo béžová, zkuste je doplnit kabelkou v jasnějších barvách, která outfit decentně a rafinovaně rozzáří a naopak. Barevné šílenství zklidní jednoduchá kabelka v krémových barvách nebo v hnědé.

Pozor na vzory - míchání různých vzorů je vždy tak trochu rizikem. Pokud máte ale oblečení bez vzorů, rozhodně zvolte kabelku vzorovanou. Proužky, kostky nebo káry udělají outfit jednoduše zajímavějším. Pokud přece jen chcete kombinovat vzory, dbejte na to, aby se ve všech objevovala alespoň jedna stejná barva.Velikost je důležitá - musí ladit také k vašemu stylu. Chcete vypadat chic a elegantně? Pak nechte laptop a další závaží doma a vyrazte s menší kabelkou "nalehko“. Sportovnější styl naopak dává prostor objemnějším kouskům.

Vybírejte i podle postavy
- kabelky přes rameno by měly končit u té části trupu, kterou byste chtěla vyzdvihnout. Pokud máte široké boky, kabelka by měla končit v pase a naopak. Nevýrazný pas nejlépe zamaskujete kabelkami s dlouhým popruhem.

"Není to jednoduché a kabelka pro všechny příležitosti asi opravdu neexistuje. Ještě že jich je v obchodech tolik, že mají ženy z čeho vybírat,“ dodává v žertu na závěr Roman Puchala, zástupce firmy CCC Boty, která "kabelkový manuál“ připravila.

 
1 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře