Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Pohled do zrcadla ve vás vyvolává smutek a depresi? Možná víc než šikovné ruce plastického chirurga potřebujete psychoterapii i přifouknout nízké sebevědomí.

Potřebujete plastického chirurga, nebo spíše psychologa?

Pohled do zrcadla
zdroj: Getty Images Pohled do zrcadla
aktualizováno 07.11.2018, 16:28 | 07.11.2018, 16:28 | doma.cz

Pohled do zrcadla ve vás vyvolává smutek a depresi? Možná víc než šikovné ruce plastického chirurga potřebujete psychoterapii i přifouknout nízké sebevědomí.

V dalším déle pořadu O 10 let mladší se představí Dana a Vladimír Stránští. Když se dnes už manželé Dana a Vladimír potkali, Dana už měla vlastní děti, v manželství jim pak přibyli další potomci, a nejenom ti. Dana s Vladimírem mají v péči i svého vnoučka Míšu, protože Danina dcera se o něj nedokázala řádně postarat.

 

Léta péče o rodinu na úkor péče o sebe sama a svůj partnerský vztah se ale bohužel nemilosrdně projevila. Dana se velmi trápí a často pláče, Vladimír přiznává, že místo toho, aby si užívali jeden druhého, pořád jsou hlavně rodiči a jejich intimní a partnerský život velmi utrpěl. To vše se podepsalo na jejich duších, ale i vzhledu.

 

 

Od proměny v pořadu O10 let mladší si slibují nový životní start. A také to bude velká prověrka jich samotných a především jejich vztahu. Jak říká Dana, do proměny jdou spolu, ale jestli spolu i odejdou, nedokáže odhadnout.

 

Na jejich cestě k novému já je provází tým plastických chirurgů, estetických dermatologů, fitness trenérů, stylistů, kadeřníků a vizážistů. Možná by vedle nich potřebovali ale také podporu psychologů nebo osobnostních koučů, kteří by jim mohli pomoci nalézt ztracené sebevědomí a pomoci urovnat v životě hodnoty. Věnovat se dětem je samozřejmě správně, ale mělo by zbývat i na vlastní já a partnerský vztah.

 

 

Pořad O 10 let mladší sledujte každou středu ve 21:35 na TV Nova.

 

PSALI JSME:

Přidávají vám svěšené koutky zbytečné roky? Triky, jak na ně vyzrát
O deset let starší? Co vám zbytečně přidává roky
Anestezie se nebojte: Odpovědi na vše, co vás zajímá

 

Dobrý lékař hledá důvody

 

Skutečnost je taková, že plastický chirurg musí být částečně i psychologem. „Pokud ke mně přijde na konzultaci pacient, musím poznat, jestli má k plastické operaci důvod. V případě, že zjistím nějaký problém, snažím se to pacientovi rozmluvit. Vysvětlím mu, že operace nemá smysl. Bohužel ne každý si plastickou operaci nechá rozmluvit a často se pak stává, že tím svůj problém nevyřeší a vrací se znovu nespokojený. Je-li zjevné, že problémy jsou jiného než kosmetického charakteru, vyžadujeme před operací psychologické vyšetření,“ popisuje praxi primář MUDr. Hubert Topinka, plastický chirurg z Lékařského domu Praha 7.

 

Mnohdy spíše než laser a skalpel potřebují pacientu najít popovídání, porozumění, svěřit se do péče psychologa, nutričního terapeuta, shodit pár kilo, změnit účes nebo šatník. Pak se začnou líbit nejen sami sobě, ale i svému partnerovi nebo opačnému pohlaví obecně.

 


„Troufám si dokonce říct, že podíl odmítnutých pacientů se rok od roku zvyšuje. Přesná čísla v hlavě nemám, ale odhaduji, že lékaři v průměru odmítnou operovat cca 20 % zájemců,“ dodává lékař. Důvodem je to, že zkušený plastický chirurg si je dobře vědom následků, které z nesprávné indikace operace vyplývají pro něj samotného a zejména pak pro pacienta. Jestliže má pacient nereálná očekávání, nebo když žádnou fyzickou změnu pacient nepotřebuje a má spíše psychický problém, pak je jasné, že operace nesplní jeho očekávání a nevyřeší jeho problémy.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Šílená plastika, které podléhá stále více mužů! Týká se jejich nádobíčka
PLASTIKY, které teď frčí! Je libo dočasná prsa nebo vyžehlená varlata?
Tereza Kostková otevřeně o svých PLASTIKÁCH!


Plastická chirurgie může být řešením nízkého sebevědomí z vlastního vzhledu, existuje celá řada neoddiskutovatelných případů. „Je prospěšná například pro lidi, kteří se narodí s nějakou vrozenou vadou, ale i pro pacienty s poúrazovými vadami, popáleninami, rekonstrukcí tkání, s amputovanými prsty apod. Pro tyto pacienty má plastická chirurgie význam z hlediska fyzického i psychického zdraví,“ popisuje odborník. Velmi pozitivní vliv má například plastika prsou na ženy, které prodělaly rakovinu, a bylo jim odebráno prso. Pokud je žena plně vyléčená, začíná zpravidla nový život a plastická operace jí může pomoci získat opět sebevědomí.


Plastické operace pomáhají zvyšovat sebevědomí i u zdravých lidí, je ale potřeba si uvědomit, že to, jací jsme, vychází z našeho vnitřku. Zevnějšek neovlivní naše úspěchy v práci ani v soukromém životě.


Co vás udělá znovu ženou?


Mnoho žen vede na konzultaci na plastickou chirurgii obava, že se přestávají líbit svému muži nebo mužům obecně. O jaké zákroky pak mívají zájem, co jim opět pomáhá cítit se atraktivnější pro opačné pohlaví? „Jsou to především prsa. Jsou symbolem ženskosti a ženy touží po krásném poprsí, ať už kvůli sobě samotným, tak i kvůli okolí – svým mužům. Největší zájem je tedy o plastickou operaci prsou, ale ani zdaleka ne pouze o jejich zvětšení. Mnohé ženy chtějí jen vylepšit jejich tvar (modelace prsou), zvláště po porodu a kojení,“ popisuje lékař. U prsou totiž nehraje zásadní roli jejich velikost, ale spíš hezký tvar a jejich pevnost.

 

Rakovina prsu
(Foto: oficiální zdroj)

 

„Další žádanou operací je liposukce. Chirurgické odstranění přebytečného tuku bývá velmi účinné, ale rád bych podotkl, že liposukce není prostředek k hubnutí. Největší profit má liposukce pro člověka, který má normální váhu či mírnou nadváhu, ale tuk se mu ukládá disproporčně na jednom nebo dvou místech na těle,“ vysvětluje lékař. Člověk by si neměl od liposukce slibovat, že po „odsátí“ tuku bude již navždy štíhlý. Ne, je zapotřebí změnit životní styl. Začít správně jíst a pravidelně se hýbat.


Mezi oblíbené zákroky – u mužů i u žen - patří i operace očních víček. Stále více pacientek se zajímá také o labioplastiku, což je operace stydkých pysků. V ČR je tento zákrok stále ještě tak trochu tabu, přitom se jedná o zcela normální zákrok, který dokáže vyřešit nejen estetickou stránku, ale hlavně potíže v intimním životě.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře