Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Trpké rysy, buldočí tváře… ať jim říkáte, jak chcete, svěšené koutky vám dodají nejen roky navíc, ale i nepříjemný ustaraný vzhled. Chcete se jich zbavit?

Přidávají vám svěšené koutky zbytečné roky? Triky, jak na ně vyzrát

Smutek
zdroj: Getty Images Smutek
aktualizováno 01.11.2018, 00:00 | 01.11.2018, 00:00 | doma.cz

Trpké rysy, buldočí tváře… ať jim říkáte, jak chcete, svěšené koutky vám dodají nejen roky navíc, ale i nepříjemný ustaraný vzhled. Chcete se jich zbavit?

Ochabující koutky úst se bohužel objevují často již ve středním věku, jejich příčinou není navíc pouze věk. „Pokud pomineme pokles koutků či celého obličeje věkem, pak je nejčastější příčinou ztráta elasticity a gravitace. Významnou roli hraje například mimika. Čím temperamentněji se v obličeji projevujete, tím je pravděpodobnější, že se u vás projeví nejrůznější mimické vrásky včetně vrásek kolem koutků, a to i v dřívějším věku,“ varuje MUDr. Václav Poláček, plastický chirurg z Lékařského domu Praha 7.

 

Za trpké rysy mohou samozřejmě i skutečné starosti ve vašem životě – ať už ty opravdu velké, nebo i prkotiny, které si ovšem příliš berete a prožíváte je. Zatěžující životní styl a vleklé deprese se do tváře nemilosrdně vepíšou.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Víme, z čeho je doopravdy vráska „mračivka“! Až to zjistíte, budete za ni ráda
Pleť bez vrásek: 10 mýtů a lží o botulotoxinu!
Jak pečovat o pleť, když je vám 20, 30, 40, 50

 

„Jako prevence nebo pro zmírnění příznaků padajících koutků pomáhá obličejová gymnastika. Aby bylo cvičení účinné, usmívejte se a procvičujte kruhové ústní svaly denně,“ doporučuje MUDr. Poláček.

 

Pomoct mohou omlazující krémy na okolí rtů, ale neočekávejte od nich zázraky. Pokud již povadlé koutky máte, můžete je vcelku dobře zamaskovat líčením, případně můžete zvolit permanentní make-up. „Nejúčinnějším řešením je estetická chirurgie, která dokáže vyřešit mírně až silně povislé koutky. Mírně až středně pokleslé koutky se vyplňují gelem kyseliny hyaluronové, kde je výsledek okamžitý a navíc naprosto přirozený. Další možností jsou mezonitě. Při větším poklesu je doporučen chirurgický lifting ev. minilifting. V některých případech je vhodná aplikace malého množství botulotoxinu do svalu pod ústní koutky a to zejména tehdy, pokud stahujete koutky v rámci zlozvyku. Aplikace botulotoxinu zabrání stahování úst směrem dolů,“ vysvětluje možnosti estetické chirurgie odborník.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře