Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Když hádáte věk druhých lidí, kteří jsou starší než vy, většinou řeknete vyšší číslo, než kolik jim opravdu je. Někdy vám také přijde, že na fotkách vypadáte starší, než když se podíváte do zrcadla. A čas od času vám někdo řekne, že dnes vypadáte ...

Proč někdy vypadáte starší než jindy? O vrásky vůbec nejde!

stárnutí
zdroj: Getty Images stárnutí
aktualizováno 05.09.2019, 00:00 | 05.09.2019, 00:00 | doma.cz

Když hádáte věk druhých lidí, kteří jsou starší než vy, většinou řeknete vyšší číslo, než kolik jim opravdu je. Někdy vám také přijde, že na fotkách vypadáte starší, než když se podíváte do zrcadla. A čas od času vám někdo řekne, že dnes vypadáte mladší než obvykle. Čím to je?

Lidský mozek je velmi snadné oklamat. Existuje mnoho faktorů, podle kterých se snažíte určit věk druhého člověka, ať už na fotkách nebo v reálném životě. Možná vás překvapí, že o vrásky se přitom vůbec nejedná. Kvůli následujícím věcem někdy vypadáte méně svěže, než ve skutečnosti jste. A existuje i způsob, jak to napravit!


1. Sjednocená pleť


Stejný tón pleti na celém obličeji dělá hodně. Za pigmentové skvrny může nerovnoměrné rozložení melaninu v kožních buňkách, takže některé části obličeje vypadají tmavší než jiné. Když barvu pleti sjednotíte, uberete si tím pár let.


2. Výrazné rysy


V mladším věku bývají rysy žen výraznější. Lícní kosti jsou vyšší, rty plnější a brada ostře řezaná. Později je dobré využít líčidla, které tyto partie podtrhnou a vykouzlí vám na tváři mladší vzhled. Linie na obličeji by však měly být jasné, rozmazaný make-up vám roky tak akorát přidá. Využít můžete také různé korektory či líčidla pro konturování.


3. Velikost očí


Čím větší jsou vaše oči, tím mladistvěji vypadá váš vzhled. S pokročilejším věkem se zvětšuje horní víčko a začne spadat přes vrchní část oka. Pomoci si můžete vhodným líčením za použití světlých barev nebo plastickou operací.

 

stárnutí
(Foto: Getty Images)


4. Velikost uší a nosu


Když se zdají být nos a uši menší, zdáte se být mladší. Je to kvůli tomu, že tyto dvě části obličeje rostou celý život. Proto si větší uši a nos spojujete s vyšším věkem, i když si to ani neuvědomujete.


5. Vrásky a záhyby


Zdánlivě by si člověk myslel, že čím méně máte vrásek, tím mladší vypadáte. Není to ale tak úplně pravda. Zaprvé, díky genům může mít i velmi mladý člověk mnoho vrásek. Zadruhé, když budete dbát na sjednocenou pleť, zvýrazněné oči a rty a na to, abyste neupoutaly pozornost na nos a uši, tak si lidé vrásek nevšimnou. A už vůbec ne toho, kolik jich máte.


6. Rychlost a pohyblivost


Ukázalo se, že pokud uvidíte dvě videa se stejnou osobou, přičemž na jednom se bude pohybovat pomaleji a na druhém rychleji, tak ve druhém případě se vám bude stát dotyčná osoba mladší. Čím rychleji se pohybujete, tím je váš věk na pohled nižší. Stejně tak nejde ani tolik o rychlost pohybu, ale hlavně o jeho plynulost. Když se proto budete mezi lidmi rychleji a plynuleji hýbat, budete jim připadat mladší.

 

stárnutí
(Foto: Getty Images)


7. Oblečení a styl


Ať už máte dlouhé tmavé šaty nebo nosíte disco styl, netradiční vzhled vás vždy udělá starší, než doopravdy jste. I přesto, že jde o třeba úplně nové oblečení. Když ale zkombinujete moderní oblečení a své oblíbené prvky, vytvoří vám to mladší vzhled.


8. Účes


Pokus už úprava vašich vlasů nevypadá zrovna elegantně nebo jste zastánkyně zastaralých účesů, které se nosily v šedesátých letech, pak vám budou lidé hádat vyšší věk.


9. Pohyby v obličeji


Když nebudete krčit čelo, paradoxně se budete zdát lidem starší. Nejspíš proto, že nehybný obličej mají většinou ženy, které podstoupily botox. Nebo možná kvůli tomu, že současná starší generace není tolik emotivní. Ať tak či onak, když se ve vašem obličeji nebudou střídat výrazy, okolí vás bude vnímat jako starší osobu.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Krásná i po padesátce? 8 triků pro stále mladý vzhled
Starší díky oblečení? 6 zlozvyků, které vám přídávají léta
TEST: Zanedbáváte péči o svůj vzhled?

10. Držení těla


Při vstupu do místnosti byste se měly dívat spíš ke stropu než do země. Zaoblená záda a skrčená ramena jsou jasnou známkou stáří. Starší lidé totiž nemají tolik svalové hmoty, aby udrželi správný postoj.


11. Sebevědomí


I třicetiletá žena může vypadat starší jen kvůli tomu, jaký má výraz v obličeji. Když se ale vyhnete tomu, abyste působily nejistě a lhostejně a nebudete ani staromódní, lidé se vás budou ptát, co je váš elixír mládí.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře