Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Přestože nápisy na lacích na nehty slibují, že vám barva vydrží až týden, v realitě to je vždycky trochu jinak. Už druhý den se vám nehty začnou nehezky olupovat, pokaždé to začne na ruce, se kterou děláte víc věcí. Je však možné, že chyba není v ...

Proč vám lak na nehtech nikdy moc dlouho nevydrží? Mohou za to tyto chyby

nalakované nehty
zdroj: Getty Images nalakované nehty
aktualizováno 26.09.2019, 00:00 | 26.09.2019, 00:00 | doma.cz

Přestože nápisy na lacích na nehty slibují, že vám barva vydrží až týden, v realitě to je vždycky trochu jinak. Už druhý den se vám nehty začnou nehezky olupovat, pokaždé to začne na ruce, se kterou děláte víc věcí. Je však možné, že chyba není v laku, který jste si koupily. Záleží i na tom, jakým způsobem ho používáte.

Jednou z nejčastějších chyb, proč lak na nehtech nevypadá dobře, je to, že na nehty nanášíte příliš velkou vrstvu barvy. Ta nedokáže dobře zaschnout, zasychání trvá dlouho a na silně nalakovaném nehtu se lehce udělá jamka. Velká vrstva laku se z nehtu také snadno dokáže skoro celá odloupnout. Pokud si ale správně nanášíte tři až čtyři tenké vrstvy a přesto jsou nehty po pár dnech zase neupravené, zamyslete se nad následujícími chybami.


1. Před lakováním nehet vysušte alkoholovým přípravkem


Nehet je v podstatě mastný, když na něj proto nanesete lak jen tak, tak se barva k nehtu dokonale nechytí. Lépe přilne k suchému nehtu, kterého dosáhnete díky přetření nehtu přípravkem s alkoholem. Nedělejte to ale příliš často nebo nehet čas od času naopak vyživte olejíčkem.

 

nalakované nehty
(Foto: Getty Images)


2. Nepoužíváte podkladový lak


Podle spousty lidí je báze pod lakem zbytečná a nanášet ji představuje ztrátu času. Rovnou si tak začnete lakovat nehty lakem. Díky podkladu se však barva k nehtu víc přichytne a nalakované nehty vám mnohem déle vydrží. Proč? Nehty totiž produkují přírodní oleje, které zrovna nesvědčí tomu, aby lak sám o sobě na nehtech moc dlouho vydržel. Podkladový lak však zabrání tomu, aby oleje na lak působily, a oddálí tak oprýskání.


3. Lak nedáváte pod okraje nehtů


Když lak nanesete až pod okraj nehtu, zpomalíte proces jeho sloupávání až o pět dní. Také se vám lak u okrajů nehtu nepoškodí při různých činnostech jako je mytí nádobí nebo vlasů, protože se prostor mezi nehtem a lakem uzavře. Pokud však lak až pod okrajem nehtu není a vy děláte věci spojené s vodou, tak se voda mezi nehtem a nánosem laku zachytí. Díky tomu se pak vrstva barvy zvedne a u vnějšího okraje nehtu odštípne. Proto vám lak začíná slézat vždycky od vrchního okraje nehtu.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Kde se vzaly laky na nehty? A kdy si přestali nehty zdobit muži?
Velký test laků na nehty: Nejdražší neznamená nejlepší!
Co na vás práskne oblíbená barva vašeho laku?


4. Pouštíte na čerstvě nalakované nehty studenou vodu


Tento mýtus je velmi rozšířený. Sousta žen si myslí, že díky proudu studené vody lak na nehtech rychleji a lépe zaschne. Potíž je v tom, že on nezaschne, ale ztuhne. Správně by však měl lak na nehtech zaschnout, hlavně proto, aby v něm správně vyschl kyslík. Pod studenou vodou nehty pouze ztvrdnou a kvůli tomu se lak brzy odlepí, protože vlastně nikdy zcela nezaschnul. Nečekejte na to, až nehty ztuhnou pod vodou a raději je nechte uschnout hezky v teple. Maximálně můžete pro urychlení použít proud vzduchu, vycházející třeba z fénu.


A čím škodíte vašemu laku? Třeba tím, že ho před použitím potřepete


Logicky se domníváte, že díky tomuto triku se barva v lahvičce rovnoměrně rozloží. Ve skutečnosti však mícháte vzduch uvnitř lahvičky s lakem. Kvůli tomu se v něm tvoří drobné bublinky, ty se pak snadno přenesou na nehet a barva se rozhodně neroznese všude stejně. Netřepejte s lakem a místo toho ho párkrát horizontálně otočte, ne moc prudce.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře