Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Začíná váš potomek dělat první krůčky? Zaradujte se a pak mu honem kupte pořádnou obuv.

První kroky, první boty. Obuv pro děti

aktualizováno 09.04.2010, 00:09 | 09.04.2010, 00:00 | TN.cz / kor

Začíná váš potomek dělat první krůčky? Zaradujte se a pak mu honem kupte pořádnou obuv.

První kroky dítěte patří k radostným událostem v celé rodině. S radostí ale přichází i starost. dítě je najednou víc pohyblivé, takže může víc věcí shodit, zničit nebo si může snadněji ublížit.

 

Pokud dítě běhá po trávě či koberci, může být bosé. Pokud se ale vypravíte ven na tvrdý povrch, je lepší koupit botky, píše baby-web.sk.

 

Podle čeho je však vybírat? Zatímco dupačky, košilky a bryndáky může dítě klidně zdědit po svém starším sourozenci, obuv potřebuje novou a kvalitní.

 

Botičky by měly být lehké a ohybné v oblasti prstových kloubů. Takže botičky potěžkejte v ruce a zkuste, jak se ohybají. Podívejte se dovnitř boty, zda tam nejsou nějaké hrany nebo švy, které by dítě mohly tlačit. Boty by měly být z kvalitního materiálu.

 

Dobře dítěti změřte nohu, aby mu boty sedly. Musíte se smířit s tím, že dítěti budete obutí kupovat častěji než sobě, protože mu teď nožička pořád poroste. Jednou za měsíc kontrolujte, zda už není bota vašemu dítěti malá.

 

Boty musí být správně dlouhé. Ve špičce musí být asi centimetr až centimetr a půl prostoru, je to rezerva pro pohyb prstů a růst nohou, píše server baby-web.sk. Šířka boty by měla být stejná jako šířka nohy. Příliš úzká obuv bude nohu deformovat, z příliš široké bude dítě vypadávat nebo se naučí šmajdat.

 

Když po zkoušení dítě obuv vyzuje, podívejte se, zda na noze nemá nějaké otlaky. To by znamenalo, že mu nesedne, a v tom případě ji nekupujte.

 
13 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře