Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

V důležitý den se vám udělal na čele nevzhledný pupínek? Vstala jste s opuchlýma očima a zarudlými kruhy? Co narychlo provést s vyrážkou… PORADÍME!

První pomoc při kosmetických pohromách!

aktualizováno 16.12.2011, 00:00 | 16.12.2011, 00:00 | doma.cz/ina

V důležitý den se vám udělal na čele nevzhledný pupínek? Vstala jste s opuchlýma očima a zarudlými kruhy? Co narychlo provést s vyrážkou… PORADÍME!

Jste na nervy, protože vás čeká důležité jednání, večírek, nebo osudové rande, ale stalo se něco, že byste nejraději zalezla pod peřinu… Nepanikařte, všechny kosmetické trapasy a pohromy se dají vyřešit – efektivně, rychle a podomácku! Takže se nejdřív uklidněte, problém analyzujte a s chladnou hlavou vyřešte jako profesionál, poradíme jak na to!

 

Problém zvaný: „obr beďar“

 

Bohužel tyhle neřádi se rádi dělají v den, kdy jsou nejméně vítáni. Je to tím, že je způsobuje stres, nevyspalost, které tak rádi řešíme čokoládou – ta ovšem k tvorbě akné jen nahrává do karet. Co tedy podniknout s panem nevítaným?

 

 

Začněte správnou diagnostikou. Pokud má pupínek bílou hlavičku, přiložte na něj teplý obklad a po chvíli nenásilně vymáčněte (ne nehty, ale bříšky!). jestli se akné zatím nachází pouze ve stavu červená boule, hlavně nic nemačkejte! K vysušení použijte oční kapky, které oblast zafixují, následně naneste nemastný hydratační krém a postižené místo obdařte kapičkou tužšího make-upu. Ten prsty do ztracena rozetřete a nezapomeňte na matnoucí pudr, který rozhodně vezměte ten den sebou!

 

Problém druhý: oteklá víčka a děsivé kruhy pod očima

 

Když se ráno probudíte s oteklýma zarudlýma očima, připravte si krátkou proceduru. Nejdříve ledujeme! Zchlaďte okolí očí studeným obkladem, potom přiložte vychlazené čajové sáčky černého čaje, který pomáhá proti otokům.

 

 

Okolí zamaskujte obratně korektorem a řasenku použijte jen zlehka, ať oči zbytečně nedráždíte. Přes den hodně pijte, ale nejezte přesolené potraviny. Sůl zadržuje v těle vodu, která otoky způsobuje…

 

Problém třetí: příšerné vlasy!


Říkáte si, že tento problém se během chvíle zachránit nedá? Máte pravdu, ale přesto můžete přežít den, aniž byste se při každém pohledu do zrcadla musela litovat. Ať už vás trápí lupy, viditelné odrosty, či mastné vlasy, vše se dá účinně zamaskovat.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Najděte tvar brýlí přesně pro váš obličej!

Šokující proměna aneb Každá žena může být modelka

Nejvíc sexy účesy hollywoodských hvězd: co frčí?

 

 

Nejjednodušší je vlasy stáhnout dozadu do hladkého účesu – culíku, drdolu, či copu. Vlasy zafixujte gelem, nebo lakem, který dodá vašemu looku úmyslný sleek image. Stažené vlasy rozbijte čelenkou, která od samotných vlasů odpoutá pozornost.

 

U mastných vlasů pomůže nejrychlejší řešení suchý šampón, u odrostů a lupů hledejte řešení v drogerii (pokud vaše kadeřnice nemá čas, naneste jen přeliv, který vás na další týden spasí) a v lékárně. Tam najdete ty nejúčinnější šampóny proti lupům, které viditelně pomůžou už po prvních umytí.
 

 
16 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře