Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Pomerančová kůže ve své podstatě ničím neškodí kromě toho, že dokáže pěkně zasáhnout sebevědomí. Bohužel se často nenachází jen na stehnech, ale třeba také na lýtku pokaždé, když pokrčíte nohu. Spolu s teplými měsíci přijde čas tento estetický pro...

Pryč s celulitidou! Přírodní způsoby, jak na ni vyzrát

celulitida
zdroj: Getty Images celulitida
aktualizováno 18.04.2019, 00:00 | 18.04.2019, 00:00 | doma.cz

Pomerančová kůže ve své podstatě ničím neškodí kromě toho, že dokáže pěkně zasáhnout sebevědomí. Bohužel se často nenachází jen na stehnech, ale třeba také na lýtku pokaždé, když pokrčíte nohu. Spolu s teplými měsíci přijde čas tento estetický problém řešit. Začněte se proto celulitidy zbavovat už teď, ať máte náskok.

Důlky v kůži se vytvářejí tím, že tuk příliš tlačí proti pokožce. Vůbec to ale nemusí být výsada obézních lidí, nepříjemnost se vytváří i tehdy, když máte sedavé zaměstnání a nedostatečné množství pohybu. Než se proto rozhodnete podstoupit nějaký kosmetický zákrok, zkuste na nenáviděné partie použít to, co se běžně nachází u vás doma.


Kartáčujte


Nejméně časově náročné je to, když si vezmete si kartáč a nasucho s ním problematickou kůži vykartáčujete. Zlepší se tak krevní oběh a tím pádem také stav vaší celulitidy, kromě toho také odstraníte odumřelé buňky.

 

celulitida
(Foto: Getty Images)
 


Sůl je věrný pomocník


Nejenže ji lze použít při výrobě domácího peelingu, pomůže i kůži s celulitidou. Tu způsobují mimo jiné toxiny, kterých se právě za pomoci soli zbavíte. Napusťte si vanu, přidejte sůl a chvíli relaxujte. Můžete si také nabrat hrst soli a pomerančovou pokožku s ní masírovat, tím podpoříte krevní oběh také a kůže bude celkově jemnější.


Kokosák


Používání kokosového oleje se stalo velkým trendem a ne jen tak náhodou. Dokáže kůži skvěle hydratovat, a díky vyhlazení tím pádem i snížit výskyt celulitidy. Navíc je přírodní a neobsahuje žádné škodliviny.

 

ČTĚTE TAKÉ:

7 nejzáludnějších jídel, po kterých vzniká celulitida
CHODIDLA o vás můžou leccos prozradit! Dokonce i skryté nemoci
Jak zamaskovat křečové žíly na nohou?


Zelený jíl má zelenou


Tento zázrak pomůže v boji proti celulitidě tím, že zbaví tělo všech nečistot a podpoří cirkulaci krve. Pokud tedy nemáte po ruce sůl nebo kartáč, zelený jíl je výborným alternativním řešením.


Od všeho kousek


Můžete si ale také vytvořit směs z cukru, kokosového oleje a kávové sedliny. Masku aplikujte na patřičné místo, pokožka se nejen prokrví, ale zároveň se zbavíte i staré kůže a kůže bude díky oleji dokonale vyživená.

 

celulitida
(Foto: Getty Images)


Co konzumovat, pokud vás trápí celulitida?


Správná péče o kůži však začíná hlavně uvnitř organismu, a tak si kontrolujte také to, čím se stravujete. Zařaďte do jídelníčku hlavně potraviny bohaté na antioxidanty, dobrým příkladem je například losos. Látky v něm obsažené pomáhají pomerančovou kůži odstraňovat.


Měly byste také mít dostatek minerálů a vitamínů, na jejich doplnění je výborný třeba jablečný ocet. Pomáhá vyčistit tělo a zamezuje přílišnému zadržování tekutin v zadních partiích, kde se ďolíčky nejčastěji vyskytují.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře