Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Každého zastihnou šediny v jiném věku, jisté ale je, že dřív nebo později je bude řešit většina žen. Některé se s nimi smíří a rozhodnou se být na ně hrdé, většina z nich ale bude trápit vlasy chemickými barvami ve snaze zub času překrýt.

Šediny můžete zakrýt i přírodní cestou! Něčím, co možná bez rozmyslu VYHAZUJETE

Před zrcadlem
zdroj: Getty Images Před zrcadlem
aktualizováno 17.03.2019, 00:01 | 17.03.2019, 00:01 | doma.cz

Každého zastihnou šediny v jiném věku, jisté ale je, že dřív nebo později je bude řešit většina žen. Některé se s nimi smíří a rozhodnou se být na ně hrdé, většina z nich ale bude trápit vlasy chemickými barvami ve snaze zub času překrýt.

Na šediny však můžete vyzrát i čistě přírodní cestou, díky které se vlasy ještě ke všemu posílí a vyživí. Navíc nemusíte chodit nikam daleko, váš problém vyřeší základní potravina z kuchyně. Brambory!


Jistě už víte, že jsou plné minerálů, možná vás ale ještě nenapadlo použít je i jinak než jen jako přílohu. Netrapte se šedivou pěšinkou a podívejte se, co zmůžete s obyčejnými bramborami.

 

Pozor! Následující postup bude fungovat především u blondýnek nebo světle až středně hnědých vlasů.


Poslouží lépe než barva na vlasy


K výrobě přírodního kosmetického produktu budete potřebovat přibližně pět brambor. Opláchněte je a oloupejte. Pozor, slupky musí zůstat tlustší, než při normálním loupání! Právě ony totiž sehrají ve vašem novém způsobu barvení výraznou roli. Proto je nevyhazujte, ale naopak je dejte stranou, zatímco oloupané brambory schovejte do lednice k dalšímu zpracování.

 

ČTĚTE TAKÉ:

První šediny - kdy začnou trápit i vás?
Tip pro zahrádkáře: Rajčata a brambory se nemají rády, sázejte je co nejdál od sebe
Multifunkční hořčice nepatří jen do kuchyně? Použijte ji jako prevenci, při zranění i DO KOUPELE!


Co dál?


Tlusté slupky vložte do hrnce. Zalijte je vodou přesně tak, aby voda nepřesahovala dál než přes horní okraj slupek, vrchovatý hrnec by byl zbytečný a barva z brambor zředěná a méně funkční. Ohřívejte vodu až do bodu varu. Až začne vřít, tak ji vylijte a na slupky nalijte vodu čerstvou. Opět jen po jejich okraj! Znovu nechte vodu přivést do bodu varu a tentokrát nechte vařit dvě minuty. Poté odložte hrnec se slupkami stranou a nechte je, aby se chvíli louhovaly.


Zábal z bramborových slupek


Mezitím si šamponem umyjte vlasy. Po umytí je nechte trochu proschnout a během toho oddělte teplou vodu od slupek. Až budou vlasy trochu sušší, tak ponořte hlavu do slupkového vývaru, a to přibližně na jednu až dvě minuty. Po uplynutí této doby vlasy trochu vyždímejte a bez oplachování je zabalte na dvacet minut do ručníku, aby látky ze slupek působily a vsákly se do nich. Poté vlasy teplou vodou opláchněte.

 

Brambora
(Foto: Getty Images)


Krycí schopnosti brambor se objeví po pár opakováních v intervalech pět až deset dnů. Pro lepší vůni i efekt můžete do vývaru z bramborových slupek přidat také skořici.

 

Stejně jako u barev, ani u tohoto postupu není řešení trvalé. Při pravidelném opakování však šediny budou viditelné míň a míň. Používání brambor navíc vůbec není drahou záležitostí, a váš partner si tak nebude stěžovat, že až moc utrácíte za kosmetiku.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře