Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Léto je v plném proudu a sluníčko se rozhodlo, že když byla tak třeskutá a dlouhá zima, že nám to vynahradí. Sice jsme teď všechny krásně opálené, ale pro naše vlasy to není to nejlepší. Jak o ně pečovat?

SEXY hříva! Jak pečovat o vlasy v létě? Dopřejte jim vitamíny!

sexy hříva 2
zdroj: Thinkstockphotos sexy hříva 2
aktualizováno 06.08.2013, 00:00 | 06.08.2013, 00:00 | doma.cz/kik

Léto je v plném proudu a sluníčko se rozhodlo, že když byla tak třeskutá a dlouhá zima, že nám to vynahradí. Sice jsme teď všechny krásně opálené, ale pro naše vlasy to není to nejlepší. Jak o ně pečovat?

Slaná nebo chlorová voda, vítr a sluníčko jsou pro vlasy spíše nepřátelé, než spojenci. Díky nim je máme vysušené a bez lesku. Přinášíme vám tady pár tipů, jak o svou hřívu pečovat, aby byla krásná a hebká.


Omezte žehličky a fény
Sluneční paprsky způsobují, že se vlasy nemůžou dostatečně hydratovat a jsou suché, lámavé a vypadávají. Slunce má skoro stejný účinek jako žehlička na vlasy a nebo fén. Proto je nejlepší je přes léto skoro vůbec nepoužívat.

 

Vlasy nechte uschnout přirozenou cestou nebo si pořiďte ionizační fén, jeho negativně nabité ionty vlasy hydratují. Pokud musíte použít žehličku, abyste zkrotily své vrkoče, používejte kosmetiku, která je ochrání před velkým teplem.

 


Doplňujte vitamíny
Zdravou a krásnou hřívu nezískáte jen díky kosmetickým přípravkům. První pomocí pro poškozené vlasy jsou také vitamíny. Ty slouží také jako prevence před lámáním a vysoušením vlasu.

 

Jaké vitamíny je třeba doplňovat? Hlavně vitamín A, který najdete třeba v mrkvi, petrželi, ananasu, v broskvích ale třeba i v rybách, a také B komplex, který je například v rajčatech, hroznech, banánech, mléku a v květáku.

 

ČTĚTE TAKÉ:
Krásné vlasy či bílé zuby? Objevte kouzlo kokosového oleje!

Šneci, hadi? Nechutné zákroky, které ženy podstupují pro krásu!

Nejlepší účesy s ofinou: Jak jí nosit po každé jinak


Zapomeňte na barvení vlasů
Před dovolenou si rozhodně nebarvěte vlasy. Barva vybledne a hrozí i riziko, že budete mít na hlavě úplně jiný odstín, než který jste původně chtěla. Barvení také vlasy oslabuje a bude tak pro ně mnohem těžší zregenerovat se. Domů z dovolené se vrátíte jen se suchou slámou na hlavě a bude těžké vlasy zase vyživit a vrátit do původního stavu.

 

 

Správná kosmetika je základ
Své vlasy hýčkejte, jak jen to půjde. Vhodné jsou různé vyživující masky, které je vyživí a dodají tolik potřebnou hydrataci. Zkuste třeba nanést kokosový olej a nechat ho působit. Nejen naše kůže potřebuje ochránit před UV zářením, pořiďte si proto kosmetické přípravky, je ochrání. Vlasy si po koupání opláchněte obyčejnou vodou. Smyjete tak mořskou sůl i chlor, které jim nedělají dobře.

 

Noste drdoly
Pyšníte se dlouhou hřívou? Pak je dobré nosit vlasy zatočené v drdolu. Ochráníte tak konečky před dotěrným sluníčkem. Je dobré takto učesané vlasy také postříkat sprejem s UV filtry. Drdol ale noste pouze venku. Vlasům příliš neprospívá, když jsou neustále svázané a hlavně přes noc. Zapomeňte tedy na to, že když je vám horko, budete spát s culíkem a dopřejte svým vlasům volnost aspoň přes noc!

 

 
4 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře