Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Mnoho z nás si to neuvědomuje, nicméně škodlivé modré světlo se dnes nachází téměř všude kolem nás. Vyzařuje například z počítačových monitorů, z televize, z tabletů a také z mobilních telefonů. Je potřeba se proti modrému světlu chránit, jinak to...

Škodlivé modré světlo z mobilů a tabletů ničí oči, ale i pleť! Lze se vůbec bránit?

vrásky
zdroj: Archiv firem vrásky
aktualizováno 03.10.2018, 00:00 | 03.10.2018, 00:00 | Terezie Gáborová

Mnoho z nás si to neuvědomuje, nicméně škodlivé modré světlo se dnes nachází téměř všude kolem nás. Vyzařuje například z počítačových monitorů, z televize, z tabletů a také z mobilních telefonů. Je potřeba se proti modrému světlu chránit, jinak to může mít nepříjemné následky.

Nejhorší, co můžete udělat, je to, že se o půlnoci rozhodnete zapnout notebook a shlédnout několik dílů vašeho oblíbeného seriálu. Vaše oči i mozek už jsou totiž připravené na to, že je noc a že se půjde spát. Zvyšujete tedy riziko špatného vidění. To samé platí u mobilních telefonů. Chápeme, že telefon je součástí vašeho pracovního a osobního života, ale pokud to půjde, snažte se do něj nehledět několik hodin v kuse.

 

dívka na tabletu
(Foto: Archiv firem)


Následky:


• Poškození očí
• Rozmazané vidění

 

Trpí i vaše pleť

 

O zraku se hovoří v souvislosti s modrým světlem nejčastěji, bohužel má vliv i na naši pokožku. Přehnaně ji zatěžuje a urychluje její stárnutí. Klade tak vyšší požadavky a správnou péči.

 

Následky:


• Zarudnutí pleti, pigmentace
• Předčasné stárnutí pleti (vrásky)

 

Zdravotní následky jsou samozřejmě závažné, i ty estetické pro nás ženy ale mají nemenší význam. Chránit oči i pleť můžete předevím tím, že omezíte dobu, kterou se modrému světlu vystavujete. Chce to tedy trávit méně času před televizí, počítačem i mobilem, ideálně pak na čerstvém vzduchu, ale také aktivním pohybem či v sauně, kdy se pleť zdravě prokrví a zpotí, a tím i vyčistí.

 

Kromě toho můžete bojovat pomocí kosmetických přípravků, které se zaměřují na pomoci proti předčasnému stárnutí pleti. Existuje hned několik kosmetických přípravků, které byly vytvořeny právě na boj proti vráskám, které se vytvářejí důsledkem škodlivého modrého světla. Většinou stojí na síle účinků retinolu, kyseliny hyaluronové, antioxidantů a rostlinných výtažků.


Řada Age Protect od Uraige (prodává lékárna Dr.Max)


Nejnovější kosmetická řada, která bojuje proti modrému světlu, nese jméno Age Protect a byla vytvořena známou francouzskou značkou Uriage. Ze 70% je tvořena čistou horskou vodou z francouzských Alp a obsahuje přes 12 různých výživných minerálů. Řada se skládá z denního krému, nočního krém, očního krému, krému se SPF ochranou, peelingu a také ze zázračného séra, které je zaměřeno speciálně na jemné vrásky v oblasti očí.

 

uriage
(Foto: Archiv firem)

 

Čtěte také:

Krásná i po padesátce? 8 triků pro stále mladý vzhled

4 triky věčně mladých žen, díky kterým nemají vrásky kolem očí

Žvýkáte často? Pozor na vrásky


Set pro zpomalení stárnutí pleti Essenté


Další kosmetika, která zabraňuje předčasnému stárnutí pleti, je set od české značky Essenté. Přednostní této kosmetiky je její složení, které obsahuje například kyselinu mléčnou nebo  mandlový olej. Nabízí skutečně hebkou a jemnou konzistenci, takže po jejím použití se budete cítit jako v bavlnce. Neočekávejte zbytečné pnutí pokožky či jiné nepříjemné záležitosti – set Essenté je skutečně účinná a příjemná kosmetická péče.


 

set proti vráskám
(Foto: Archiv firem)

 

Řada Energize & Perfect od značky Biodroga


Název vám již může napovědět, že následující kosmetika dodá vaši pleti perfektní energii. Řada Energize & Perfect od značky Biodroga bojuje proti počátečním příznakům stárnutí. Produkty z této řady dodají vaši pleti zář a život, dodají jí hydrataci zpomalí a oddálí procesy stárnutí.

 

biodroga
(Foto: Archiv firem)


Bojujete také s vráskami a často podléháte vlivům nebezpečného modrého světla? Napište nám o tom do komentářů.

 
1 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře