Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Šnečí kosmetika je na vzestupu. Přijde vám, že to je jen další podivná snaha najít lék proti vráskám v něčem, co by vás nikdy nenapadlo? Napadá vás, že jde jen o to zaujmout kupující něčím novým? Přečtěte si, proč by vám měl šnečí sliz pomáhat a z...

Šnečí sliz a vrásky: Skutečná pomoc nebo už nevědí, co vymyslet?

šnečí kosmetika
zdroj: Getty Images šnečí kosmetika
aktualizováno 11.07.2019, 00:00 | 11.07.2019, 00:00 | doma.cz

Šnečí kosmetika je na vzestupu. Přijde vám, že to je jen další podivná snaha najít lék proti vráskám v něčem, co by vás nikdy nenapadlo? Napadá vás, že jde jen o to zaujmout kupující něčím novým? Přečtěte si, proč by vám měl šnečí sliz pomáhat a zhodnoťte to samy.

Na výhody šnečího slizu se přišlo kvůli tomu, že farmáři ze šnečí farmy pro francouzskou spotřebu měli oproti ostatním velmi jemné ruce. To zaujalo jednoho biologa a výzkum o účinku slizu na lidskou kůži byl na světě. Protože byli tito farmáři se šneky denně, nemohlo existovat jiné vysvětleni, než že za jejich hebkou pokožku skutečně může sliz, který šneci produkují.


Proč by měl být hlemýždí sliz tak účinný?


Jak se zjistilo, šnečí sliz kupodivu opravdu obsahuje mnoho látek, které pleti prospívají a dodávají jí nejen tolik potřebnou hydrataci. Známý kolagen a elastin, které zaručí pružnou a pevnou pokožku, se ve šnečím slizu vyskytuje v hojném množství. Mimo to ale šneci produkují vedlejší produkty kyseliny močové. Mnoho kosmetických značek regenerační schopnosti kyseliny močové využívá a tady to máte v jednom balíčku dokonce s dalšími výhodami.

 

šnečí kosmetika
(Foto: Getty Images)


A aby toho nebylo málo, jeden šnek dá vaší pleti také dostatečnou porci kyseliny glykolové a hyaluronové, která je jednou z nejlepších věcí pro krásnou pleť. Že vám ve výčtu chybí nějaké vitamíny? Nebojte se, šnečí sliz v sobě má A, C a E, které pleť celkově prozáří a dodají jí život. Kromě mladší pleti vám sliz tedy také dokáže pomoct zahojit menší ranky a dokonce by měl i chránit proti UV paprskům. Otázka je, kolik SPF by měl.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Ne každá vráska je stejná. Pečujte o ně podle jejich typu
5 oblíbených mýtů o vráskách: Jakou roli hraje cena krému, geny nebo pitný režim?
Víme, z čeho je doopravdy vráska „mračivka“! Až to zjistíte, budete za ni ráda


Další výhodou je to, že využití šnečího slizu je v podstatě přírodní cesta, jak své vrásky roztáhnout a dosáhnout kýženého omlazení. Nejde o žádnou umělou proceduru, jejíž efekt by byl jen dočasný a pleť by vám to za pár let vrátila i s úroky. Mnoho kosmetických salonů proto začalo při procedurách využívat samotné šneky.

 

 

Jak ale překonat to, že se vám šneci třeba hnusí?


Tento způsob zkrášlení sice nebolí, někomu se ale může zdát poněkud odporný, přestože sliz na obličeji vůbec není lepkavý. Mnoho žen však pro hladkou pleť udělá opravdu mnoho věcí a přes šneky lezoucí po obličeji se přenesou, přece jen těch dvacet minut se to dá vydržet. Že byste na to neměly žaludek? Pokud si netroufnete nechat po sobě přímo lézt šneky, nemusíte ještě o benefity šnečího slizu přijít. Existuje mnoho krémů nebo pleťových masek, které ho obsahují.

 

šnečí mast
(Foto: Archiv firem)

 

* Hydratační krém s hlemýždím extraktem, Babaria Extracto De Caracol, SPF 20, 50 ml, 259 Kč, prodává Notino
* Přírodní denní krém s hlemýždím extraktem, Hristina Cosmetics, SPF 30, 50 ml, 365 Kč, prodává www.hristina.cz
* Vysoce aktivní pleťový krém s 92 % hlemýždím slizem Advanced Snail, Korean Beauty, 890 Kč, prodává www.koreankosmetika.cz


A pokud patříte mezi ochránce zvířat, možná vás uklidní, že do jednoho krému vůbec není potřeba zabít pár šneků. Sliz se ze šneků získává jejich lehkým drážděním nebo působením ozonu, ani jedno je nebolí. Když jednomu šnekovi sliz dojde, počká se, než se jeho tvorba obnoví a zatím se použije jiný šnek.

 
1 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře