Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Chcete si vzít tílko, ale pak si všimnete, že vám v místech u podpaží vylézají nevzhledné fakdy. Připadá vám to ošklivé a snažíte se tílko vytáhnout co nejvíc až k podpaží, abyste to zakryly. Proč se tam ta věc ale najednou udělala, když jste si j...

Špíčky v podpaží, které v tílku nevypadají dobře: Proč se dělají a jak se jich zbavit?

tuk v podpaží
zdroj: Getty Images tuk v podpaží
aktualizováno 04.07.2019, 00:00 | 04.07.2019, 00:00 | doma.cz

Chcete si vzít tílko, ale pak si všimnete, že vám v místech u podpaží vylézají nevzhledné fakdy. Připadá vám to ošklivé a snažíte se tílko vytáhnout co nejvíc až k podpaží, abyste to zakryly. Proč se tam ta věc ale najednou udělala, když jste si jí nikdy předtím nevšimly? A dá se toho vůbec nějak zbavit?

Samozřejmě že se dá s tímhle nedostatkem nějak pracovat, chce to však zjistit příčinu. Špíčky se v podpaží dělají stejně jako jinde na těle. Zvlášť v létě tam mohou působit dost rušivě, když si vezmete šaty, nějaké odhalenější triko nebo dokonce plavky, spousta žen se pak za ně stydí. Nestačí jen počkat, až skončí léto a zase to zakrýt svetrem. Tato problematická partie vás bude trápit i v plesových šatech nebo když se budete chtít před partnerem svléknout.

 

Je to chyba podprsenky?


Mnoho lidí tvrdí, že špíčky v podpaží jsou důsledkem špatné podprsenky. Pokud jste si koupily menší velikost, tak tkáň, která se nevešla do košíčku, začala vylézat ven. Když si vezmete větší košíček, tak by se měl problém automaticky srovnat. Dopomoct tomu můžete tím, že špíčky sem tam promasírujete. Podprsenku byste měly nosit ve správné velikosti a raději to zkontrolujte, jinak prsa skutečně deformuje. Také existují podprsenky, které slibují tuto tkáň vyhladit.

 

tuk v podpaží
(Foto: Getty Images)


Mnoho žen však na špíčky trpí, přestože nosí správnou podprsenku a třeba mají i menší prsa. Co za tím stojí, když se vám špíčky ani po výměně podprsenky nesrovnají?

 

ČTĚTE TAKÉ:

Velikost poprsí se mění každý měsíc! Víme proč
Narostou vám skutečně po černém pivu prsa? Konečně máme odpověď
5 důvodů, proč vaše prsa nejsou SEXY? Víme, jak to změnit!


Ochablé prsní svalstvo


Nemůže za ně podpaží, ale prsní svalstvo, které není dostatečně zpevněné. Někdy to je jen přebytečná kůže, která přetéká ven, pokud je však špíček znatelnější, tak za to opravdu mohou slabé prsní svaly.


K tomu, aby tyto přebytky v podpaží zmizely, musíte začít posilovat prsní svalstvo. Důležitá je pravidelnost, a tak byste si na to měly udělat alespoň obden čas, stačí pár minut. Nejlepší je na tohle posilování činka nebo litrová lahev naplněná vodou. Lehněte si na záda, natáhněte ruce za hlavu a zvedejte zátěž nad hlavu a zpět, zopakujte alespoň patnáctkrát. Nejdřív cvik dělejte každou rukou zvlášť, pak to trochu obměňte a lahev chytněte a zvedejte oběma rukama. Pak si zase můžete dát pokrčené ruce podél těla a lahev nebo činku zvedat nad prsa. Nenáročné, ale efektivní.

 


K posilování těchto částí těla jsou dobré také obyčejné kliky. Ty posílí oblast hrudníku i ruce, zezačátku si klidně vystačíte pouze s dámskými. Výsledky budou patrné až za nějakou dobu, nebojte se však, že by se nedostavily ještě do konce léta. Vyplatí se vytrvat. Samozřejmě nezapomínejte na to, že ruce a prsa se skvěle posilují také plaváním, což je v létě asi nejdostupnější a nejpříjemnější sport. Takhle špíčky zmizí samy!

 
1 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře