Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Oční linky jsou pro mnoho žen základem v líčení. Občas se tak stane, že ženy na oči vsadí až moc a přeženou to. Jednou z chyb jsou nesprávně namalované oční linky, a to hlavně ty spodní. Když se spodní část očí zvýrazní příliš, tak můžete vypadat ...

Jak si namalovat spodní linku a nevypadat jako Kleopatra?

Oční linky
zdroj: Getty Images Oční linky
aktualizováno 21.02.2019, 00:00 | 21.02.2019, 00:00 | doma.cz

Oční linky jsou pro mnoho žen základem v líčení. Občas se tak stane, že ženy na oči vsadí až moc a přeženou to. Jednou z chyb jsou nesprávně namalované oční linky, a to hlavně ty spodní. Když se spodní část očí zvýrazní příliš, tak můžete vypadat jako takové Kleopatry, a to určitě nechcete. Jak tedy dolní oční linku aplikovat správně a předejít neblahým následkům?

Otázka je, jestli spodní oční linku vůbec dělat. Většině očí stačí ke zvýraznění pouze vrchní linka nebo stíny, oko pak vypadá veseleji a výše posazené. Když naopak uděláte linku kolem celého oka, tak může okno do duše vypadat příliš zapadle. Jestliže je však spodní linka udělaná správně, tak oko naopak krásně zvýrazní. Navíc dvakrát tolik to platí u očí, které byste rády opticky posunuly v obličeji trochu níž. Udělejte to tak, aby to bylo akorát.


Nedělejte spodní linku moc ostrou


Jestliže nechcete vypadat příliš drsně, oční linka by neměla být tlustá nebo působit příliš pronikavě. Zaprvé, ne každému tvaru oka přehnaná spodní linka lichotí, zvlášť pokud je součástí denního líčení. Zadruhé, pokud je spodní linka až moc výrazná, tak může vaší tváři nechtěně dodat zbytečně zlý výraz. Pravidlo zní: rozmazávejte. Ať už si uděláte tekutou linku nebo použijete tužku, vždy ji nakonec trochu rozmazejte prsty, abyste jí dodaly matný efekt. Oko tak bude vypadat jemněji a přirozeněji.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Hledáte řasenku pro dokonale svůdný pohled? Desatero hříšných přikázání
Zvýrazněte barvu očí!
Pohled divoké šelmy! Můžete ho mít také


Nedotahujte spodní linku až do koutku


Pokud byste nerady oči moc „uzavřely“, nedotahujte linku až do konce, tedy ke koutku. Začněte malovat z vnějšího očního koutku a dotáhněte ji přibližně doprostřed oka, pak rozmažte do ztracena. Nejenže tím od sebe oči lehce opticky oddálíte, ale ještě jim dodáte rozjasněný a kočičí efekt. Jedinou výjimkou jsou ženy, jejichž oči jsou od přírody dostatečně daleko od sebe na to, aby je linkou ve vnitřní části oka mohly spíš trochu přiblížit k sobě. Menším očím se však tohle nikdy nevyplatí.

 

Přijdou vhod:

 

Tužky na oči
(Foto: Archiv firem)

 

* Oční linky Benecos Natural Liquid Eyeliner (135 Kč, koupíte na kosmetika-benecos.cz). Přírodní oční linky se štětečkem pro snadné nanášení vykouzlí dokonalé orámování očí.

 

* Tekutá oční linka Maybelline NY Hyper Precise All Day Matte (169,90 kč). Oblíbená voděodolná oční linka, která vám dodá dlouhotrvající intenzivní preciznost, nyní navíc ve variantě s matným efektem. Jednoduchost aplikace je zaručena díky precizní špičce a stabilní rukojeti. Vytvořte si přesnou linku bez chyb!


* Tužka na oči trend IT UP Matte (69,90 Kč, prodává dm). Intenzivní pigmentovaná, matná textura v černé barvě je voděodolná a očím dodá jedinečný pohled a hloubku.

 

* Praktické dlouhotrvající oční stíny a linky 2v1 Dermacol Longlasting Intense Colour (149 Kč). Zářivé líčení zvýrazní přirozenou barvu očí a prohloubí pohled. Aplikace je jednoduchá a díky dlouhotrvající textuře se stíny nedrolí a neopadávají.
 


Používejte spíš světlé barvy


Vždy se vyplatí, když přes den použijete na horní víčko tmavé líčení, zatímco na spodní část oka nanesete světlejší barvy. Pokud je horní linka černá, nemusíte se bát dole nanést hnědou barvu. Když zde ale vsadíte na nějakou bílou barvu nebo lehce třpytivou, tak díky tomu oko rozzáříte a zvýrazníte jeho přirozený lesk.

 

Oční linky
(Foto: Getty Images)


Ujistěte se, že se vám spodní linka neroztéká


Ať už ale na spodní linku použijete jakoukoli barvu, dejte si pozor, zda se vám přes den neroztéká. Zbytečně by totiž způsobovala optické kruhy pod očima a dojem „ušpiněnosti“. Tímto ověřením také předejdete tomu, že byste zbytečně zvýraznily případná větší spodní víčka.


Ještě před příštím líčením spodní linky si zároveň ujasněte, jestli chcete líčit úplný okraj spodního víčka. Barva, která je příliš blízko oka, se totiž snadno dostane až do něj. To vás pak může během dne v oku zbytečně dráždit a několikrát rozslzet. Navíc byste mohly trpět nesnášenlivostí na určité typy tužek na oči. Proto pro vás bude bezpečnější, když spodní linku lehce naznačíte až v části pod řasami.


A jak jste si doposud líčily spodní linku vy?

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře