Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Nikde jinde se nezačnou vrásky projevovat tak rychle jako kolem očí. Většinou jde o vrásky od smíchu, i ty ale způsobují starší vzhled. Přitom stačí pár kroků k tomu, aby vrásky u očí zbytečně nevznikaly nebo byly méně vidět.

Správná péče o oční okolí dokáže ubrat i několik let

oční okolí
zdroj: Getty Images oční okolí
aktualizováno 05.12.2019, 00:00 | 05.12.2019, 00:00 | doma.cz

Nikde jinde se nezačnou vrásky projevovat tak rychle jako kolem očí. Většinou jde o vrásky od smíchu, i ty ale způsobují starší vzhled. Přitom stačí pár kroků k tomu, aby vrásky u očí zbytečně nevznikaly nebo byly méně vidět.

Vrásky, kruhy pod očima, otoky a váčky. To všechno nám brání v tom, abychom měly jasný a pronikavý pohled. Spousta kosmetických vad se sice dá zamaskovat kvalitními líčidly, stejně je ale lepší vadám na kráse předcházet, než je pak skrývat. Když se navíc budete o své oční okolí dobře starat, oddálíte tím projevy stárnutí. Jak se tedy o tuto oblast správně starat?


Nedřete oči tamponkem


Pro začátek by měly všechny ženy vědět, že pokožka kolem očí vyžaduje šetrný přístup. Je totiž mnohem tenčí než zvbytek kůže a právě hrubé zacházení může způsobovat její dehydrataci a vznik drobných vrásek. Spousta žen se chce večer odlíčit co nejrychleji, a tak řasenku z očí drsně dřou tamponkem. Mnohem lepší je ale řasenku jen jemně stírat, i kdyby to mělo trvat o něco déle.

 

produkty
(Foto: Archiv firem)

 

* Oční krém proti vráskám Eucerin Hyaluron-Filler, 422 Kč, koupíte v lékárnách
* Oční krém proti vráskám Q10 Plus, Nivea, 179 Kč, prodává DM
* Oční krém Astrid Collagen Pro, 140 Kč, prodává Teta
* Oční gel Eye Gold Gel, Dermacol, 127 Kč, prodává Douglas


Také je dobré líčidla setřít nejdřív od vnitřního koutku ven a pak směrem zpárky, zvnějšku dovnitř. Když totiž budete pohybovat tamponkem stále jen v jednom směru, tak tím můžete podpořit nežádoucí vznik vrásek.


Oční okolí důkladně vyčistíte také pomocí kosmeticfkého kartáčku, kterým si můžete vyčistit celý obličej. Ten smyje i poslední zbytky make-upu a krásně vyčistí póry, navíc s ním můžete provádět kolem očí také masáž. Ta pleť prokrví a pomůže vám zbavit se otoků.

 

produkty
(Foto: Archiv firem)

 

* Oční krém L´Oréal Paris Hyluron Specialist, 206 Kč, prodává Notino
* Hydratační krém na oční okolí L´Oréal Paris Hydra Specialist, 149 Kč, prodává Notino
* Oční krém Eye Cream, Asombroso by Osmany Laffita, 950 Kč, prodává fann.cz
* Hydratační krém pro oči a obličej, Volcano, 910 Kč, prodává santovolcano.cz
* Protivráskový oční krém roll-on Farmona Herbal Care Siberian Iris, 109 Kč, prodává Notino
* Kartáček na obličej Foreo Luna 3, 4124 Kč, prodává Douglas


Volte speciální přípravky


Možná si řeknete, pro nenatřít oční okolí normálním hydratačním krémem, který používáte na ruce nebo obličej. To je ale chyba, pokožka kolem očí je totiž náchylnější k odráždění a vyžaduje konktrétní produkty, které jsou pro ní určené. Produkty, které nejsou určené speciálně pro oční okolí, by navíc neměly ani takový účinek.


Kdy je dobré s péčí o oči začít?


Většina žen začne vrásky kolem očí řešit až v momentu, kdy si jich všimnou v zrcadle. To už je ale pozdě, protože důkladná prevence by jejich vzniku moha zabránit nebo tento proces stárnutí alespoň zpomalit. Proto se vyplatí inveastovat do prvního krému na oční okolí už kolem dvacátého až pětadvacátého roku života. Pro ženy nad 25 už je to nutnost.
Jak krém na oči nanášet?

 

ČTĚTE TAKÉ:

Jak mít oční okolí co nejdéle bez vrásek? 5 triků, které musíte znát
Kruhy pod očima? Nevznikají pouze z nevyspání
6 potravin, kvůli kterým máte váčky pod očima a po čem naopak zmizí


Krém na vrásky vybízí k tomu, abyste ho nanesly velkou vrstvu. Ve skutečnosti ale stačí pouze malá vrstva, kterou nanesete pod oči a jemně vetřete nebo vklepete do pleti. Takhle se krém krásně vsákne a jeho účinky uvidíte už zítra po probuzení.

 

produkty
(Foto: Archiv firem)

 

* Zpevňující oční krém Royal Velvet, Oriflame, 399 Kč, prodává pilulka.cz
* Revitalizující oční balzám s meruňkovým olejem, beta-glukanem a vitamínem E, Manufaktura, 295 Kč
* Výplň vrásek pro korekci pleti Ryor, 210 Kč, prodává Dr. Popov
* Zpevňující protivráskový krém Mixa 24 HR Moisturising, 215 Kč, prodává Notino


Hydratační kirém bojuje i s kruhy pod očima


Je pravda, že tyto krémy slibují hlavně zmírnění projuevů stárnutí. Umí si ale poradit i s dalšími problémy jako jsou otoky nebo kruhy pod očima, které způsobují unavený vzhled. Do očního okolí se proto vyplatí investovat, protože díky kvalitní péči můžete vypadat o pár let mladší.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře