Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Dostaňte se vráskám pod kůži! Základem krásné a zdravé pleti je důkladná a pravidelná péče.

Stop vráskám! 6 tipů, jak jim předejít

Krém proti vráskám
zdroj: Thinkstockphotos Krém proti vráskám
aktualizováno 21.09.2014, 00:57 | 21.09.2014, 00:57 | doma.cz/ina

Dostaňte se vráskám pod kůži! Základem krásné a zdravé pleti je důkladná a pravidelná péče.

Ani dokonalá starost však nezastaví stárnutí, které se nejčastěji projevuje vznikem vrásek a ochablostí pokožky. Stárnutí pleti nelze zastavit, ale správnou péčí jej můžete zpomalit. Kvalitní kosmetika a pravidelné čištění pleti jsou základem. Co můžeme v boji proti vráskám udělat více?

 

Aplikujte krém tam, kde vrásky vznikají?


Při aplikaci nočního krému se jeho účinné látky dostanou převážně jen do epidermis a tím je jejich účinek snížený. K docílení vysoké absorpce krému či séra hluboko do kůže pomůže kosmetický pomocník derma váleček s mikrojehlami.

 

Používáním válečku se v pokožce vytváří drobné vpichy, díky kterým se dostanou účinné látky z později aplikovaného krému či séra hluboko do kůže, a tím působí ve správných místech. Drobné ranky navíc téměř okamžitě zahájí proces hojení a produkci kolagenu a elastinu, které pleť viditelně omlazují a redukují nedostatky. 

 
Čištění a vhodná kosmetika


Každodenní večerní rituál odstranění mape-upu a nečistot po celém dni je v péči o pleť nutnost, stejně jako používání nočního i denního pleťového krému. Vybrat správnou kosmetiku, která vyhovuje všem individuálních ženských potřebám je alchymie.

 

Stop vráskám
(Foto: Oficiální zdroj)

 

Vybírejte proto své kosmetické pomocníky pečlivě. Náš životní prostor je přeplněn alergeny a toxiny, není tedy náhodou, že kvalitní výrobky špičkových firem jsou prosty parfemace a nejsou přibarvovány. V případě kosmetiky se nebojte připlatit za kvalitu. O radu můžete poprosit odborníka tedy dermatologa nebo zkušenou kosmetičku.

 

ČTĚTE TAKÉ:


5 stylů, jak nosit ofinu!

Šest kousků, které vám nesmí na podzim chybět!

Vlasové průšvihy celebrit: špatný střih i barva

 

Pouze kosmetika nestačí


Aby pleť byla opravdu zdravá a krásná je třeba ji vyživovat a pečovat o ni nejen z venku, ale také zevnitř. Toho docílíte dodržováním několika jednoduchých pravidel.


Spěte dostatečně
Během spánku regeneruje tělo i mysl a pokožka nabírá na svěžesti a kráse.Najděte si v dnešní uspěchané době dostatek času na spánek. Obecně se doporučuje spát 7 – 8 hodiny denně, ale potřeba délky spánku se mezi lidmi liší. Spěte tedy tolik, kolik potřebujete.


Dodržujte zdravý životní styl
Zahoďte cigaretu, kávu vyměňte za zelený čaj, místo čokolády zvolte ovoce, zařaďte do svého jídelníčku zeleninu a občas si protáhněte tělo na kole, v posilovně nebo jen doma u televize. Výsledky se dostaví okamžitě!

 

Hodně pijte
Nedostatek vody urychluje stárnutí pleti tedy vznik vrásek a celkovou ochablost pokožky. Bylo dokázáno, že pravidelný příjem tekutin může proces předčasného stárnutí pleti nejen zastavit, ale také výrazně vylepšit dosavadní stav pleti. Denní příjem tekutin by měl obsahovat alespoň 2 litry především stolních a minerálních vod či bylinkových čajů. Tyto tři nápoje jsou opravdovou studnicí mládí.

 

Chraňte se před UV paprsky
Pokud patříte mezi ty, kteří sluníčko ke svému spokojenému životu potřebují, nezapomeňte se chránit před UVA a UVB paprsky. Pronikají hluboko do kůže, kde způsobují předčasné stárnutí, vrásky, pigmentové skvrny a další nedostatky pokožky. Tyto paprsky hrají významnou roli při vzniku rakoviny kůže. Chraňte se proto kosmetikou s ochranným faktorem (SPF) nejméně 30.
 

 
9 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Roxana 16:26 10.10.2011
Já jsem nedávno objevila úžasnou pleťovou kosmetiku proti vráskám, která obsahuje přírodní látky jako botox. Používám zatím 2 týdny a jsem v úžasu, jak se mi pleť zlepšila. Navíc cenově to nemá konkurenci. Ta kosmetika se jmenuje BOTULINE MEDICAL.