Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Dana Morávková alias Zdena Suchá z Ordinace v Růžové zahradě 2 je českou módní ikonou. Na každou událost se perfektně upraví a její oblečení je vždy sladěné do nejmenšího detailu. Nechte se touto nejen seriálovou herečkou inspirovat!

Chcete být stylové jako Dana Morávková? Vsaďte na květy a puntíky

Jan Čenský a Dana Morávková
zdroj: TV Nova Jan Čenský a Dana Morávková
aktualizováno 25.04.2019, 00:00 | 25.04.2019, 00:00 | doma.cz

Dana Morávková alias Zdena Suchá z Ordinace v Růžové zahradě 2 je českou módní ikonou. Na každou událost se perfektně upraví a její oblečení je vždy sladěné do nejmenšího detailu. Nechte se touto nejen seriálovou herečkou inspirovat!

Kamkoliv Dana Morávková vyrazí, tam jde spolu s ní i její šarm. Svůj styl oblékání objevila už dávno, nenucenost a eleganci má snad vrozenou. Přestože v oblíbeném seriálu teď nezažívá zrovna lehké období, na módu nedá ani tam, ani v realitě dopustit.

 

Ordinace: Zdena v slzách
(Foto: Nova.cz)

 

V čem se Dana cítí dobře?Jak to dělá, že to vypadá, jakoby nad svým oblečením moc dlouho nepřemýšlela a přesto jí tak dokonale padne?

 

1) Černobílá klasika

 

Dana Morávková
(Foto: Profimedia)

 

Už Coco Chanel věděla, že kombinace černé a bílé ještě nikdy nebyla šlápnutím vedle. Stačí si přes černý podklad obléknout jednoduché delší sako, do ruky klidně trochu větší tašku a celý outfit oživit puntíkatým šátkem. Pokud chvátáte, černobílý model vám nezabere delší čas než pár minut a budete v něm vypadat luxusně i ve večerních hodinách.

 

styl jako morávková
(Foto: Archiv firem)

 

* Dlouhé sako, Orsay, 999 Kč

* Šátek/čelenka, H&M, 249 Kč

* Černá kabelka přes rameno z vinylu, Zara, 599 Kč

 

2) Hravé puntíky

 

Dana Morávková
(Foto: Profimedia)

 

Pokud vám puntíky nestačí jen ve formě malého šátku, můžete se do nich klidně obléknout celé. O jejich funkčnosti ví své i Dana Morávková.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Jak si najít svůj vlastní módní styl
Módní styl Zlaty Adamovské? Omládla!
Módní styl 60. let: minisukně, velké oči a dlouhé vlasy!

 

Puntíkovaný vzor je sám o sobě výrazný natolik, že  si nebudete muset lámat hlavu s doplňky. Stačí hodinky a řetízek a tento outfit bude nejen pohodlný, ale také praktický.

 

styl jako morávková
(Foto: Archiv firem)

 

* Puntíkované šaty, Zara, 699 Kč

* Hodinky, H&M, 499 Kč

* Kabelka se střapečkem, Orsay, 799 Kč

 

3) Květinové vzory

 

Dana Morávková
(Foto: Profimedia)

 

Květy nejsou jen výsadou šatů nebo triček. Nebojte si na jarní přechodné období pořídit květinové sako! Můžete sáhnout po barevnějším jako Dana, nebo si koupit černobílé, pokud ho chcete moci sladit s více doplňky. Nechte se unést veselou jarní náladou a buďte nepřehlédnutelné.

 

styl jako morávková
(Foto: Archiv firem)

 

* Džíny Super Hi Rise Sculpt, Zara, 799 Kč

* Přiléhavé květované sako, Orsay, 799 Kč

* Semišová kabelka přes rameno, H&M, 899 Kč

 

Dana Morávková dokonce sama módní doplňky spoluvytváří. Spolu se značkou Elega vytvořila vlastní řadu Elega by Dana M., ve které naleznete velké kabelky i drobná psaníčka, elegantní klasiku i rozverné barevné kousky, ale také módní batůžky a ledvinky. V nejnovější kolekci se inspirovala i hravostí blyštivých komponentů značky Preciosa.

 

Náš tip:

 

Kabelky a doplňky
(Foto: Elega)* Batůžek Elega by Dana M. s komponenty Preciosa, 5650 Kč

* Velká karmínová kabelka Elega by Dana M., 5999 Kč

* Žlutá kabelka do ruky Elega by Dana M., 5100 Kč, prodává Delmas
* Nude ledvinka Elega by Dana M., 2640 Kč, prodává elega.cz

 

Který model se vám líbil nejvíc?

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Alena D. 15:53 30.04.2019
Je pravda, že Dana Morávková je vždy za dámu, ani si jí neumím jinak představit. Já osobně mám puntíky i květinové motivy moc ráda, hlavně teď na jaře. Je to ženské a sluší každému. Nedávno jsem si koupila krásné květinové šaty od Cellbes. Jsou v sytých růžových odstínech, podobně jako má Dana Morávková na svém kabátě. Vypadají velmi žensky a hodí se jak do práce, tak na nějakou slavnostnější příležitost.