Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Sůl má abrasivní účinky, je příjemná pro kůži, v koupeli se solí se uvolníte. Pomáhá i vlasům.

Sůl v jídle škodí, ale v kosmetice pomáhá

aktualizováno 04.06.2010, 00:10 | 04.06.2010, 00:00 | doma.cz / ČTK / kor

Sůl má abrasivní účinky, je příjemná pro kůži, v koupeli se solí se uvolníte. Pomáhá i vlasům.

První dáma USA Michelle Obamová a newyorský starosta Michael Bloomberg se právě pokoušejí přimět mlsné Američany méně solit, avšak kosmetický průmysl sůl velebí. Není-li užita vnitřně, přináší mnoho dobrého, napsala agentura AP.

 

Šéfredaktorka časopisu Allure Linda Wellsová upozornila, že jako hrubší čisticí prostředek kůže se sůl používá odjakživa. "Má abrasivní účinky a je pro kůži příjemná. V koupelových solích Epsom se perfektně uvolníte, jsou taky protizánětlivé. Jsou výborné, jestliže máte dojem, že jste nateklí," říká.

 

PSALI JSME:

Solení je škodlivé, chuť na slané je jen zvyk

 

Podle značky Lush, specializované na bylinkovou kosmetiku, jsou výrobky ze soli trvalým bestsellerem. Sůl čistí a kůže po ní zůstane hebká, ale nikoli mastná, vysvětluje instruktorka firmy Erica Vegová. Ke koupeli doporučuje oceánskou kombinaci soli s řasami a kokosovým olejem. "Sbíráme vodu z oceánu do pánví, necháme ji odpařit a máme sůl. Je to snadné," líčí Vegová.

 

 

Firma Ahava používá sůl z Mrtvého moře, která není pouhou solí, nýbrž především koncentrátem jedinečné vody a minerálů z bahna. "Mrtvé moře je teď spíš už jezero než moře, ale obsahuje stále původní minerály jako před tisíciletím. Je desetkrát slanější než vody jiných moří," uvedl Dawn DiOrio z Ahavy.

 

Voda Mrtvého moře má podobu oleje, nerozbíjí se do kapek, ale přilne ke kůži. Má v sobě mnoho hořčíku, vápníku, sodíku i draslíku, tedy minerály, které uvolňují a zjemňují.

 

"Jemná sůl pleť pročistí a odstraní mrtvé buňky kůže. Doplněná olejem poskytne nejen masáž, ale také provlhčení," uvedla zakladatelka kosmetické firmy Carol's Daughter Lisa Priceová. Se solí se podle ní dá dělat mnohem víc než například s cukrem, který je také dobrým abrazivním materiálem. Priceová ale nedoporučuje sůl používat na obličej. "Potřebujete sůl o správné hrubosti, musíte leštit, ne škrábat," řekla.

 

Kosmetika obsahující sůl se také vyznačuje velkou stálostí a má dlouhou záruční dobu. Při masáži solí Priceová doporučuje krouživé pohyby a setrvání zejména v oblasti loktů, pat a chodidel.

 

"Nedokážu posoudit, zda jsou účinky soli spíš masážní nebo uvolňující. Vím ale, že sůl proniká hlouběji a má lepší účinek než masáž například žíněnkou," řekl Priceová.

 

U kůže to se solí nekončí, protože je využitelná i ve vlasové kosmetice. Vlasy díky ní získají trochu rozcuchaný vzhled a vypadají jako po dni stráveném na pláži. "Sůl ubere vlasům trochu lesku, což je teď moderní," řekla Wellsová, zároveň ale připomenula, že příliš mnoho soli vlasům může škodit, jelikož je vysuší.

 
3 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

miloslav 20:27 10.06.2010
sůl z mrtvého moře několik druhů,velikostí balení najdete na webu motopenzion.cz super ceny vyzkoušejte a uvidíte jsou tam i další dobré výrobky