Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Připravte se na období svátků. Poradíme, jak se učesat, trendově nalíčit a zaujmout nejen vašeho partnera!

Sváteční líčení: uhrančivý pohled a dokonalé vlasy

aktualizováno 23.12.2011, 00:00 | 23.12.2011, 00:00 | doma.cz/ina

Připravte se na období svátků. Poradíme, jak se učesat, trendově nalíčit a zaujmout nejen vašeho partnera!

Vánoce dovolují lehké extravagance, nebojte se jich a využijte příležitosti zkusit něco jiného. Sváteční image? Zásada první, vyhněte se stereotypům a popusťte uzdu fantazii. Třpytky, barvy (hlavně zlatá, fialová a stříbrná) a perfektní účes. To je záruka, že se budete cítit jako opravdová lady – elegantní a smyslná.

 

Začněte s make-upem

 

Klidně vsaďte na dramatičtější líčení. Začněte správnou barvou odstínu. Ten by v zimě měl být světlejší, aby příliš nekontrastoval s odhalenými pažemi a výstřihem. Lícní kosti zvýrazněte zdravíčkem – brunetky s tónem hnědé až zlatavé, ke světlejším typům se hodí více narůžovělá. Obličej rozjasněte pomocí třpytivého pudru v kuličkách. Nezapomeňte lehce přepudrovat i krk a dekolt, abyste sjednotila celkový dojem.

 


Nezapomeňte zvýraznit obočí, které podrzhne váš výraz. Místo tvrdé tužky, použijte štěteček a stíny na obočí. Vytvoří přirozenější dojem. Ostře orámované obočí není zcela žádoucí.


Vystínujte si dramatický look

 

Kouřové stíny sluší převážně brunetkám, ale když místo hnědých odstínů přidáte víc zlaté, budou kouřové oči slušet i světlovláskám. Připravte si světle hnědé a zlatavé stíny, meruňkovou tvářenku a světlounce růžovou (lehce korálovou) rtěnku. Do koutku naneste trošku třpytek pro rozjasnění pohledu a směrem k vnějšímu koutku oka postupně přeházejte k tmavšímu hnědozlatému stínu.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Nejvíc sexy účesy hollywoodských hvězd: co frčí?

Šokující proměna aneb Každá žena může být modelka

První pomoc při kosmetických pohromách!

 

Široké linky slaví tuto sezonu velký comeback! Horní víčka ozdobte linkou, pro moderní look ji přetáhněte ještě kovovým, nebo namodralým odstínem. Velké a ještě větší oči, vykouzlíte pomocí několika vrstev řasenky.

 

Dilema: vyzývavá rtěnka ano nebo ne?

 

 

Také máte na paměti pravidlo, že výrazné oči snesou jemnější rty a obráceně? Máte naprostou pravdu. Z druhé strany, večerní líčení by mělo být výraznější, a proto lehká extravagance nevadí. Použijete-li kouřové stíny, zkuste světlounce růžovou (lehce korálovou) rtěnku, nebo nehte rty nahé – pouze s leskem.
Světlejší kovové stíny (stříbrných barev) se naopak velice dobře snesou se sytými rty. V kurzu jsou především malinové a jahodové odstíny!

 

Korunujte svojí krásu perfektními vlasy

 

Fotogalerie

1 / 13 Otevřít fotogalerii


Neuděláte chybu s vyčesaným drdolem, punk zvedlou ofinou, ani rozcuchanými vlasy, jak potvrdila kadeřnice Andrea Josková. Frčí i zaplétané copánky a glamour look, ke kterému ovšem potřebujete kulmu s velkým průměrem a samozřejmě spolehlivé fixační prostředky.
 

 
35 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře