Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Vrásky jsou naprosto přirozené u každé z nás. Přesto nás tolik trápí. WebMD, který poskytuje informace ze zdravotního a lékařského prostředí, přinesl 13 tipů, jak vráskám předejít.

Tajemství vrásek: Nejmodernější cesty, jak jim předcházet

Péče o pleť
zdroj: Thinkstockphotos Péče o pleť
aktualizováno 28.07.2017, 00:17 | 28.07.2017, 00:17 | doma.cz / sim

Vrásky jsou naprosto přirozené u každé z nás. Přesto nás tolik trápí. WebMD, který poskytuje informace ze zdravotního a lékařského prostředí, přinesl 13 tipů, jak vráskám předejít.

"Mnoho mužů i žen věří, že stárnutí pookožky je nevyhnutelné, ale s informacemi a technologiemi, které dnes máme, může každý vypadat tak mladý, jak se cítí," řekl dermatolog Robin Ashinoff.

 

1. SLUNCE - Hlavní příčinou vzniku vrásek je podle odborníků slunce. Podle jedné studie, která vznik vrásek zkoumala na jednovaječných dvojčatech, prokázala, že slunce má na vrásky větší vliv než dědičnost. Ta z dvojčat, která omezila vystavování se slunci, měla prokazatelně méně vrásek, než druhá z dvojčat.

 

2. POUŽÍVEJTE OPALOVACÍ KRÉM – Pokud už vyjdete na slunce, použijte vždy opalovací krém. Nejenom že tak ochráníte svoji pleť před stárnutím, snížíte i riziko rakoviny kůže.

 

3. STOP CIGARETÁM – Stále více studií potvrzuje, že cigaretový kouř způsobuje stárnutí kůže. Uvolňuje totiž enzym, který rozkládá kolagen a elastin, což jsou důležité složky pokožky.

 

4. DOSTATEČNÝ SPÁNEK – Dermatolog Nicholas Perricone říká, že při nedostatku spánku tělo produkuje nadměrně kortizol – hormon, který rozkládá kožní buňky. Při dostatečném spánku bude naopak vaše tělo produkovat více růstového hormonu, který pomáhá pokožce, aby se netenčila a zůstávala krásně pružná.

 

5. SPÁNEK NA ZÁDECH – Americká akademie dermatologie (AAD) nedávno varovala, že určité pozice při spánku vedou k tzv. spánkovým vráskám, které nezmizí ani poté, co se zvednete z postele. Často trpí čelo, tváře, ale i dekolt. Abyste redukovali tvorbu vrásek, doporučuje AAD spát na zádech.

 

 

6. SLUNEČNÍ BRÝLE PROTI MŽOURÁNÍ – A zase to slunce. I když se namažete opalovacím krémem, mžouráním do slunce si zaděláváte na vrásky kolem očí. Zabráníte tomu nasazením slunečních brýlí.

 

7. JEZTE VÍCE RYB – ZEJMÉNA LOSOSA – Nejenže je losos skvělý zdroj bílkovin, je to také úžasný zdroj nasycených mastných kyselin známých jako omega-3. Podle Perricona pomáhají tyto kyseliny vyživovat kůži a udržet ji mladistvou.

 

8. VÍCE SÓJI – Většina závěrů zatím pochází ze studií na zvířatech, ale výzkumy ukazují, že určité vlastnosti sóji mohou pomoci chránit nebo léčit poškozenou kůži ze slunečního záření.

 

9. POUŽÍVEJUTE HYDRATAČNÍ KRÉM - “Ženy jsou obzvláště znepokojeny antiaging výrobky, které často přehlížejí sílu jednoduchého zvlhčujícího prostředku. Vlhká pleť jednoduše vypadá lépe, takže různé záhyby v kůži jsou mnohem méně patrné,“ řekl plastický chirurg Russell Ashinoff.

 

10. ALFA-HYDROXY KYSELINY (AHA) – Tyto přírodní ovocné kyseliny odvádějí horní vrstvu odumřelých buněk pokožky, což snižuje výskyt jemných vrásek, a to zejména kolem očí. Nové výzkumy ukazují, že ve vyšších koncentracích může AHA pomoci stimulovat produkci kolagenu.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Ta pravá letní péče o pokožku? Víme, jak ji chrání sami lékaři

Přírodní kosmetika jako fenomén! Opravdu dokáže plnohodnotně nahradit klasické přípravky?

Mladší pleť a krásnější vlasy? Pomůže kyselina hyaluronová!

 

11. RETIONIDY – Dermatolog Ashinoff říká, že retin A snižuje výskyt vrásek a regeneruje pleť poškozenou sluncem. Retinol je přirozená forma vitaminu A, která je dostupná běžně v obchodech. Studie ukazují, že ve stabilizovaném vzorci může být ve vysokých koncentracích stejně účinná jako retinol A, aniž by se vyskytovaly vedlejší účinky, jako je citlivost kůže.

 

12. VITAMIN C – Studie na univerzitě v Tulane ukázaly, že vitamin C může zvýšit produkci kolagenu a chránit před UV. Většina výzkumů poukazuje na formu kyseliny L-askorbové jako na neúčinnější při odstraňování vrásek.


13. CHEMICKÉ PEELINGY – Při této léčbě se používají chemikálie k “vypálení“ horní vrstvy kůže, což způsobuje poškození kůže, na které tělo reaguje tím, že začne vytvářet více kolagenu. Výsledkem je mladší a hladší pokožka.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře