Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

O antioxidantech a detoxikaci se mluví nejčastěji v souvislosti s hubnutím a zahnáním únavy. Věděla jste ale, že vás může ochránit i před křečovými žílami?

Trápí vás křečové žíly? Zničte je silou antioxidantů

Bolavé nohy
zdroj: Thinkstockphotos Bolavé nohy
aktualizováno 22.06.2015, 00:21 | 22.06.2015, 00:21 | Doma.cz/trm

O antioxidantech a detoxikaci se mluví nejčastěji v souvislosti s hubnutím a zahnáním únavy. Věděla jste ale, že vás může ochránit i před křečovými žílami?

Našli jsme pro vás antioxidat, který nejenže pomáhá s detoxikací organismu, ale posiluje žilní stěny a snižuje otoky dolních končetin. Tahle zázračná látka se jmenuje Pycnogenol a jde o přírodní extrakt z kůry borovice přímořské (Pinus Maritima).

 

Mezi nejsilnější přírodní antioxidanty se řadí díky tomu, že obsahuje ve velmi koncentrované formě 40 bioflavonoidů ze skupiny tzv. proanthocyanidinů. Výzkumy ukázaly, že Pycnogenol je padesátkrát účinnější než vitamín E a dvacetkrát silnější než vitamín C a je v současné době nejsilnějším známým atioxidantem. Je účinný mj. proto, že dokáže zneškodnit širokou škálu volných radikálů. Kromě toho napomáhá aktivovat vitamín C, snižuje hladinu histaminu v těle a chrání před kardiovaskulárními onemocněními a varixy (křečovými žílami) a snižuje otoky dolních končetin.

 

Křečové žíly
(Foto: Oficiální zdroj)


Umí toho ale mnohem víc. Zlepšuje elasticitu kůže, zlepšuje oběh a vitalitu buněk, posiluje kapiláry, tepny, žíly, a cévní stěny, včetně těch, které zásobují srdce krví. Aktuálně přijde vhod, že pomáhá utlumovat alergické reakce, chrání pokožku před spálením a tlumí ukládání tuků do tukových buněk, je také nápomocný při dlouhodobém stresu. U mužů pomáhá při problémech s prostatou. Nedávné výzkumy odhalily, že zmírňuje průběh onemocnění ADD/ADHD.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Křečové žíly: co vás čeká u lékaře
Mužskou neplodnost mohou vyléčit antioxidanty
Získejte zpět mládí. Pomohou vám antioxidanty

 

Co jsou antioxidanty?


Antioxidanty jsou látky, které chrání buňky před ničivými účinky volných (kyslíkových) radikálů. Ty u zdravého jedince snižují správnou funkci imunitního systému a urychlují proces stárnutí. Dokážou ovšem také zhoršit průběh řady onemocnění a právě v tom tkví jejich nebezpečí. Řada expertů věří, že volné radikály a jejich devastační vliv na organismus jsou důležitým faktorem při vzniku kardiovaskulárních onemocnění, aterosklerózy, různých druhů rakoviny, srdečních onemocnění, onemocnění pohybového ústrojí, Alzheimerovy a Parkinsonovy choroby, nemocí jater a slinivky a mnoha dalších chronických onemocnění. Proto jsou antioxidanty nepostradatelné při boji proti těmto nemocem.

 


Jak antioxidanty fungují?


Proces oxidace je běžný - určitě to pozorujete třeba na špercích nebo potravinách. Proces oxidace se týká všech buněk v přírodě, tedy i těch lidských. V kontaktu s kyslíkem se jednotlivé buňky mění - některé se transformují, jiné zahynou a nahradí je nové. Jenže právě tyto uhynulé buňky - které budete znát spíše pod pojmem volné radikály - působí řadu problémů. Nejsou totiž tak mrtvé, jak by se zdálo. Chybí jim jedna molekula, kterou se snaží "uloupit" okolním buňkám, a tak je napadají a způsobují tak v těle zmatky. Mohou narušit přirozenou strukturu naší DNA a vyvolat vznik řady onemocnění, nebo zhoršovat jejich průběh.

 
15 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Atevi 11:14 24.06.2015
Ano je, ale je trochu dražší.
Jana 09:41 24.06.2015
Prosím Vás a je volně prodejný Pycnogenol v lekárně,,

Děkuji a hezký den