Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Trápí vás nosoretní rýhy nebo podbradek? Příčinou může být i špatný stav chrupu!

Trápí vás vrásky a druhá brada? Známe jediné řešení na oba problémy

Žena
zdroj: Thinkstockphotos Žena
aktualizováno 30.09.2014, 15:03 | 30.09.2014, 15:03 | Doma.cz/trm

Trápí vás nosoretní rýhy nebo podbradek? Příčinou může být i špatný stav chrupu!

Krása a mládí. Touha žen i mužů po mladistvém vzhledu je čím dál markantnější, což se samozřejmě odráží také na poptávce po estetických zákrocích. Zatímco vědci hledají další anti-ageingové metody pro omlazování a zlepšování kvality pokožky, lékaři přiznávají, že bez zjištění příčin nedokonalostí obličeje samotná ošetření mnohdy nestačí. Důvodem povadlé kůže, podbradku nebo nosoretních rýh totiž mohou být i problémy pacientova chrupu.

 

„V posledních letech se přístup k péči o pokožku dramaticky změnil a laserová rejuvenační ošetření, aplikace dermálních výplní nebo ošetření obohacenou plazmou PRP už samy o sobě zkrátka nestačí,“ říká korektivní dermatolog kliniky Mediestetik MUDr. Olga Shalamová s tím, že bez hlubšího pochopení anatomických změn, které přicházejí se stářím, už není možné pacientovi poskytnout plnou a komplexní péči.


Ke vzniku hlubokých nosoretních rýh mohou podle lékařky vést například problémy ve skusu způsobené chybějícími zuby. Průběžné opotřebovávání zubů způsobené stárnutím pak může vyústit ve výrazné změny v uspořádání střední a spodní třetiny obličeje, například v povislou kůži v oblasti brady a podbradku. „Než začnu například s korekcí rtů dermálními výplněmi, analyzuji úsměv pacienta, pozici jeho rtů v obličeji, jejich pohyb, pacientovy zuby a to, jak jsou odhalovány při úsměvu,“ popisuje MUDr. Shalamová.

 

 

Proces stárnutí totiž redukuje nejen šířku, ale také délku zubů, což hraje při celkovém vzhledu obličeje velmi důležitou roli. „Zuby jsou obklopeny měkkou tkání, tedy rty, lícemi apod., jejich zkracováním se proto zkracuje i celý obličej, a to nejen opticky. Řešením je nezanedbat počáteční stomatologické vyšetření pacienta pomocí T-Scanu, přístroje, který provede precizní okluzní diagnostiku chrupu,“ říká protetický specialista kliniky Dr. Vadym Sherman. Tzv. koncept integrované estetiky, který kombinuje pohledy specialistů napříč obory, by měl dermatologům výraz ně pomoci při zmírňování následků stárnutí svých pacientů.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Pleť bez vrásek: Na botox zapomeňte, známe něco lepšího
Pryč s dvojitou bradou! Tipy jak se jí zbavit
Perfektní make-up: Uberte si kila ve tváři

 

„Když s pacientem řeším nosoretní rýhy, snažím se porozumět, které skupiny svalů jsou při jejich tvorbě nejaktivnější, a hledám příčinu toho, proč se tyto vrásky vůbec objevily,“ dodává MUDr. Shalamová. Dnes už je evidentní, že disproporce dentální protetiky, problémy skusu nebo svalová asymetrie ovlivňují estetický vzhled tváře. Ke kvalitním výsledkům může proto vézt nejen návštěva estetické kliniky, ale i konzultace estetických zákroků a proměn se stomatology, s jejichž pomocí je možné nalézt skutečně nejlepší možné řešení.

 
6 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Káťa 16:38 08.10.2014
Tu masku znám, dala jsem ji vloni mámě na narozeniny a ta z ní byla úplně nadšená !!! Ještě má něco podobného značka Skinlite, ty jsou taky moc fajn, cenově je to stejné, vše do stovky.
jitule 10:37 08.10.2014
objevila jsem speciální masky na podbradek a jsou fakt skvělé! tedy výsledek se dostavil už pod druhé aplikaci. Již druhý měsíc aplikuji pravidelně každý týden a zatím spokojenost. No, lepší než plastika, tedy zatím.. je to Dvoufázová zpevňující liftingová maska na krk od Purederm..