Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Holit si nohy každý třetí den se vám nechce a depilační pásky jsou drahé? Nesmutněte, nohy si můžete hravě depilovat podomácku udělanou pastou ze surovin, které máte běžně v kuchyni.

Ušetřete za depilaci, vyrobte si depilační pastu doma! Vhodná je i pro citlivou kůži

depilační vosk
zdroj: Getty Images depilační vosk
aktualizováno 17.10.2019, 00:00 | 17.10.2019, 00:00 | doma.cz

Holit si nohy každý třetí den se vám nechce a depilační pásky jsou drahé? Nesmutněte, nohy si můžete hravě depilovat podomácku udělanou pastou ze surovin, které máte běžně v kuchyni.

Kromě toho, že vám výroba domácího vosku na nohy nezabere moc času, spočívá další výhoda v tom, že se v této směsi nebudou nacházet žádné agresivní chemikálie. Proto se snižuje riziko, že by byla vaše pokožka po depilaci podrážděná. Po vytrhnutí chloupků bude sice kůže chvíli červená, za pár minut se ale zklidní.


Co budete potřebovat? Připravte si asi ¼ hrnku citronové šťávy, popřípadě kyseliny citronové, ¼ šálku vody a 2 hrnky cukru krystal.


Všechny ingredience smíchejte vařečkou ve větším hrnci či na pánvi, nejlépe na vyhřátém woku. Zahřívejte je na sporáku asi čtyři až pět minut, nutné je dosáhnout za stálého míchání bodu varu. Nebojte se, pokud to bude bublat. Když se směs začne vařit, tak sporák ztlumte a nechte ji zhoustnout a zezlátnout. Zahušťování může trvat až dvacet minut.

 

hladká pokožka
(Foto: Getty Images)


Poté směs nalijte do jiné mísy, spíš ne plastové. Pasta sice bude mít texturu jako karamelizovaný cukr, toho se ale nelekejte. Nechte ji trochu vychladnout a poté látku promíchejte, měla by se táhnout jako žvýkačka.


Trik na to, aby vosk lépe držel


Pak už postupujte jako s normálním depilačním voskem. Nejlepší je samozřejmě nanést domácí vosk na chloupky, které už jsou delší, účinnost tak bude mnohem větší. Místo, které chcete depilovat, nejdřív pořádně osušte. Pokožku zbavíte mazu, který by při depilaci dělal neplechu, jednoduchým trikem. Jemně ji poprašte dětským zásypem nebo kukuřičným škrobem a pak ho z kůže oprašte, nestírejte.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Brazilská depilace: ano nebo ne?!
Depilace obočí nití
Zbavte se zarůstajících chloupků


Nyní už stačí jen pastu aplikovat na část nohy, nepřežeňte to a volte spíš menší úsek. Naneste směs ve směru růstu chloupků a po chvíli ji strhněte proti směru jejich růstu, tedy zespoda nahoru. Chce to trochu učení a trpělivosti, ze začátku možná budete celé zalepené. Po proceduře se proto pořádně umyjte. Nyní už budete mít od chloupků na několik týdnů pokoj, po depilaci také nezapomeňte pokožku nohou hydratovat třeba pečujícími oleji.

 

depilační vosk
(Foto: Getty Images)


Postupem času můžete experimentovat i se složením pasty. Pokud se stále bojíte předráždění pokožky, můžete místo vody použít růžovou vodu. Pár kapek tea tree oleje zase pomůže depilované místo dezinfikovat a zchladit.

 

Uchovávat byste měly vosk v uzavíratelné nádobě, která se může dát do mikrovlnky. To je důležité proto, abyste ji mohly před příští depilací zahřát právě v mikrovlnné troubě nebo vodní lázni. Jinak je vhodné pastu skladovat v chladu, třeba v lednici. Když si vezmete, kolik utratíte na depilaci v salonu nebo za přípravky k ní potřebné, tak tahle metoda za pár zkoušek určitě stojí!

 

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Maruška B. 18:45 29.10.2019
No, nevím, jestli bych měla trpělivost a čas na tyto domácí receptury. Já si nechala odstranit chloupky permanentně pomocí IPL a je to velká úleva:)