Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Pátráte po ideální řasence, která prodlouží řasy, přidá jim na objemu a nestojí majlant? Otestovaly jsme za vás 12 řasenek nejrůznějších značek – s umělým i klasickým kartáčkem. Který skýtá největší výhody pro tvar vašeho oka?

Velký test řasenek: Jaký kartáček se nejvíce hodí k vašim očím?!

Test řasenek
zdroj: Thinkstockphotos Test řasenek
aktualizováno 19.07.2013, 00:00 | 30.07.2013, 11:09 | doma.cz/ina

Pátráte po ideální řasence, která prodlouží řasy, přidá jim na objemu a nestojí majlant? Otestovaly jsme za vás 12 řasenek nejrůznějších značek – s umělým i klasickým kartáčkem. Který skýtá největší výhody pro tvar vašeho oka?

Známe to všechny. Kamarádka vám doporučí zaručeně tu nejlepší řasenku, ale vám vůbec nesedí, drolí se obtisková a vy jen nevěřícně kroutíte hlavou. Řasenku bychom si totiž podle vizážistky měly vybírat podle tvaru očí a délky řas. „Jiná řasenka bude vyhovovat menším, nebo zapadlým očím a jiní velkým kulatým,“ radí vizážistka kosmetiky Rimmel, Katarína.

 

Ať už se líčíte málo, každý den, nebo jenom občas, řasenka nechybí v arzenálu krásy snad žádné ženě. Jenomže kterou vybrat. Než začneme s hodnocením konkrétních řasenek a vy s výběrem potencionální parťačky na každý den, nejdříve si ujasněte, co chcete.


Žádná řasenka totiž neumí všechno, i když vám to reklamy slibují. Vy vyberte její hlavní benefit a ten poměřujte. Jde vám o délku? O hustotu, nebo o absolutní černou barvu?

 

ČTĚTE TAKÉ:

 

VELKÝ TEST PUDRŮ: Neutrácejte zbytečně, i levný vydrží

Test antiperspirantů: Víme, který nejlépe ochrání a nezanechá stopy!

TRENDY NA LÉTO 2013: Sukně, šaty, kraťásky a doplňky! To musíte mít!

 

Porovnávaly jsme nejen jednotlivé značky, cenové kategorie, ale také typy kartáčků. „Menší kartáčky budou vyhovovat drobnějším očím, které často ocení i silikonové tvarované kartáčky. Naopak na větší kartáčky nedají dopustit majitelky velkých očí. Jejich největší výhodou je, že stačí jen pár tahů a řasy jsou okamžitě výraznější o 100 procent,“ vysvětluje vizážistka.


Nejlepší objem


Řasenka Big Boom Astor

 

Test řasenek - 12
(Foto: Martin Chamer)

 

Tato zlatá řasenka se stala naší favoritkou. Velký kartáček, vás možná může poprvé překvapit, ale umí řasy opravdu pořádně zhustit a váš pohled dostane okamžitě vytouženou hloubku a svůdnost! Řasenka se nedrolí, není drahá a 12 ml vám vydrží opravdu dlouho.
12 ml / 199 Kč

*****


Řasenka Scandaleyes volume Rimmel

 

Test řasenek - 5
(Foto: Martin Chamer)


Velký kartáček, velké řasy. Stačí pár tahů a oči se okamžitě zvětší. Tato řasenka vás nezradí ani během horkého počasí, ani při sportu. Její hlavní výhodou je extra hustý kartáček, který je dokonce i podle potřeby ohebný. Hrdlo řasenky dokáže odstranit přebytečné množství barvy, a proto ani nedochází ke tvorbě žmolků nebo přetížení řas. Dobře jednotlivé řasy i odděluje.

12 ml / 189 Kč

*****


Řasenka MaxFactor 2000 Calorie

 

Test řasenek - 7
(Foto: Martin Chamer)


Ačkoliv tato řasenka nepatří mezi novinky, v našem testu uspěla. Hodí se pro jemné řasy, nebo hlouběji posazené oč, které díky menšímu kartáčku opravdu pořádně zhoustnou.
9 ml / 199 Kč
****

 

Nejvíce prodlouží:

 

Řasenka Lash accelarator Rimmel

 

Test řasenek - 3
(Foto: Martin Chamer)

 

Řasy okamžitě narostou o několik milimetrů jako mávnutím kouzelného proutku – tedy řasenky. Tato řasenka dokáže skutečně řasy pořádně prodloužit. Sice nejsou tak husté, ale mávátka vám vytvoří opravdu dlouhá. S napětím jsme očekávaly, jestli barva nezačne opadávat během dne - nic takového se nekonalo. Super!
7 ml / 170 Kč
*****

 

Řasenka Clump Defy MaxFactor

 

Test řasenek - 4
(Foto: Martin Chamer)


Řasenka mám lehce zahnutý kartáče, který se dobře přizpůsobí i menším očím. Silikonový kartáček řasy perfektně oddělí a namaluje každou řasu zvlášť. Vláčná textura řasenky a pevný tvrdý kartáček je vhodný pro ty majitelky, které oči zvýrazňují i dalšími líčidly, nebo je mají rády přirozené.
13,1 ml / 280 Kč
****

 

Řasenka Lovely Doll Astor

 

Test řasenek - 8
(Foto: Martin Chamer)

 

Novinka od značky Astor má dokonale tvarovaný kartáček, se kterým je radost pracovat. Krásně vytočí i řasy v koutku a dolní řasy., takže získáte „look“ jako panenka. Ovšem řasy působí velmi přirozeně, bez hrudek a nehezkého slepení.
12 ml / 229 Kč
****

 

Průměr:

 

Řasenka Volumissime L´Oreál

 

Test řasenek - 14
(Foto: Martin Chamer)


Řasenka slibuje až pětkrát větší objem. To sice není pravda, ale nás namísto objemu potěšila jiná věc. Výrazná a dokonale hustá černá barva, která vašemu pohledu dodá na dramatičnosti. Štětinky jsou blízko u sebe, takže se řasenka hodí i pro velmi jemné řasy.

7, 5 ml / 319 Kč

 

ČTĚTE TAKÉ NA KRASNA.CZ:

TESTUJEME: Sérum pro růst řas
TEST: Jaká řasenka je pro tebe ta pravá?
Hledáš ideální řasenku? Vybírej podle kartáčku


Řasenka Big Curl NYC

 

Test řasenek - 11
(Foto: Martin Chamer)

 

Kartáček je velký a hustý s lehce zalomenou špičkou. Zatočený kartáček skvěle kopíruje tvar oka, takže s ním nemusíte natáčet ani hýbat, abyste dosáhly do koutku oka na ty nejkratší řasy. Výsledný efekt je velmi uspokojující. Řasy nejsou slepené, jsou krásně husté a zatočené, takže perfektně zvýrazní oko. Plus je i cena řasenky, která se drží příznivě nízko, jediním mínusem je, že během dne občas opadává.

12 ml / 129 Kč

***

 

Řasenka Sinergia Gabriella Salvete

 

Test řasenek - 10
(Foto: Martin Chamer)

 

Dobrá řasenka, která řasy prodlouží. Aby byly oči výrazné a natočené je potřeba ji nanést víc vrstev, pozor ale, aby se vám řasy zase neslepily. Řasenka se dobře drží v ruce. Lépe sedí spíše pro ty z nás, které máme kratší řasy. Mínusem je cena, která úplně neodpovídá výkonu řasenky.

11 ml / 149 Kč

***


Řasenka High definition volume NYC

 

Test řasenek - 9
(Foto: Martin Chamer)


Řasy perfektně rozdělí. Ačkoliv působí, že v ní příliš mascary není, objem dokáže vykouzlit větší než klasické maskary. Umělý kartáček je svou velikostí praktický, lépe se s ním malují koutky očí a hodí se pro jemnější a kratší řasy.
8 ml / 100 Kč
***

 

Řasenka 3D Volumythic Miss Sporty

 

Test řasenek - 6
(Foto: Martin Chamer)

 

Kloubí výhody umělého a klasického kartáčku, který není silikonový, ale svojí tvrdostí, délkou a rozestoupením štětinek ho připomíná. Vykouzlí také krásný objem, ale je potřeba při nanášení větší praxe a trpělivosti, abyste dosáhla dokonalého efektu.

8 ml / 70 Kč

**


Řasenka D´Amore Gabriella Salvete

 

Test řasenek - 13
(Foto: Martin Chamer)

 

Řasenka jasně vyniká svým neobvyklým asymetrickém tvarem kartáčku . Je potřeba si na něj zvyknout, ale pak už jde nanášení dobře. Řasy hezky prodlouží, ale nenatočí je tolik nahoru. Pokud toužíte nejen po dlouhých výrazných řasách ale i po tom, aby byly zatočeny nahoru, pak radíme natočit si je předtím kleštičkami na oči, řasy vyniknou ještě více.

6 ml / 90 Kč

**
 

 
83 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

SIa 23:04 31.01.2014
Scandaleyes od Rimel London mám nemyslím si že je jednou z nejlepších.
Betty 19:26 24.07.2013
Pre mna jedine Pupa a Bourjois, sú super aj pre citlivé oči
myschella 20:11 23.07.2013
diorshow a lancome hypnose aj u mna favoritky!!!!!!
Katka 15:59 19.07.2013
A zrovna s Lancome jsem nebyla spokojená :))
kiwi 14:05 19.07.2013
Lancome Hypnose jedině.