Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

V každém ročním období musíme vybírat kosmetické přípravky s takovými ingrediencemi, které zaručí naší pokožce tu správnou péči, a to především v oblasti hydratace a výživy. V chladnou část roku by ale měly potlačit i další příznaky suché pokožky,...

Víte, které ingredience by měl obsahovat ideální krém pro pleť zničenou zimou?

Mrazivá zima
zdroj: Thinkstockphotos Mrazivá zima
aktualizováno 10.03.2016, 10:20 | 10.03.2016, 00:54 | doma.cz

V každém ročním období musíme vybírat kosmetické přípravky s takovými ingrediencemi, které zaručí naší pokožce tu správnou péči, a to především v oblasti hydratace a výživy. V chladnou část roku by ale měly potlačit i další příznaky suché pokožky, jako jsou vrásky, šupinatost, napjatost a hrubost. Proto vybírejte kosmetické výrobky pečlivě, aby opravdu splnily všechny požadavky, které na výrobky po náročném zimním prostředí máme.

Váš pleťový krém by měl obsahovat látku urea, kyselinu hyaluronovou, dexpanthenol, glycerol a ceramid-3. Pokud všechny tyto látky v sobě ukrývá, pak jste právě dopřála své pokožce tu nejlepší možnou péči. 

 

Urea
Urea je hydratační účinná látka, která se v pokožce přirozeně vyskytuje a je nedílnou součástí jejích přirozených hydratačních faktorů. Nedostatek urey vede ke zvýšenému úbytku vody, přičemž u suché pokožky byla klinicky prokázána o 50 % nižší koncentrace urey, než u zdravé pokožky. Doplněním urey externě můžeme pokožce tento nedostatek výrazně kompenzovat. Kosmetické prostředky s ureou mohou pokožce navrátit zvýšenou schopnost vázat vodu, a tak zlepšit nebo znormalizovat stav suché a dehydratované pokožky.

 


Kyselina hyaluronová
Kyselina hyaluronová je účinná anti-age látka. Unikátní kombinace kyseliny hyaluronové s krátkým a dlouhým řetězcem cíleně účinkuje proti celému spektru vrásek, od začínajících jemných linek po hluboké, výrazné vrásky. Složení obsahuje také bioaktivní glycin saponin, o kterém je známo, že stimuluje přirozenou syntézu kyseliny hyaluronové v kůži. Díky působení kyseliny hyaluronové se zvyšuje vláčnost pleti a zároveň jsou viditelně redukovány linky a vrásky.


ČTĚTE TAKÉ:

Zimní ABECEDA krásy: péče o pleť, vlasy a tělo
5 rychlých triků, jak mít krásné ruce i v zimě
9 tipů, jak mít i v zimě pleť jako panenka


Dexpanthenol
Dexpanthenol, který je získáván z kyseliny pantothenové (také známé jako vitamín B5), je mimořádně účinná zvláčňující složka, která zlepšuje hydrataci vnější vrstvy kůže, a tak pomáhá snižovat ztrátu vody a zachovávat hebkost a pružnost pleti. Dexpanthenol posiluje regeneraci a obnovu kůže. Při pravidelném používání výrazně zlepšuje příznaky podráždění kůže, jako je suchost, hrubost, olupování a zarudnutí.


Glycerin

Glycerin je zvlhčující látka, která pomáhá přitahovat vlhkost a zadržovat ji v pokožce. Díky těmto schopnostem působí jako velmi účinná hydratační složka pro zvláčnění a ochranu suché pokožky. Glycerol je bezbarvý, bez zápachu a netoxický.

 


Ceramid-3

Pokožka produkuje ceramidy, aby si vytvořila přirozenou ochrannou bariéru, která zabraňuje ztrátě vlhkosti odpařováním a brání pronikání dráždivých látek, které mohou způsobit záněty a svědění. Když hladiny ceramidů v pokožce klesají, může dojít k jejímu vysušování a podráždění. Ceramid-3 je uměle vytvořená biologicky identická molekula, která pomáhá obnovit a zregenerovat přirozenou kožní bariéru, aby zadržovala hydrataci a chránila proti negativním externím vlivům.


Náš tip:

 

Zimní péče
(Foto: Archiv firem)

 

LUMENE Ultra Sensitive Denní hydratační krém (50 ml, 480 Kč) pro všechny typy pleti, zejména pro citlivou pleť se sklony k zarudnutí. Extrakt z arktických borůvek a ceramidy účinně hydratují, zklidňují a posilují vlastní obranný mechanismus pokožky před vnějším podrážděním.


 Balzám na rty Eucerin Acute lip balm (10 ml, 239 Kč), který účinně řeší velmi suché, popraskané nebo rozpraskané rty. Látka dexpanthenol rty zvláčňuje, regeneruje a podporuje hojení.

 

Eucerin Intenzivní výživný krém Lipo-Balance s biotinem a ceramidem-3 (50 ml, 449 Kč) je intenzivní vyživující krém, který zanechává pleť zklidněnou, hebkou a vláčnou.

 

Hloubková intenzivní regenerace a hydratace na suché a popraskané ruce SOS REPAIR od Dermacol (75 ml, 89 Kč)
Krém je určen pro extra namáhanou pokožku rukou se sklonem k popraskání pokožky. Kombinace panthenolu, urey a bambuckého másla je pro ruce balzámem. Nejenže obnovuje suchou a poškozenou pokožku rukou, ale také poskytuje namáhané pokožce rukou dlouhotrvající ochranu před vysušováním. Urea jako přirozená součást hydratační složky kůže se schopností vázat vodu zlepšuje transport molekul vody do svrchních vrstev kůže a zabraňuje ztrátám vody z pokožky.

 
10 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

evina 09:10 13.03.2016
urea zní to tak úžasně - proč to výrobci nenapíšou česky? ....nikdo by to nekoupil ....urea = močovina
Iva 11:51 10.03.2016
Hezký den, co třeba tento krém: http://www.originalatok.cz/zimni-novinky-1/regener... Chtěla bych vyzkoušet nějaký nový, pokud možno přírodní. Tento mi padl do oka, ale se stránkami nemám zkušenosti, tak nevím.