Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Při mrkání se citlivá a jemná kůže v očním okolí neustále napíná a zase svrašťuje. Vrásky na sebe nenechají dlouho čekat. Jak se jich vyvarujeme?

Vrásky kolem očí: škodí mimika i poloha při spánku

Spánek
zdroj: Thinkstockphotos Spánek
aktualizováno 26.06.2014, 12:18 | 25.06.2014, 00:00 | tn.cz / kat

Při mrkání se citlivá a jemná kůže v očním okolí neustále napíná a zase svrašťuje. Vrásky na sebe nenechají dlouho čekat. Jak se jich vyvarujeme?

V očním okolí se také nejvíce odráží únava, stres, dehydratace, působení slunečního záření, přibývající léta i důslednost vaší péče…


"Mimika je svalová hra. Svalové zdvihače se uplatňují při veselém či udiveném obličeji, opačné svaly při smutku a zoufalství, znechucenosti a podobně. Vlivem věku a zemské přitažlivosti se jejich síla vyčerpává, neboť působí směrem vzhůru. Z původně vyrovnaného poměru sil začnou převažovat ty, které táhnou dolů. To pak přetrvává i v klidu. Původně vyrovnaný obličej nabývá smutný výraz,“ vysvětluje MUDr. Zdenka Staňková z privátní ambulance pro aplikaci botoxu a injekčních výplní v Ústí nad Labem.

 

První vrásky - kolem očí, úst a na čele

 

"Postupem let pokožka ochabuje, zvýrazňují se vrásky v partiích, které jsou mimikou nejvíce namáhány. A to je čelo, oblast kolem očí a úst.“

 

 

Kůže kolem očí je silná nanejvýš půl milimetru, tedy třikrát slabší než v okolním obličeji. Proto se už v plnoletosti objevují první jemné linky pod spodním víčkem. Od pětadvacátého roku života se začínají koncentrovat vrásky kolem očí. Časem se prohlubují a od čtyřiceti let se proměňují v hluboké rýhy.

 

 

Důležitá je prevence: používat speciální oční krémy dřív, než se vrásky objeví, nenámáhat oční okolí nadměrným mnutím a nošení slunečních brýlí také působí pozitivně - nemusíte mhouřit oči.

 

 

 

Co dělat, když už se vrásky objeví?

 

"Volba je individuální a každá metoda má pochopitelně své limity. Na druhou stranu i drobná korekce znamená vždy velmi příjemnou změnu,“ říká MUDr. Staňková. Jednou z cest k odstranění nepěkných vějířků je ovládnutí mimických svalů botulotoxinem.

 

 

Není bez zajímavosti, že když "klobásový jed“pronikl do lékařské vědy, byl používán nejdříve v očním lékařství. Až poté se začal využívat k potlačení mimických vrásek. Botox je čistý přírodní protein, uvolňující mimické svaly obličeje, které jsou odpovědné za vznik vrásek léta trvajícími kontrakcemi.

 

 

"Aplikuje se pomocí nejjemnější jehličky přímo do specifického svalu. Tím dojde k redukci nežádoucích linek a vrásek. Jsou vyhlazené, dále se netvoří ani neprohlubují a výraz obličeje zůstává přirozený.“ Zákrok se provádí ambulantně a klidně si na něj můžete odskočit o polední přestávce - trvá totiž přibližně půl hodiny a kromě toho, že si nesmíte lehnout, nemáte prakticky žádná omezení. Po aplikaci se klidně můžete nalíčit.

 

 

"Pokud se o mimické vrásky nezačnete starat včas, budou se vám rýsovat i poté, co do nich vpíchneme botox, i když budou mělčí a dále se neprohloubí, je někdy třeba sáhnout po dalším vylepšení pomocí injekčních výplní, obsahujících kyselinu hyaluronovou,“ vysvětluje lékařka.

 

Nemusíte si hned nechat píchat injekce...


Biologické výzkumy v oblasti neurofyziologie a dermatologie však časem prokázaly, že nežádoucí stažení svalových vláken je možné ovlivnit i látkami na bázi peptidů, které způsobují – podobně jako botulotoxin - blokádu přenosu impulzu v oblasti nervosvalové ploténky. Na základě těchto poznatků byla vytvořena speciální řada biotechnologických sér na oční okolí.

 

 

Při lokální aplikaci na kritická místa vrásky výrazně ustupují a nové nevznikají. Zlepšení stavu je velmi rychlé a již třicet minut po nanesení přípravku je pokožka příjemně napnutá. Séra se nanášejí přímo na vrásky dvakrát denně po dobu třiceti dnů a pro udržení mladistvého vzhledu jedenkrát denně. Jejich pravidelným používáním lze docílit stejného efektu jako u estetických zákroků.

 

ČTĚTE TAKÉ:

I na ni dolehl věk: Podívejte se, jak zestárla Jitka Asterová

Dáda Patrasová šokuje: Nechala se píchat do obličeje!

 
12 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Idolka 13:04 25.06.2014
pokud je Vám přes třicet tak doporučiji vřele krém na vrásky kolem očí a úst Botulne medical nebo Botuline Gold.no celá tato kosmetika je velmi účinná. Ta maska na noc nemá chybu. Prostě božííííí!