Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Jedním z nejnápadnějších prvních projevů stárnutí jsou vrásky, které se s postupem času prohlubují. Existuje řada způsobů, jak je léčit, a to buď invazivních, nebo neinvazivních.

Vše o stárnutí pleti aneb Jak správně na vrásky?

Stop vráskám - 5
zdroj: Archiv firem Stop vráskám - 5
aktualizováno 22.04.2015, 15:42 | 22.04.2015, 15:42 | Doma.cz/trm

Jedním z nejnápadnějších prvních projevů stárnutí jsou vrásky, které se s postupem času prohlubují. Existuje řada způsobů, jak je léčit, a to buď invazivních, nebo neinvazivních.

S přibývajícím věkem ubývá látek, které udržují naši pleť hladkou. Patří mezi ně kolagen, elastin a kyselina hyaluronová. Pravidelné uspořádání kožní tkáně, dostatečné zásobování kolagenem a elastinem, které přispívají k pevné struktuře mladé pleti zajišťují, že pleť je na pohled sjednocená a na dotek pevná. Postupem času začíná proces přirozeného vnitřního stárnutí předurčený našimi geny společně s oxidačním stresem způsobeným slunečním zářením, ovlivňovat to, jak pleť vypadá. Každoroční 1% pokles hladiny kolagenu a stále více narušovaná kožní tkáň způsobují ztrátu pevnosti pleti a výskyt vrásek.


Dalším klíčovým faktorem při vzniku vrásek je klesající tvorba kyseliny hyaluronové. Tato vysoce vazebná látka, která obklopuje buňky, propůjčuje pleti její hladký, mladistvý vzhled. Úbytek této pleti vlastní látky způsobuje, že struktura pleti ztrácí své plné a pevné uspořádání a je náchylnější ke vzniku vrásek.


KDE SE VRÁSKY OBJEVUJÍ A PROČ?


Na rozdíl od ztráty objemu nebo ztráty hutnosti lze vrásky snadno rozpoznat, neboť se na obličeji projevují jako jasné linky nebo rýhy. Jako první se typicky projevují v určitých oblastech:
Na čele si můžete všimnout vodorovných linek a rýh mezi obočím. Začínají se projevovat jako "mimické vrásky" a jsou částečně způsobeny mimikou obličeje. Postupem času se prohlubují.
U vnějších koutků očí se objevují jemné linky, které jsou časem stále výraznější. Ty jsou známé jako "vějířkovité vrásky" nebo "vrásky smíchu". Těchto vrásek si často všimneme jako prvních. Důvodem je, že tenká pleť v této oblasti je náchylnější k tvorbě vrásek, než v jiných částech obličeje.

 

Stop vráskám - 2
(Foto: Archiv firem)


Od nosu k ústům se objevují hlubší vrásky spojující tyto dvě oblasti. Ty jsou známé jako nosoretní rýhy. Výskyt těchto vrásek lze připsat ztrátě objemu, neboť jsou také projevem ochabující pleti.


Po celém obličeji se postupem času objevují jemné linky. Nejsou ovlivněny mimikou obličeje a jsou stále viditelné. Nejprve se projeví jako hrubý povrch pleti, který se postupně s přibývajícím věkem prohlubuje do výraznějších vrásek. K jejich vzniku přispívá snížení pružnosti a pevnosti. Mohou se objevit kdekoliv na obličeji, nejpatrnější jsou však okolo a těsně pod oční oblastí.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Trápí vás vrásky a druhá brada? Známe jediné řešení na oba problémy
Pleť bez vrásek: Na botox zapomeňte, známe něco lepšího
Stop vráskám! 6 tipů, jak jim předejít


CO DÁLE OVLIVŇUJE VRÁSKY?


Vrásky jsou nevyhnutelnou součástí stárnutí, existují však vnitřní i vnější faktory, které mohou urychlit jejich tvorbu.


Sluneční záření


Je-li pleť na slunci nechráněná, může UV záření urychlit vznik vrásek. Dlouhodobé a opakované vystavování slunci způsobuje poškození kolagenu a bude mít za následek méně pružnou, oslabenou strukturu dermis, v níž se vrásky tvoří mnohem snáze.

 

Stop vráskám - 3
(Foto: Archiv firem)


Kouření


Kouření způsobuje oxidační stres, který umožňuje volným radikálům poškozovat strukturu kůže a přispívat k projevům stárnutí, včetně vrásek. Kromě toho nikotin a chemické látky v cigaretách poškozují kolagen a elastin v pleti. To ovlivňuje její pevnost a pružnost, a může také urychlovat tvorbu vrásek.


Dehydratace v důsledku stárnutí


Běžným projevem stárnutí je dehydratace pleti. V důsledku snížených funkcí kůže může být některá zralá pleť výrazněji suchá a může také svědit či hrubnout. K tomu dochází, kromě jiných faktorů, také v důsledku snížení množství kyseliny hyaluronové produkované pletí. Tato pleť je poté náchylnější k tvorbě vrásek.


ZLEPŠETE VZHLED SVÉ PLETI


Ačkoliv každá pleť zestárne, některými kroky můžete zmírnit výskyt vrásek a Vaši pleť rozzářit.


Účinné látky


Tyto kosmetické složky jsou součástí anti-age výrobků. Všechny mají pro pleť odlišnou funkci a mohou různými způsoby pomoci redukovat vrásky.


Koenzym Q10
Stimuluje produkci energie v buňkách.


Pentapeptidy
Pomáhají pleti zvýšit vlastní produkci kolagenu a obnovit strukturu pleti, vyhlazují vrásky.


Alfa-hydroxylové kyseliny (AHA)
Fungují jako povrchové peelingy. Rozbíjejí vazby, které drží pohromadě suché a poškozené buňky, a pomáhají odkrývat zdravou pleť.

 

Stop vráskám - 4
(Foto: Archiv firem)


Kyselina hyaluronová
Přirozeně se vyskytující látka v naší pleti, která má schopnost vázat až 30ti násobné množství vody v porovnání ke své vlastní molekulové hmotnosti. V kosmetice má silné vyplňující účinky, které mohou účinně podporovat redukci vrásek.


Saponin
Bioaktivní glycin saponin ze sóji prokazatelně patří mezi nejúčinnější látky stimulující přirozenou tvorbu kyseliny hyaluronové v pleti. Proniká do nejhlubších epidermálních vrstev, kde vznikají vrásky, aby zde zvýšil syntézu nové vyplňující kyseliny hyaluronové.


Magnolol
ysoce koncentrovaná účinná složka z kůry magnolie. Zlepšuje akumulační schopnost tukových buněk, a zvyšuje jejich množství a velikost (prokázáno v in vitro studiích). Tento vyplňující účinek pomáhá zmírnit intenzitu vrásek. Používá se také k léčbě ztráty hutnosti a ztráty objemu.


Oligopeptidy
Stimulují a podporují strukturu kolagenní sítě v dermis. Toto posílení struktury pleti pomáhá redukovat intenzitu vrásek. Oligopeptidy mají také povzbuzující účinek na metabolické procesy, reaktivují interakce mezi kožními buňkami pro obnovu ztraceného jasu pleti. Jsou užitečné také při léčbě ztráty hutnosti a ztráty objemu.


Invazivní metody


Injekční dermální výplně
Jsou určeny k vyplňování vrásek vypínáním pleti, nejčastěji kyselinou hyaluronovou. Lékařský výzkum prokázal, že používání některých kosmetických výrobků obsahujících kyselinu hyaluronovou může výrazně zlepšit účinky vyplňujících zákroků s kyselinou hyaluronovou, pokud se tyto kosmetické výrobky používají po injekčním ošetření pravidelně po delší dobu, zejména okolo očí.


Injekce botulotoxinu
Svými účinky dočasně omezí pohyb obličejových svalů. Používají se nejčastěji na čele a okolo očí. Redukují tak mimické obličejové vrásky. Účinky odezní po několika měsících a postup je třeba pro zachování výsledků opakovat. Tyto zákroky by měli vždy provádět lékařští specialisté v klinickém prostředí.

 

Stop vráskám - 1
(Foto: Archiv firem)

 

KOSMETICKÉ TIPY

 

DENNÍ PÉČE

 

Péče proti vráskám
(Foto: Archiv firem)

 

Intenzivní vyplňující denní krém proti vráskám HYALURON- FILLER pro normální a smíšenou pleť Eucerin (649 Kč, 50 ml)
Aktivuje vlastní produkci kyseliny hyaluronové v pleti. Unikátní kombinace kyseliny hyaluronové a saponinu v krémech HYALURON-FILLER viditelně zpevňuje pleť a vyplňuje i hluboké vrásky již do 4 týdnů.SPF 15 + UVA ochrana chrání pleť před stárnutím vlivem UV záření. Nekomedogenní. Ideální jako podklad pod make-up.

 

Denní krém proti vráskám hyal-urea Eucerin (619 Kč, 50 ml)
Obsahuje kombinaci účinných látek, které zároveň hydratují, bojují proti vráskám a chrání před poškozením UV záření - a to vše v jediném výrobku. Urea váže vodu a zadržuje ji uvnitř pleti, kyselina hyaluronová redukuje hloubku vrásek a vysoce účinné UVA filtry chrání před stárnutím pleti vlivem UVA záření.


Denní krém proti stárnutí Anti-Wrinkle 30+ Olay (229 Kč, 50 ml, k dostání na krasa.cz)
Denní protivráskový krém vhodný pro normální, smíšenou a suchou pleť. Aktivní látkou je zde extrakt z mořského fenyklu - vyživuje pleť a dodává ji potřebnou hydrataci. Pleť je po použití vláčná, hydratovaná a svěží.


Intenzivní vyplňující denní krém proti vráskám Hyaluron-Filler pro suchou pleť, Anti-age péče s kyselinou hyaluronovou, Eucerin (675 Kč, 50 ml)
Oobsahuje kombinaci vysoko- a nízkomolekulární kyseliny hyaluronové, která účinkuje v místě vzniku vrásek, zatímco bioaktivní glycin saponin podporuje vlastní tvorbu kyseliny hyaluronové v pleti. SPF 15 + UVA ochrana účinně chrání před předčasným stárnutím a prohlubováním stávajících vrásek. Pleť vypadá viditelně hladší. Představuje ideální podklad pro make-up.


Protivráskový krém s včelím jedem Bee Venom od Diet Esthetic (499 Kč, 50 ml, dostupný na krasa.cz)
Krém s včelím jedem podporuje tvorbu kolagenu, růst a obnovu buněk. Výrazně napomáhá k účinné regeneraci buněčného metabolismu a také zlepšuje elasticitu pleti. Viditelně vyhlazuje pokožku, vrásky a redukuje výrazové linky. Je vhodnou denní i noční péčí pro normální až suchou pleť.

 

Remodelační denní krém Dermacol (50 ml, 369 Kč)
Dlouhodobě navrací obličeji kontury, viditelně vyhlazuje vrásky, omlazuje pleť a zvyšuje tvorbu kolagenu a elastinu. Zajišťuje celodenní hydrataci, svěžest pleti a zklidňuje ji. SPF 15 chrání pleť před slunečním zářením. Je určen pro všechny typy pleti.


NOČNÍ PÉČE

 

Péče proti vráskám
(Foto: Archiv firem)


Noční krém proti vráskám hyal-urea od Eucerin (50 ml, 619 Kč)
Byl speciálně vyvinut pro velmi suchou pleť s vráskami. Urea váže vodu a zadržuje ji uvnitř pleti, kyselina hyaluronová redukuje hloubku vrásek a ceramid-3 pleť během noci regeneruje.
Noční krém proti vráskám Hyal-Urea je dobře snášen a je vhodný i při kožních onemocněních spojených se suchostí kůže -- např. lupénce. Jeho lehká konzistence zanechává pleť jemnou na dotek.

 

Jasmínový noční krém protivráskový 50+ Ziaja (150 Kč)
Exkluzivní emulze pro noční péči pokožky 50+. Aktivní látky: mikro kolagen, jasmínové máslo, kyselina hyaluronová, hydroxyprolin, tenistčin, výtažek z japonské mandarinky, vápník. Jasmínové máslo, nenasycené mastné kyseliny z olivového, kokosového, palmového a řepkového oleje regulují ochranou funkci pokožky, doplňují nedostatek lipidů a vyživují a zjemňují pokožku. Výtažek z japonské mandarinky zesvětluje přebarvení, které je způsobené věkem nebo slunečním zářením a vyrovnává nerovnoměrné zabarvení pokožky.


Intenzivní vyplňující noční krém proti vráskám HYALURON- FILLER od Eucerin (675 Kč, 50 ml)
Jeho složení obsahuje kombinaci vysoko- a nízkomolekulární kyseliny hyaluronové, která účinkuje v místě vzniku vrásek, zatímco bioaktivní glycin saponin→ podporuje vlastní tvorbu kyseliny hyaluronové v pleti. Koncentrovaný dexpanthenol stimuluje regenerační procesy pleti během noci. Pleť je hebká a kvalitně ošetřená.

 

Noční krém Optimals Smooth Out od Oriflame (399 Kč, 50 ml)
Vyživující zpevňující noční krém proti vráskám pomáhá obnovit pružnost vaší pleti. Obsahuje patentovanou antioxidační technologii Lingon 50:50™ a aktivní hořčík.


Remodelační noční krém Dermacol (50 ml, 369 Kč)
Dlouhodobě navrací obličeji kontury, viditelně vyhlazuje vrásky, zvyšuje tvorbu kolagenu a elastinu, omlazuje pleť. Během noci zajišťuje intenzivní hydrataci, regeneraci a výživu pleti, zklidňuje ji. Je určen pro všechny typy pleti.


Obnovující noční krém True Perfection od Oriflame (50 ml, 499 Kč)

Vyživující a zdokonalující noční krém obnovuje pleť během noci. Obohacen o extrakt z perské akácie, na nějž je podán patent a který pomáhá tonizovat pleť a bránit známkám stárnutí, a kyselinu glykolovou, která pomáhá vyhladit první výrazové linky, zlepšit texturu pleti a odhalit hladší, hebčí pleť.


SPECIÁLNÍ PÉČE

 

Péče proti vráskám
(Foto: Archiv firem)


Healthy Glow Lip Balm 3LAB (1100 Kč)

Healthy Glow Lip Balm je luxusní hydratační a tónující balzám na rty, který jim zajišťuje ošetření, dlouhodobé zvláčnění i potlačení viditelnosti drobných linek a vrásek v jejich okolí. Současně dodává rtům na objemu a zdravém vzhledu.V luxusním balení připomínajícím rtěnku se skrývá balzám, který má schopnost přizpůsobit se jakémukoliv odstínu rtů, rozjasní je a především o ně maximálně pečuje. Navíc, stejně jako všechny další přípravky 3LAB neobsahuje parfemaci, konzervanty ani barviva.

 

Revitalizující oční balzám s meruňkovým olejem, beta-glukanem a vitamínem E od Manufaktura (15 ml, 329 Kč, dostupné na manufaktura.cz)
Revitalizující oční balzám s cennými přírodními ingrediencemi je určen k pravidelné péči o jemné oční okolí. Napomáhá předcházet a minimalizovat příznaky stárnutí pleti, které se právě v oblasti kolem očí projevuje nejdříve a nejviditelněji. Kvalitní kosmetická péče spolu s pravidelným spánkem, důkladným odličováním a správnou životosprávou může výrazně napomoci proces stárnutí zpomalit. Základem balzámu jsou výživné rostlinné oleje - kokosový, mandlový, bambucký, makadamiový a meruňkový obohacené o ovesný beta-glukan, výtažek z mořských řas a rebarbory, allantoin, panthenol a vitamín E. Cenný ovesný beta-glukan a výtažek z rebarbory, který aktivuje vlastní hydratační proces pokožky, přináší pleti potřebnou vláhu. Mořské řasy vyhlazují jemné vrásky a posilují a zpevňují oční okolí a spolu s vitamínem E napomáhají ochraně pokožky před nepříznivými vlivy vnějšího okolí.

 

Jasmínový protivráskový krém 50+ pod oči a na víčka od Ziaja (15 ml, 115 Kč)

Exluzivní emulze pro denní nebo noční péči o pokožku od 50 roku s zkoncentrovanou protivráskovou aktivitou. Skutečně reaguje na přirozené požadavky každého druhu zralé pleti. Kompenzuje ztrátu kolagenu, fyziolipidů a kyseliny hyaluronové. Obsahuje fytoestrogen - genistein - izoflavon s aktivitou podobnou jako hormony, vápník – hlavní faktor regenerujicí epidermis a komplex zklidňujících složek, které korigují stíny pod očima a dodávají pokožce zdravý vzhled.

 

Sérum proti stárnutí pleti Yves Rocher (30 ml, 589 Kč)

V samotném srdci rostlin objevili vědci výjimečné účinky přírodních rostlinných buněk schopných nekonečné regenerace. V každé péči Anti-Age Global je obsaženo více než 100 000 přírodních rostlinných buněk, které bojují proti hlavním známkám stárnutí pleti. Sérum proti stárnutí pleti Anti-Age Global obsahuje mnohonásobně vyšší koncentraci přírodních rostlinných buněk než běžné produkty. Stává se tak prvním krokem v péči o pleť a vhodným doplňkem Denní péče proti vráskám. Ultra jemná, fluidní textura proniká do hloubky pokožky a stimuluje její regeneraci.


Sérum proti vráskám Hyaluron-Filler od Eucerin (779 Kč, 30 ml)
Intenzivní sérum proti vráskám pro použití v kombinaci s každodenní anti-age péčí. Jeho složení kombinuje vysoko- a nízkomolekulární kyselinu hyaluronovou, která cíleně účinkuje v pleti tam, kde vrásky vznikají. Bioaktivní glycin saponin stimuluje vlastní tvorbu kyseliny hyaluronové. Při pravidelném používání pleť získává hladší a mladistvější vzhled.


Omlazující pero Diet Esthetic (279 Kč, k dostání na Krasa.cz)
Zatočte s očními vrásky za pomocí tohoto praktického kosmetického pera, které napomáhá k vyhlazení a omlazení oblastí kolem očí, rtů a redukci váčků pod očima. Obsahuje kyselinu hyaluronovou a koenzym Q10. Ty chrání kůži před zevními vlivy a udržují pokožku a tkáně pevné a pružné, vyhlazuje starší vrásky. Dekongesční extrakty zase pomáhají proti kruhům a váčkům pod očima.

 

Oční sérum No.1 Lash (1850 Kč, K dostání na Krasa.cz)
Revoluční protivráskové sérum No1 Lifto okamžitě omladí a vyhladí pokožku. Díky svému jedinečnému složení do 3 minut viditelně minimalizuje vrásky. Funguje efektivně bez rozdílu věku. Působí také proti dehydrataci a udržuje vaši pleť svěží po dlouhou dobu. Zesvětluje tmavé kruhy a redukuje otoky.

 
77 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Berenika 10:21 30.08.2017
Uz o tom vubec nepochybuju, povest má vybornou a navíc je ve více mestech, coz je dalsi plus.
Lucie 14:55 28.08.2017
Perfect Clinic je známá. Já o ní vím z nějakého časopisu, myslím a pak jsem se dívala i na internetu, kdyz meli nejakou akci s tou proměnou. Některé ty operace mi uplne vyrazily dech, jak lidem pomohly. Já jsem u nich byla na laseru s akné. Po několika zákrocích mám pleť jak miminko.Jsem šťastná, protoze mi do té doby nic nepomohlo a akorát jsem se trápila.
Berenika 11:14 24.08.2017
To se mě líbí jak ty nitě fungují. A dívala jsem se na ty jejich ruzná videa a stojí to za to. Některé zákroky mě dost překvapily.
Eva 14:51 22.08.2017
Kdyz si porádne prectes odkaz na kliniku, kde jsem byla, budes vedet vse potrebné http://www.perfectclinic.cz/lifting-3d-nite mají dokonce dobre veci na facebooku a taky pekný videjka na youtube. Mrkni se
Berenika 10:59 17.08.2017
Na jak dlouho ty liftingové nite jsou?
svetka 10:58 27.09.2016
Mně se osvědčily přirodni náplasti Frownies a jejich přirodni kosmetika. Také cvičím "směšné" obličejové cviky.

http://frownies-cz.cz
Renata 15:25 02.11.2015
Láká mě to čím dál víc teda, podle fotek je to bomba
Eva 17:28 15.10.2015
to Renata: do spodní části obličeje se používají nitě, i na krk, na čelo a mezi oči botox a když jsou vrásky mooc hluboké tak i kys.hyaluronová. Ale více podrobně ti to opravdu neřeknu :). To se musíš zeptat nějakého doktora.
Renata 14:55 10.07.2015
Evi, souhlasím s tebou. Krémy pomůžou na vyživení a zdraví, ale nepomůžou na hluboký vrásky. Akorát mi moc není jasné, do kterých částí obličeje se to aplikuje, dočetla jsem se, že na čelo to nezabírá...A na stránkách Perfect Clinic jsem to nenašla.Díky
Mišule 07:55 14.06.2015
ahoj, já mám dobré zkušenosti s arganovými oleji (http://www.parfums.cz/argandor/care-kosmeticky-ar... nebo http://www.bioarganovyolej.cz/p/185/bio-arganovy-o... a také s kyselinou hyaluronovou 2% gel (http://superplet.cz/kyselina-hyaluronova/10-kysel...
1 2 3 4