Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Výběru make-upu věnujte dostatek pozornosti. Pokud nebude jeho barva ladit s vaší pletí, svému vzhledu neprospějete.

Vyberte si správný make-up: Zmízí pupínky i kruhy pod očima

Make-up
zdroj: Thinkstockphotos Make-up
aktualizováno 23.01.2018, 00:48 | 23.01.2018, 00:48 | doma.cz / kor

Výběru make-upu věnujte dostatek pozornosti. Pokud nebude jeho barva ladit s vaší pletí, svému vzhledu neprospějete.

Na špatně namalovanou ženu není hezký pohled. Při nanášení make-upu je třeba dávat pozor, aby se na tváři neudělala příliš velká vrstva. A hlavně - make-up musí mít správný tón, který vyhovuje vaší pleti. Jinak snad nemá cenu ho ani používat.

Ten vhodný make-up pro vás poznáte jednoduše. Na vaší tváři totiž nebude téměř vidět. Vaše pleť bude hladká a vyrovnaná, ale barva obličeje se nijak dramaticky nezmění.

Při koupi nového výrobku si klidně nechte poradit od profesionálky v obchodech. Pokud hodláte ušetřit a make-upy kupujete v drogerii, dejte si pozor, abyste si je vyzkoušela na denním světle. Umělé osvětlení totiž může zabarvení změnit a co pod ním vypadá dobře, bude během dne vypadat příliš uměle.

ČTĚTE TAKÉ:
Francouzská manikúra trochu jinak
Jdete na rande? Přípravy stihnete za hodinu

Make-up jděte nakupovat nenalíčená. Samotnou barvu vyzkoušejte nad čelistní kostí. Pro ženy kolem čtyřicítky jsou ideální fluidní make-upy, které se dobře roztírají a rychle vstřebávají. Výhodou jsou mikropigmenty, které vaši pleť rozjasní. Tyto make-upy pak dobře odrážejí světlo a opticky vyhlazují vrásky a drobné nedostatky.

Kvalitní přípravek by měl vydržet alespoň půl dne bez oprav, přece nechcete běhat před zrcadlo na toalety každou hodinu.

Make-up se správně nanáší navlhčenou houbičkou, je to hygieničtější. Ovšem někdo dává přednost obyčejným prstům. V tomto případě je ale potřeba důkladně umýt ruce, bakterie, které byste si do make-upu nanesly, by rozhodně udělaly víc škody než užitku. Začínáme na čele a bradě, roztíráme směrem z obličeje. Nezapomeňte make-up přetáhnout i na krk, kde ho rozetřeme do ztracena. 

Líčení
(Foto: oficiální zdroj)


Jak zamaskovat pupínek?


Rozhodně použijte korektor v barvě vaší pleti. Lehce potřete problematické místo a až poté naneste make-up a na závěr pudr.

Co s kruhy pod očima?

Tmavé kruhy pod očima dokáží zaručeně zkazit i perfektně namalovaný make-up. Proto na ně myslete již při líčení a použijte na ně prosvětlovač, který vklepete pod oči a přepudrujete.

 
3 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře