Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Platinový nebo zlatý prsten je půvabný sám o sobě, pokud je však osazený barevným přírodním kamenem, stává se jedinečnou ozdobou, která fascinuje svou krásou. Které patří mezi ty nejžádanější?

Vybíráte nový šperk? Víme, které kameny jsou nejlíbivější a nejvíc sluší

Šperk
zdroj: Getty Images Šperk
aktualizováno 12.02.2019, 00:00 | 12.02.2019, 00:00 | doma.cz

Platinový nebo zlatý prsten je půvabný sám o sobě, pokud je však osazený barevným přírodním kamenem, stává se jedinečnou ozdobou, která fascinuje svou krásou. Které patří mezi ty nejžádanější?

Vzácné kameny přitahují čím dál více pozornost nejen svojí výjimečnou krásou, ale i puncem nedostupnosti. Jejich celosvětové zásoby jsou velmi omezené, protože nová naleziště se objevují jen zřídka, a ta původní se rychle vyprazdňují. Proto zájem o ně v posledních letech rapidně stoupá, a několikanásobně rostou i jejich ceny. Pokud takový šperk zůstane v rodině, předáte s ním třeba své dceři nejen vkusnou ozdobu, ale třeba i předmět výhodné investice.


Smaragdy a safíry jsou nejžádanější, přidávají vzhledu na tajuplnosti


O které vzácné kameny je mezi českými zákazníky a hlavně zákaznicemi největší zájem? „Jasně zelené smaragdy jsou u nás tradičně velmi žádané, stejně velký zájem je také o safíry, především o ty typicky modré,“ vysvětluje zlatník Marek Odstrčil, který vytváří šperky pod značkou Esterstyl. Máte-li raději ženštější barvy, jako lila nebo růžové, najdete ideální kámen ve velké škále odstínů safírů.

 

Prsteny
(Foto: Archiv firem)


Krvavé rubíny i český granát nemusí působit vyzývavě


Po rubínech, které jsou velmi oblíbené v zahraničí, překvapivě tolik českých žen netouží. „České ženy se nejspíš zatím trochu bojí výrazné červené barvy, která je pro ně moc vyzývavá, a asi nevědí, jak ji sladit s oblečením. Proto raději volí diamanty nebo umírněnou barvu českého granátu, která je temně červená v odstínu holubí krve. Ale myslím si, že je to jen otázka času, kdy i české ženy krásu rubínů objeví a dostanou chuť nosit i šperky výraznějších barev,“ prohlašuje Marek Odstrčil.

 

Prsteny
(Foto: Archiv firem)


Jak si ohlídat kvalitu kamene?


„Když vybíráme kámen do šperku, sledujeme především jeho perfektní čistotu. Nesmí mít v sobě puklinky, kazy, aby byl dobře průsvitný. Dalším kritériem je, aby měl pěknou jasnou a sytou barvu. Také musí být perfektně vybroušený, protože jen tak se může krásně třpytit,“ vysvětluje zlatník Marek Odstrčil.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Nebojte se výrazných šperků! Dodají vašemu outfitu šmrnc a eleganci
Originální šperk ve tvaru vaší vagíny! Nechte si ho odlít
Opravy šperků: Pozor na podvodníky + babské rady pro domácí čištění

 

Pokochejte se:

 

Šperky - 3
(Foto: Archiv firem)


* Krvavě rudé: Náušnice D.I.C. z růžového zlata s diamanty a růžovým tourmalínem, 35000 Kč.
* Minimalistický náhrdelník: ALove, cena k doptání v obchodě

 

Šperky - 2
(Foto: Archiv firem)


* Fialové náušnice: D.I.C. cena k doptání v obchodě
* Prsten ve tvaru srdce: Stříbřitý prsten vyrobený ze rhodia z čirými a růžovým krystaly, Swarovski, cena k doptání v obchodech

 

Šperky - 4
(Foto: Archiv firem)

 

* Zelené náušnice: Náušnice se smaragdy, Esterstyl, cena k doptání v obchodě
* Zelený prsten: D.I.C. cena k doptání v obchodě

 

Šperky - 1
(Foto: Archiv firem)

 

* Modrá květina: Prsten z bílého zlata se safíry a diamanty Blue Jasmin, ALO diamonds, cena k doptání v obchodě
* Zlatý prsten: Šperk je určen k zalití vlasů pryskyřicí a k osazení osobním diamantem, který lze vyrobit z vašich vlasů, WithU, cena k doptání v obchodě.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře