Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Pečujeme o své vlasy, nehty či opálenou pokožku, zapomínáme ale na nožky. Chodidla sice potřebují péči celoročně. V létě je však třeba ji znásobit, protože právě v tomto období je nejvíce ukazujeme.

Vystavte své nohy v sandálech! Jak na domácí pedikúru?

Sexy chodidla4
zdroj: Thinkstockphotos Sexy chodidla4
aktualizováno 07.08.2013, 00:24 | 07.08.2013, 12:27 | doma.cz/kik

Pečujeme o své vlasy, nehty či opálenou pokožku, zapomínáme ale na nožky. Chodidla sice potřebují péči celoročně. V létě je však třeba ji znásobit, protože právě v tomto období je nejvíce ukazujeme.

Než skrývat chodidla pod ručníkem nebo v teniskách, je lepší zaměřit se na jejich péči a vyhrát boj s popraskanou kůži, nevzhlednými nehty a dalšími neduhy, které nožky trápí. Popraskaná chodidla nejen, že nejsou hezká, ale pokud zanedbáte jejich péči, můžete si vykoledovat pořádné zdravotní komplikace. Do prasklin se totiž dostávají bakterie a plísně, které můžou vyústit v různé záněty.

 

 

Stará a zrohovatělá kůže je zase živnou půdou pro plísně a mikroorganismy. Dokonce i nepříjemný zápach je mnohdy způsobený právě tou kůží, kterou jsme neodstranili. Množí se tam plísně podobné těm, jež najdete ve zralých sýrech. Hýčkejte proto své nožky! Poradíme vám, jak na to!

 

Dopřejte svým nohám lázeň
Lázeň je základem pro každou proceduru. Když se chcete zbavit staré zrohovatělé kůže nebo třeba zápachu nohou. Před obrušováním chodidel si připravte horkou lázeň s mořskou solí. Nožky tam nechejte alespoň čtvrt hodiny.
Tip: Do lázně můžete přidat i pár kapek citrónu, ten kůži změkčí.

 

 

Pokud se chcete se zbavit zápachu, dopřejte jim vlažnou koupel s pár kapkami přírodního Tee Tree oleje. Působí antibakteriálně a likviduje plísně či jiné infekce. Pomáhá také proti infekcím nehtů a záděrům.

 

ČTĚTE TAKÉ:
Krásné vlasy či bílé zuby? Objevte kouzlo kokosového oleje!
SEXY hříva! Jak pečovat o vlasy v létě? Dopřejte jim vitamíny!

Chraňte dětské oči. Raději žádné sluneční brýle než špatné!

KRASNA: Vlasové kúry připravené doma – pro tvoje vlasy to nejlepší!


Zbavte se zrohovatělé kůže
Obrušování zrohovatělé kůže se provádí po lázni. Vhodná je pemza nebo skleněný pilník, který je jemnější. Rozhodně nedoporučujeme si kůži odřezávat. Tento postup nechejte raději odborníkům, kteří v tom mají dostatečnou praxi!
Nezapomínejte ani na peeling, který vám pomůže zbavit se zbytků staré kůže. Použít můžete peeling určený přímo pro chodidla, ale vystačíte si klidně i s tělovým.


Používejte krémy
Na závěr nohy namažte mastným krémem. Vyživí je důkladně do hloubky a kůže zůstane déle hladká a bez prasklinek. Některé pedikérky doporučují i krémy na ruce nebo dokonce olivový olej. Je dobré si pak obléct ponožky, aby se krém lépe vstřebal. Pedikúru je proto lepší provádět v noci.

 

 

Netradiční tip pro nohy: rybí pedikúra
Až si zvyknete na zvláštní pocit, že vám nohy něco okusuje, je to celkem i příjemný zážitek. Zvládnout by ho měly i ty z nás, které jsou na nohách lechtivé. Rybičky odstraní odumřelou kůži a nohy jsou krásné už po první návštěvě. Je dobré však pedikúru opakovat dvakrát týdně. Cena se pohybuje už od 140 Kč záleží na salóunu.

Vyzkoušely jsme rybičky na vlastní kůži. Nejprve má člověk spíše pocit, že chce těm nenechavým potvůrkám utéct a nohy vytahuje nad hladinu. Zezačátku pomáhá nedívat se přímo do vody, ale pozorovat okolí. Některým se totiž představa slizkých rybek na noze nemusí líbit. Brzy si ale zvyknete a pak už jen cítite jemné brnění na chodidlech. Rybičky rozhodně stojí za vyzkoušení, snadno a jednoduše se zbavíte odumřelé kůže.

Pozor: Pokud chcete zajít na rybí pedikúru, lak a nehty i odlakování musí být starší než dva dny!

 

 
2 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

vladana 01:09 01.02.2015
Já se musím podělit s domácí pedikúrou s Asie - fakt super, igelitové sáčky napuštěné tektinou na 2-3 hoďky navléknete u telky a pak se dějí věci! nicméně všchna hnusná kůže sleze a máte nožky jak nemluvně....no, trochu to trvá, asi 10 dnů...ale bomba. Koupila jsem tu
http://www.salondoma.cz/vyhledavani/?string=ads...