Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Poradíme vám, jak si namíchat účinnou pleťovou masku, která chrání, detoxikuje a zjemňuje pleť po celém těle.

Vyzkoušejte medovou domácí masku! Zvláční a vyživí pokožku

Med pro tvou pleť
zdroj: Thinkstockphotos Med pro tvou pleť
aktualizováno 05.07.2015, 00:39 | 05.07.2015, 00:39 | doma.cz/ina

Poradíme vám, jak si namíchat účinnou pleťovou masku, která chrání, detoxikuje a zjemňuje pleť po celém těle.

Medová maska, kterou si můžete hravě připravit i sama doma, dokáže ochránit pleť před negativními vnějšími vlivy, a to proto, že obsahuje množství antioxidantů a antibakteriálních složek. Pomáhá hojit rány, nejrůznější pupínky a zamezuje infekci. Také zvlhčující účinky medu jsou významné: dokáže dodat vlhkost i velmi suché pleti.

 

Přírodní anti-aging


Jeden z velkých cílů veškerých kosmetických přípravků je zakrýt nebo oddálit příznaky stárnutí pleti. A právě med je jednou ze složek, která je v tomto ohledu velmi prospěšná. Med jako přírodní antioxidant dokáže chránit pleť před účinky volných radikálů, které se podílejí na stárnutí pleti.

 

ČTĚTE TAKÉ:


Uhrančivý culík: Noste ho na všechny způsoby!

Oživte šatník: 5 nejlepších jarních kousků

Trendy jarní líčení: Vsaďte na odvážné rty!

 

Vyživuje a čistí


Med obsahuje množství vitaminů a minerálních látek, které prospívají tělu, pleti i vlasům. Jako silný antibakteriální prostředek se dá použít také na čištění pleti, byť to může znít nepravděpodobně. Ale je to tak – med dokáže pleť vyživit i vyčistit, a působí také proti akné.


Jak vlastně vzniká a jaké jsou jeho druhy
?


Med vyrábějí včely z rostlinného nektaru, který je směsí vody a dvou jednoduchých cukrů: fruktózy a glukózy. Čím je med průzračnější, tím vyšší je obsah fruktózy. Rozlišujeme obvykle med květový, lesní a smíšený.

 

 

Květový med má obvykle světlejší barvu, převažují v něm hlavně glukóza a fruktóza, má více vitaminů a méně minerálních látek, voda tvoří maximálně 19 %. V lesním medu opět převažuje glukóza a fruktóza, má více minerálních látek, ale zato méně vitaminů, obsah vody je stejný, tj. maximálně 19 %. Ve smíšeném medu jsou všechny složky v rovnováze.

 

Přečtěte si také na KRÁSNÁ.CZ:

Využij kosmetiku mnoha způsoby!

Nejlepší domácí masky proti celulitidě
Domácí masky pro krásné vlasy


Tip na doma:


Maska na suchou pokožku: Smíchejte dohromady jednu lžíci medu, jeden žloutek, jednu lžíci oleje a lžíci jogurtu. Naneste na obličej a tělo a nechte působit cca 15 minut.
 

 
26 hlasů
Vaše hodnocení