Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Nevzhledné kruhy pod očima trápí skoro každou ženu. Jak nad nimi vyzrát a zbavit se jich, aby byla naše pleť bez závady?

Vyzrajte nad kruhy pod očima a zbavte se jich! Stačí pár triků!

kruhy pod očima
zdroj: Thinkstockphotos kruhy pod očima
aktualizováno 14.10.2019, 00:00 | 14.10.2019, 00:00 | doma.cz/kik

Nevzhledné kruhy pod očima trápí skoro každou ženu. Jak nad nimi vyzrát a zbavit se jich, aby byla naše pleť bez závady?

Probdělá noc u nemocného dítěte nebo po dámské jízdě se podepisuje hlavně na našem obličeji. Obrovské tmavé kruhy pak hyzdí naše oči a my se je marně snažíme zakrýt. Ranní pohled do zrcadla se pak změní v hororový příběh a naše tvář se nám rozhodně nelíbí.


Za kruhy pod očima může nejen nevyspání, ale také genetické předpoklady, nedostatek železa nebo vitamínu A a celkový životní styl. Kůže pod očima je velmi citlivá a tenká. Těsně pod jejím povrchem pak prosvítají cévky. Kruhy se tvoří kvůli špatnému průtoku krve. A jak tedy kruhům nedat vůbec žádnou šanci?


ČTĚTE TAKÉ:
Čokoládová kráska nebo Sněhurka s alabastrovou pletí?
Jak zvládnout boj s pigmentovými skvrnami?
Zdravé vlasy: gumičky a hřebeny, které o ně pečují
KRÁSNÁ:
Test kosmetiky na akné: Vyzraje na nedokonalosti a vyrážky?


Nezapomeňte pít a pořádně spát!
Za den byste měla vypít alespoň litr a půl obyčejné vody. Tu si klidně můžete ochutit citrónem. Vitamín C pomáhá posilovat cévy a voda hydratuje a zvláční pokožku. Také pročistí celé vaše tělo, což má blahodárný vliv na celý organismus.


Spánek je důležitý. Měla byste naspat 6,5 až 7 hodin, aby si organismus i vaše tělo odpočinulo. Nejlepší je spát na zádech s hlavou podloženou vysokým polštářem. Tato poloha podporuje cirkulaci krve.

 


Myslete na správnou životosprávu
Zdravý životní styl je základem pro to, aby bylo celé naše tělo v dokonalé rovnováze a netrápily nás neduhy. Jezte hodně ovoce a zeleniny, které jsou bohaté na antioxidanty. Pomáhají odplavovat škodlivé látky z těla ven. Koupit si můžete borůvky, brusinky, cibuli či petržel.


Omezte přísun kofeinu a také soli. Sůl zadržuje v těle vodu a to organismu neprospívá. Pro zdravou pleť je naopak dobré, když se tělo zbavuje vody a tím se pročišťuje. Rozhodně si netřete oči ani jejich okolí. Jak už bylo řečeno, kůže tam je velmi citlivá a tření jí ubližuje.


Pořádně se odličujte
Make-up kůži zatěžuje. Pleť by si tedy alespoň večer měla odpočinout. Odstraňte důkladně všechno líčení. Pozor ale v oblasti očí. Pokožku příliš nedřete, spíš ji čistěte jemnými tahy směrem od vnitřního koutku ke spánkům. Tampónek hodně namočte, aby nebyl příliš suchý, to také dráždí kůži, a vyměňujte ho, dokud není zcela čistý!

 

Redukce kruhů pod očima
Koupit si můžete i různé krémy a další kosmetické přípravky, které pomáhají redukovat kruhy pod očima. Kombinovat je můžete třeba s obkladem na oční okolí, který zklidňuje podrážděné oči a zmírňuje napětí. Koupit se dá i chladivý, případně i kofeinový roll-on proti kruhům a váčkum pod očima. Masážní kulička prokrví pokožku kolem očí a zároveň ji hydratuje.


Pomoci si můžete i babskými radami. Pomáhá třeba vychlazená salátová okurka, gelová oční maska nebo obyčejný látkový kapesníček, který necháte pár minut v mrazáku. Chlad pomáhá rozproudit krev v kůži a odstraňuje z ní přebytečný tlak a tekutinu.


Kruhy zakryjete i pořádným make-upem. Nejprve naneste tónující krém, který vyrovná barvu pleti. Pak použijte make-up, v co nejbližším odstínu jako je barva vaší kůže, a následně kruhy zakryjte korektorem. Celé líčení ještě jemně zafixujte pudrem a tmavé kruhy jsou ta tam!

 
5 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Xxx 23:26 19.10.2016
Tyto rady jsou vlastně lékem pomalu na vše. Nic závratného.Článek o ničem. Nejlepší je titulek;-)
Hanca 14:30 29.05.2014
Samé keci tohle všechno jsem už slyšela asi už stokrát !!!!! Nejhorší !!!!!!
Janka 20:56 27.10.2013
Za tenhle článek bych se styděla.Tohle jsou stále omílané věci,nic nového a převratného.Většině to stejně nepomůže.