Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Proč kupovat předražené produkty, když stačí tento jednoduchý výrobek?

Zapomeňte na drahá séra na řasy a obočí, vsaďte na tento olejíček!

krása
zdroj: Getty Images krása
aktualizováno 01.08.2019, 00:00 | 01.08.2019, 00:00 | doma.cz

Proč kupovat předražené produkty, když stačí tento jednoduchý výrobek?

Účinky ricinového oleje na vlasy, řasy a obočí jsou známé už od dávných dob. Podporuje totiž jejich růst a zesiluje je. To je známé i kosmetickým firmám, a tak většina sér na prodloužení řas nebo hustší obočí obsahuje ricinový olej nebo alespoň výtažky z něj. Olej vyráběný ze skočce obecného neboli ricinovníku totiž obsahuje kyselinu ricinovou, která na pokožce ničí bakterie a houby bránící růstu řas nebo obočí. Srovnává pH pokožky a obsahuje hodně vitamínů včetně vitamínu E a mastných kyselin. Hezky obalí vlasové kořínky a zabraňuje jejich vypadávání.

 

ricinový olej
(Foto: Getty Images)


Můžete se setkat s čirým ricinovým olejem lisovaným za studena nebo tmavě hnědým jamajským.


Řasy


Denně aplikujte na řasy trochu ricinového oleje a pomocí kartáčku, tamponku nebo štětičky ho rozneste po celé délce. Můžete začít u konečků nebo u kořínků, dejte si ale pozor, aby se olej nedostal do oka, to by bylo velmi nepříjemné a na chvíli by jste mohly špatně vidět. Při dlouhodobém přímém kontaktu s okem špatně působí na rohovku, a tak ho použijte opravdu jen na řasy.

 

ČTĚTE TAKÉ:

5 přírodních ingrediencí pro krásu: Zaručeně fungují!
Esence krásy: Které oleje vám zkrášlí vlasy i pleť
Exotické tipy pro vaši krásu, které musíte zkusit

 
Obočí


Přehnaly jste to s trháním obočí a už nikdy vám nedorostlo tak hustě jako dřív? Nebo odjakživa trpíte řídkým obočím místo krásně klenutých oblouků? Naneste každý večer ricinový olej na celé obočí nebo alespoň na místa, kde chloupky chybí. Uvidíte, že po pár týdnech až třech měsících používání už nebude tužka na dokreslování obočí potřeba.

 

olej
(Foto: Getty Images)


Regenerace vlasů


Ricinový olej dodá pružnost a sílu i vlasům, které byly dlouho namáhané. Ať už častým žehlením, barvením nebo pobytem na slunci. Aplikujte olejíček po celé délce vlasů i ke kořínkům, zabalte do ručníku nebo igelitu a nechte půl hodiny působit. Vlasy se krásně nasáknou, ozdraví, zbaví se lupů, budou lesklejší a také rychleji porostou. Důkladně však po použití této masky vlasy omyjte, aby pak nevypadaly mastně. Přes den postačí použít jen dvě kapky a rozetřít pouze do konečků vlasů.


Nehty


Trpíte slabými a lámavými nehty? Když použijete ricinový olej, tak budete moct nechat ležet stranou jiné zesilující produkty. Naneste trochu olejíčku do nehtového lůžka a nechte ho tam přes noc. Olej také dokáže změkčit kůžičku kolem nehtů.


Olejíček se doporučuje dávat i na vrásky a jizvy, protože pronikne hluboko do kůže, promaže suchá místa a je velmi výživný. Rozhodně jím ale nepotírejte celý obličej. Zaprvé právě proto, že podporuje růst ochlupení, zadruhé je celkem hutný a lepkavý. V kombinaci s jiným olejem nemusí působit tak dobře, proto ho raději nemíchejte.

 

produkty
(Foto: Archiv firem)

* Ricinový olej lisovaný za studena Renovality Original Series, 100 ml, 139 Kč, prodává Notino
* Ricinový olej Saloos, 125 ml, 146 Kč, prodává DM
* Ricinový olej Soaphoria Organic, 50 ml, 97 Kč, prodává Notino
* BIO OIL ricinový olej, 100 ml, 121 Kč, prodává lékárna Benu
* Bio a Raw ricinový olej, Dr. Feelgood, 200 ml, 199 Kč, prodává Notino

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře