Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Kdo by nechtěl, vypadat alespoň o pět let mladší? Většinou jsou k tomu zapotřebí chirurgické zákroky jako je třeba facelift, nebo drahé pleťové krémy, které se snaží alespoň trochu vyhladit vrásky. Možná vás překvapí, že k mladšímu vzhledu vám dop...

Zapomeňte na facelift! Vyzkoušejte ANTI-AGEING vlasové sestřihy

Šedé vlasy
zdroj: Thinkstockphotos Šedé vlasy
aktualizováno 13.03.2017, 00:36 | 13.03.2017, 00:36 | doma.cz

Kdo by nechtěl, vypadat alespoň o pět let mladší? Většinou jsou k tomu zapotřebí chirurgické zákroky jako je třeba facelift, nebo drahé pleťové krémy, které se snaží alespoň trochu vyhladit vrásky. Možná vás překvapí, že k mladšímu vzhledu vám dopomůže i šikovný kadeřník.

Tento nový trend se nazývá anti-ageing účes a každá šikovná kadeřnice vám doporučí ten ideální sestřih pro váš tvar obličeje. Odhalil je i magazín Daily Mail.

 

Účesy pro dlouhé vlasy
Třiačtyřicetiletá Esher Gaul si nikdy nedělala starosti se svými vráskami. Poslední dobou si ale všimla toho, že se jí začínají dělat drobné vrásky okolo očí a na čele. „Okolo obličeje jsem použil světlejší odstíny barvy, které rozjasní obličejové rysy. Mixování světlých a tmavých odstínů dodá vlasům hloubku a rozměr, takže vlasy vypadají mladistvěji,“ dodává kadeřník Fie Karayannis. „Nedokázala jsem si představit, že nový účes dokáže úplně pozměnit ráz obličeje. Moc se mi líbí a především jsem ráda, že tento účes není náročný na údržbu,“ říká Esher Gaul.

 

Anti-ageing účesy
(Foto: Daily Mail)


Velkou změnu zažila i dvaačtyřicetiletá Louise Asekokai, ze které se stala krátkovláska. „Po dětech jsem hodně zhubla, což se projevilo i na mém obličeji, který výrazně zestárl. Miluji, jak moje nové vlasy orámovaly obličej,“ sděluje své první dojmy Louise. Kadeřník Cristian Pignatta říká, že hlavní trik byl v použití měkké trvalé, která vytvoří plnost vlasů od kořínků až ke konečkům. „Nejdůležitějším faktorem u Louise byly tváře. Má drobný obličej, a tak jsme se nebáli krátkého účesu,“ dodává Pignatta.

 

Anti-ageing účesy
(Foto: Daily Mail)


I dvaačtyřicetiletá Jenny Tschiesche je s proměnou spokojená. „Ve svých dvaceti letech jsem měla kulatý obličej. Poté jsem z plnoštíhlosti vyrostla a na mém obličeji se objevily nežádoucí vrásky. Z proměny jsem nadšená! Moje čelist je zvýrazněna a obličej vypadá symetricky,“ říká spokojená Jenny. Vlasový stylista Daniel Hersheson tvrdí, že největší roli hrál příliš tmavý odstín vlasů, který potlačil Jennynu barvu obličeje. „Ostříhal jsem vlasy těsně pod její lícní kosti, takže krásně sedí na ramenou. Také jsem vlasům dodal objem, což pomohlo opticky zvýšit obličej a zvýraznit čelist,“ říká Hersheson.

 

Anti-ageing účesy
(Foto: Daily Mail)

 

PŘEČTĚTE SI TAKÉ:

Vše o stárnutí pleti aneb Jak správně na vrásky?
8 omlazujících beauty tipů pro ženy po čtyřicítce
Shoďte kila OMLAZUJÍCÍ DIETOU


Účesy pro krátké vlasy

Účes, který zvolila kadeřnice pro jednapadesátiletou Marii Matthews, není nikterak složitý. Na druhém obrázku je vidět, že Maria má zesvětlené vlasy a její vrásky jsou jemně vyhlazeny. Tento účes zvýraznil její lícní kosti, a tím pádem vypadá obličej štíhlejší a zdravější.

 

Anti-ageing účesy
(Foto: Daily Mail)


Podobný účes zvolil kadeřník i pro šedesátiletou Pam Lloyd George, která byla nejdříve k celé proměně skeptická. S kadeřníkem se však shodla na tom, že nejslabším článkem jsou vlasy. „Rozhodli jsme se, že zvolíme bohatou hnědou barvu, díky které bude její obličej rozzářenější. Také jsem ustřihl ofinu, což jsem si díky vysokým lícním kostem a výrazným očím mohl dovolit,“ říká kadeřník Jamie Stevens.

 

Anti-ageing účesy
(Foto: Daily Mail)

 

ČTĚTE NA DALŠÍCH MAGAZÍNECH:

Nůžky nepotřebuje. Kadeřník tvoří účesy plamenem a mečem!
11 geniálně jednoduchých účesů pro dlouhé vlasy
6 božských účesů, které zamaskují mastné vlasy

 

Obecné rady 
Zaměřte se na jemnější barvy, které pomohou opticky minimalizovat počet vrásek. Pokud však zvolíte příliš světlou nebo tmavou barvu, pak docílíte opačného výsledku. Dále se zaměřte na objem svých vlasů. Čím větší, tím lepší. Iluzi objemných vlasů může dodat i krátký účes, ale s ním velmi opatrně! Mikáda nemusí slušet každému. Dalším důležitým faktorem je zdraví vlasů. Dbejte na to, abyste jedly vyváženou stravu s vysokým obsahem bílkovin a železa. Některé vlasy přímo trpí, pokud je člověk ve stresu. V tomto případě si dopřejte hodinu jógy nebo pilates. Myslete na to, že pokud se vy budete cítit spokojená, pak i vaše vlasy budou plné života.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře