Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Máte pocit, že je vaše pleť našedlá, podivně mdlá a bez přirozeného lesku? Používáte nejrůznější drahé pleťové přípravky, ale výsledný efekt se stále nedostavil? Příčina je možná někde jinde, a sice v prostředí, ve kterém žijeme.

Zašedlá a unavená pleť? Zřejmě ji málo chráníte před vlivy prostředí

Pohled do zrcadla
zdroj: Profimedia Pohled do zrcadla
aktualizováno 05.11.2018, 16:25 | 05.11.2018, 16:25 | doma.cz

Máte pocit, že je vaše pleť našedlá, podivně mdlá a bez přirozeného lesku? Používáte nejrůznější drahé pleťové přípravky, ale výsledný efekt se stále nedostavil? Příčina je možná někde jinde, a sice v prostředí, ve kterém žijeme.

Studie z roku 2010 uvádí srovnání pleti dvou skupin žen stejné věkové kategorie, jedna skupina žijící na venkově, druhá ve městě. A výsledek? O 22% vyšší výskyt vrásek a hyperpigmentace u žen žijících ve městě, a to právě v důsledku znečištěného životního prostředí. Jak byste v tomto srovnání dopadli vy?

 

Zkuste si udělat test. Až to bude možné, vynechte jeden den líčení a večer před ulehnutím do postele si přetřete obličej čistým ubrouskem. Čistý rozhodně nezůstane. A to je právě důsledek znečištěného ovzduší, které má výrazný vliv na naši pleť, ať už je to nepříjemný pocit pnutí, suchá pokožka, ucpané póry, záněty, podráždění či neméně populární předčasné stárnutí kůže. Vše se může odrazit nejen na stavu pleti, ale i na kůži krku a na rukou. Pokožka přichází o zdravý a přirozený lesk, je matná a jakoby mdlá.

 

Pro hezčí a zdravě vypadající pleť dodržujte několik následujících kroků a vaše pleť na tom bude o poznání lépe:


1. Větrejte

 

Pokud žijete ve větším městě, měli byste svojí pleti věnovat větší pozornost a péči o ni nezanedbávat. Na stav pleti může má značný vliv prostředí uvnitř budov - zde je zařazeno pasivní kouření, roztoči, plísně, zvířecí srst, saze z krbů a kamen, osvěžovače vzduchu a různé chemické postřiky včetně laků na vlasy, leštidel na nábytek a parfémů. Jak se tomu bránit? Větrejte tak často, jak jen to jde.


Vnější prostředí pochopitelně také výrazně znečišťuje naši pleť. Tyto vlivy souvisejí především s volnými radikály způsobujícími oxidaci pleti. Mezi ně patří především smog, prach, nečistoty, výfukové plyny, ozón, oxidy dusíku, oxid uhelnatý ze spalování nebo toxické kovy jako rtuť a olovo. Hlavní boj s volnými radikály pak svádí antioxidanty.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Karamelová pleť i v zimě? 5 cest, jak jí dosáhnout
Jak pečovat o pleť, když je vám 20, 30, 40, 50
Dusí vás smog? Rady, jak zvýšit imunitu dýchacích cest

 

2. Dvojité čištění


Prvním krokem je důkladné odstranění zbytků make-upu, nečistot, přebytečného mazu a chemikálií, se kterými jste během dne přišla do styku. Poté je vhodné ještě jednou vše zopakovat. Můžete si tak být jistá, že jste z pleti odstranila všechny povrchové nečistoty a důkladně vyčistila pokožku. Tím uvolníte ucpané póry způsobující pupínky a záněty. „Pokud nacházíte pupínky a zanícená místa v oblastech tváře, brady a nosu, je to jasný důkaz toho, že vaše pleť nemůže dýchat a je tedy třeba zamyslet se nad důkladnějším čištěním“, potvrzuje Jacquie Carter, expertka na péči o pleť ve společnosti Herbalife.


Náš tip:

 

Péče o pleť - 3
(Foto: Archiv firem)


* Minutová detoxikační maska Nivea Urban Detox (75 ml, 180 Kč). Vsaďte na regenerační a antioxidační účinky zeleného čaje.


* Černá slupovací maska Dermacol Black Magic (150 ml, 149 Kč). Černá slupovací maska s aktivním uhlím a aloe vera čistí a detoxikuje pleť. Maska je ideální na T-zónu, zbavuje ji černých teček a mastnoty.


3. Kouzelné zaklínadlo: peeling


Odstraňování nečistot, odumřelých buněk a jejich nánosů je zásadní v péči o pleť, o to více ve znečištěném prostředí. Provádějte pravidelný jemný mechanický peeling pleti alespoň jednou týdně. Uvidíte, jak se vaše pleť rozzáří a prokrví. Ale pozor, nebuďte ke své pleti příliš agresivní zbytečným použitím síly či častým obrušováním kůže, vaše pleť je velmi jemná. Zářivým a lesklým vzhledem bez šupin se vám odvděčí také pokožka těla, během své pečující rutiny tedy nevynechávejte ani ji.


Náš tip:

 

Péče o pleť - 2
(Foto: Archiv firem)


* Cukrový peeling s japonskou třešní Ryor (325 Kč, 157 Kč). Pokožka celého těla je po aplikaci jemná, vláčná a provoněná elegantní vůní. Díky obsahu oleje nahrazuje tělové mléko.

 

* Jemný peeling Yves Rocher (30 ml, 99 Kč). Odstranění odumřelých buněk pomocí prášku z meruňkových jader.

 

4. Dvojitý zásah antioxidanty


Zázrak jménem antioxidanty pomáhá vyhledávat volné radikály v těle a odstranit důsledky jejich negativního působení. Lze je přijímat vnitřně ve formě doplňků stravy, nebo z vnějšku - ve svrchní vrstvě pokožky bojují s volnými radikály pleťové přípravky obohacené o antioxidanty. Jacquie Carter doporučuje zařadit do své péče o pleť čistící výrobky, krémy a séra s obsahem vyživujících vitamínů C a E. Antioxidanty svým složením pomáhají neutralizovat škodlivý vliv znečistěného prostředí v těle a tudíž i pleti.

 

Náš tip:

 

Péče o pleť - 4
(Foto: Archiv firem)

* Eucerin Aquaphor Regenerační mast (220 ml, 529 Kč). Má mimořádnou schopnost obnovy suché, popraskané a podrážděné pokožky a urychlení její regeneraci.


* Regenerační antioxidační gelový krém na noc Garnier Skin Naturals Aqua Bomb (50 ml, 105 Kč, prodává notino.cz).


Pleť si zaslouží i jemnou masáž a prokrvení, kterého můžete docílit prsty, nebo celou škálou pečujících produktů. Různé čistící kartáčky dostanou nečistoty i z hlubokých pórů a jemných vrásek, pulzní aplikátory zas lépe zafixují výživné krémy do pokožky.

 

Náš tip:

 

Péče o pleť - 1
(Foto: Archiv firem)

 

* Multifunkční sada na obličej Braun FaceSpa Pro (3499 Kč) kombinuje několik funkcí a pomáhá tak nejen s odstraněním nežádoucích chloupků a s čistěním pleti, ale nově s celkovou regenerací pokožky. Přístroj disponuje několika vyměnitelnými nástavci - epilátorem, čisticími kartáčky a nově i unikátní kovovou tonizační hlavou MicroVibration, která za pomoci jemným vibrací napomáhá s efektivnějším nanášením denních i nočních obličejových krémů.


* Pečující přístroj Foreo Luna fofo (2349 Kč, prodává douglas.cz). Pomocí aplikace na smartphonu měří index hydratace pleti pomocí speciálních dvojitých senzorů, analyzuje pleť prostřednictvím údajů v reálném čase a určuje věk pleti a její typ. Vytváří tak na míru ušitý čisticí program péče o pleť.


5. Kvalitní krém je základ


Vedle již zmíněného obsahu antioxidantů a dalších výživných látek pomůže kvalitní krém vytvořit ochranou bariéru mezi vaší pletí a okolním prostředím. Zabrání tak většímu pronikání nežádoucích látek do pokožky.


6. Vyhněte se špičce


Ať už to zní jakkoliv nemožně, vaší pleti nejvíc prospěje, když se v době ranní či večerní špičky vyhnete znečištěnému prostředí. Ve zkratce, čím více aut na silnici, tím většímu znečištění svou pleť vystavujete. Vyrazte z domu dříve, zkuste jinou trasu nebo dopravní prostředek.

 

Ochrana před sluncem
(Foto: oficiální zdroj)


7. Používejte opalovací krém


Ano, víme, že už není léto, ani nejste na dovolené u moře, ale paprsky jsou pro pleť nebezpečné kdykoliv, nejen během letních prázdnin, ale i v zimě. Dokonce síla těch prvních jarních paprsků může mít pro vaši pleť doslova fatální následky. Kvalitním opalovacím krémem tak chráníte pleť před UV paprsky. Až pojedete na hory, nezapomeňte nanést slabou vrstvu krému pod svůj denní make-up.


8. Mějte na paměti hydrataci


Voda je skvělá pro hydrataci vašeho těla stejně jako pro pleť. Naučte se mít vždy po ruce sklenici vody, pijte pravidelně alespoň osm sklenic denně. Časem si vypěstujete návyk a nebudete se muset do pitného režimu nutit. Zvyšte také podíl ovoce bohatého na vodu, jako jsou citrusové plody, melouny či jablka. Obsahují spoustu vody plné vitamínů, minerálních látek a antioxidantů. Vaše pleť vám za takovou vysoce hydratující a výživnou svačinku poděkuje.


9. Rada na závěr


Vyhnout se znečištěnému prostředí je dnes pro většinu z nás prakticky nemožné. Dodržováním několika jednoduchých kroků však můžete vliv prostředí alespoň částečně eliminovat. My ještě radíme naplánovat si o víkendu výlet do přírody, na venkov a nechat se unášet čistějším ovzduším a chvilkami bez stresu. Nebo si alespoň zajděte na lymfatickou masáž.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Alicka242 06:08 17.11.2018
Pěkný článek. Já používám pleťovou kosmetiku z https://poznani-knihy.cz/oblicejova-kosmetika/ . Snažím se, alespoň jednou za týden, použít pleťovou masku, aby byla pleť dostatečně vyživená.