Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Už se vám stalo, že jste si ze skříně vyndaly oblečení, ale najednou jste zjistily, že vůbec není tak čerstvé, jak jste čekaly? Naopak tak nějak zvláštně zapáchá a o nic lepší to není ani se zbytkem šatů, které se v dané skříni nachází také.

Zatuchlý zápach ze skříně: Jak s ním zatočit a mít zase vše voňavé?

zápach ve skříni
zdroj: Getty Images zápach ve skříni
aktualizováno 08.08.2019, 00:00 | 08.08.2019, 00:00 | doma.cz

Už se vám stalo, že jste si ze skříně vyndaly oblečení, ale najednou jste zjistily, že vůbec není tak čerstvé, jak jste čekaly? Naopak tak nějak zvláštně zapáchá a o nic lepší to není ani se zbytkem šatů, které se v dané skříni nachází také.

Někdy za zápachem stojí samotná skříň, která už má nějaká ta léta za sebou. Nemusíte ji však hned vyhazovat a kupovat novou. Vyzkoušejte pár triků, díky kterým už vaše čisté oblečení nebude vonět jako z babiččiny almary.


Vyvětrat


Nejjednodušší je zkusit skříň pořádně vyvětrat. Zápach se rozprostře a pomalu vymizí. Důkladně provětrejte také celou místnost, ve které se kus nábytku nachází. Je však jasné, že skříň nemůže být dokořán pořád. Pokud máte se zápachem problém i nadále, nezoufejte.


Než oblečení vrátíte do skříně, nechte ho proschnout


Říkáte si, že po jednom nošení není potřeba tričko znovu prát? Takhle uvažuje většina lidí, pak se ale diví, že to ve skříni zrovna nevoní. Nejenže se pot z tohoto trička nasákne i do dalších kousků oblečení, stejně tak ale může být vlhké od počasí. Než například sáčko znovu uložíte, nechte ho venku pořádně vyvětrat.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Zbavte se zvířecích chlupů a zápachu, víme jak!
Smrdíte? 6 záludných příčin tělesného pachu
Kouříte? 3 tipy, jak se zbavit cigaretového zápachu


Octová voda


Octová voda toho dokáže vyčistit hodně a také pohltí nepříjemný zápach. Smíchejte ocet s vodou, jednu lžíci na litr vody. Nebo vyzkoušejte octový čistič, který není tak cítit po octu a skříň nebude potřeba nechávat tak dlouho větrat. Když vyndáte všechno oblečení a skříň vytřete, pravděpodobně se zápachu zbavíte, alespoň na nějakou dobu.


Navoňte skříň


Pamatujete, jak vaše babičky dávaly do skříně mýdlo? Použít ale můžete i různé bylinné sáčky nebo jiné provoňující přípravky, které najdete v drogeriích.

 

skříň
(Foto: Getty Images)


Použijte nějaký absorbent


Jedlá soda, mletá káva nebo nadrcené dřevěné uhlí dokážou výborně vstřebat různé pachy. Třeba kávu ale použijte jen v případě, že vám její vůně na oblečení nevadí.


Vytřiďte oblečení, které nenosíte


Postupem času získá i vyprané oblečení specifickou vůni, když ho na dlouhou dobu pověsíte do skříně a nepoužíváte. Proto se vyplatí nechat si jen ty věci, které obléknete alespoň jednou za rok a několikrát ročně také všechno oblečení vyndat a vyvětrat.


Nemíchejte oblečení a boty


Hodíte nebo schováte občas do skříně něco, co tam nepatří? Právě to může být zdrojem zápachu, nejčastěji jde například o boty. Vyhraďte si proto skříň vyloženě na oblečení a nic jiného do ní nedávejte.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře