Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Také milujete změnu image? Nový střih, barva vlasů, či ofina o nás prozrazuje, jakým zrovna procházíme vztahem, či jak se nám daří v profesním i intimním životě. Jak jste na tom vy?

Změna účesu práskne, jaký máte vztah i sebevědomí

Kadeřnice
zdroj: Thinkstockphotos Kadeřnice
aktualizováno 28.01.2018, 00:42 | 28.01.2018, 00:42 | doma.cz/kap/ina

Také milujete změnu image? Nový střih, barva vlasů, či ofina o nás prozrazuje, jakým zrovna procházíme vztahem, či jak se nám daří v profesním i intimním životě. Jak jste na tom vy?

Změna je život! To si hodně žen řekne, po rozchodu s přítelem, před tím, nebo po tom, co ji čeká kariérní postup, či když chce zabodovat na třídním srazu. Proměny image se nevyhýbají nikomu a vlasy v nich hrají nejdůležitější roli. Britská studie se zaměřila na to, co o nás jednotlivé vlasové kroky vypovídají. Každá žena si někdy zkusila mikádo, ofinu, nebo třeba delší sestříhané vlasy – to když si chceme zvednout sebevědomí!

 

Mezi 13. a 65. rokem věku ženy mění svůj účes průměrně jednou za půl roku, tady celkem víc než stokrát. Novou barvu, nový sestřih nebo jen novou image si nejčastěji pořizují z nudy, mohou ale posloužit i jako náplast na konec vztahu nebo nástroj pro zvýšení sebedůvěry.

 

Tyto výsledky přinesl výzkum britského kadeřnického salónu Andrewa Collinge. "Ženy vždycky používaly vlasy pro změnu svého vzhledu, protože to často má největší vizuální dopad," řekl Collinge listu Daily Mail.

 

Vlasy
(Foto: Oficiální zdroj)

 

Většina ze tří tisíc žen, které se průzkumu zúčastnily, uvedla, že provádí na svých vlasech změny často, ale jen méně výrazné. Podle Collinge často stačí dát melír, trochu sestříhat nebo vlasy jinak upravit, a nová image je na světě.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Sladké jaro díky 5 hitům pro vaše nehty

Nejlepší drdoly (nejen) na večírek

Dokonalý objem! Adele zavedla vlasový trend

 

Většina dotazovaných žen uvedla, že účes mění proto, že prostě chtějí něco jiného, téměř polovina se prostě jen nudí. V následujcí tabulce najdete přehled dalších důvodů ke změně i populárních účesů.

 

NEJČASTĚJŠÍ DŮVODY PRO ZMÉNU ÚČESU NEJOBLÍBENĚJŠÍ ÚČESY
"Prostě jsem chtěla změnu" Dlouhé vlasy a ofina
"Nudilo mě to" Mikádo/bob
Posílení sebedůvěry Dlouhé sestříhané
Po rozchodu Krátké s ofinou
"Abych se znovu našla" Krátké sestříhané
Nová móda/trend Dlouhé "roztřepené"
Šedivění Dlouhé kudrny/vlny
Důležité narozeniny Krátké "roztřepené"
Před porodem či po něm Trvalá
Svatba Krátné kudrny/vlny

 

Pokud jde o barvu, jak známo, pánové mají radši blondýnky... dámy jsou ale radši brunetky. Tmavohnědá v popularitě předběhla tmavou, medovou blond. Třetí nejpopulárnější byla světle hnědá, následovaná mahagonovou a světlou platinovou blond.

 
6 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře