Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Zarůstání chloupků a podrážděná pokožka-vyberte si metodu, která vám vyhovuje nejvíce.

Žiletka versus strojek: S jakou metodou bude pokožka dokonale oholená?

Intimní holení
zdroj: Thinkstockphotos Intimní holení
aktualizováno 25.01.2013, 00:00 | 25.01.2013, 00:00 | doma.cz/ina

Zarůstání chloupků a podrážděná pokožka-vyberte si metodu, která vám vyhovuje nejvíce.

Žiletka, vosk, klasická epilace strojkem - každý způsob holení má svá pro a proti. Pomůžeme vám odstranit ty nejčastější problémy.


1. Klasická žiletka

 

Výhodou je, že holení s ní nebolí. Tedy, pokud se nepořežete. Takové holení téměř nic nestojí, a pokud si pořídíte strojek s ošetřujícími látkami v depilačních proužku, budou vaše nohy dokonale hladké a zároveň ošetřeny.

 

Nevýhody klasického holení jsou jasné. Takto oholené nohy nevydrží hladké déle než pár dní. Chloupky po holení rychle narostou, jsou tvrdší a tmavší.

 

Navíc po tomto typu holení se vám velmi snadno může zčervenat pokožka, a to zejména na citlivých partiích - slabinách či v podpaží.

 

2. Epilace voskem

 

Pokud se domníváte, že holení voskem je jedna z nejbolestivějších procedur, není to tak. Není to tak hrozné, ale chce to si zvyknout.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Perfektní make-up: Uberte si kila ve tváři

Co tento týden na sebe: Sexy džínová košile

Líčení podle tvaru očí: Jak na sexy pohled!

 

Jak na to? Proceduru si naplánujte na večer, aby se pokožka přes noc mohla zregenerovat. Počítejte s tím, že vám na ní několik dní zůstanou pupínky. Těšit se však můžete na opravdu hladké nohy. Vydrží vám totiž sametově jemné i měsíc!

 

3. Krémy a pěny

 

Stačí je nanést na kůži, chvilku počkat a chloupky jsou pryč. Při používání depilačních krémů rozhoduje, jakou máte citlivou pokožku. Stává se totiž, že chemické složení těchto přípravků vyvolá alergickou reakci. Vyzkoušejte je proto před prvním nanesením na předloktí.

 

 

Problém je, že chloupky nezmizí na příliš dlouho, většinou po pár dnech opět dorostou a mohou častým používáním i zarůstat.

 

4. Depilace

 

Ať už se rozhodnete používat strojek, vosk nebo vytrháváte chloupky pinzetou, musíte si zvyknout na to, že budou zarůstat. Je to proto, že vytrhávání oslabuje chloupek v celé jeho délce a on nemá šanci prorazit vrstvu pokožky.

 

Přečtěte si také na KRÁSNÁ.CZ:

Trendy prádlo jara? Romantické, nostalgické a honosné

 

Potom zůstane pod kůží, zanítí se a na jeho místě vznikne červený pupínek. Obranou proti zarůstání chloupků je např. peeling.

 

Můžete samozřejmě vyzkoušet i nové metody holení - například elektrickou jehlu či epilaci laserem. Tyto metody jsou ale obvykle velmi bolestivé a mohou vám po nich zůstat jizvy, upozorňuje myzeny.sk.
 

 
6 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

kiki 17:13 25.01.2013
žiletka - na druhý den je to tam zas , vosk mě to nevzal, zbytečně utracené 300 KČ , krémy a pěny - chloupky sice vezmou všechny a není s tím taková práce , ale strašně podráždí pokožku , vyskočily mi na těle červené pupínky , což jsem vážně nepotřebovala..hlavně v dekoltu ..proto doporučuji max. na nohy, jelikož jsem byla už zoufalá , koupila jsem si depilační strojek , sice drahé ale co už..dost to bolí ..ale ze všech nejlepší , pokožka vám vydrží dlouho bez chloupků a nevyskáčou červené pupínky , chvilku je sice podrážděná , ale pak to zmizí ..jen prostě přetrpět tu strašnou bolest , proto čím jsou chloupky kratší , tím líp..na citlivější místa si s ním zatím netroufám , ale taky se odhodlám , a proto milé dámy , pokud chcete mít opravdu pokožku dlouho bez chloupku , je potřeba trochu zainvestovat :))