Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Pokud také neustále pochybujete o barvě vašich vlasů a váháte nad blond, poradíme vám nejdůležitější pravidla, podle kterých poznáte, že vám to bude jako blondýnce slušet.

„Jak bych vypadala jako blond?“ 7 tipů, kdy vám bude blond slušet!

Blondýnka nebo brunetka - 1
zdroj: Isifa / Getty Image Blondýnka nebo brunetka - 1
aktualizováno 26.02.2013, 10:09 | 26.02.2013, 04:57 | doma.cz/ina

Pokud také neustále pochybujete o barvě vašich vlasů a váháte nad blond, poradíme vám nejdůležitější pravidla, podle kterých poznáte, že vám to bude jako blondýnce slušet.

Věčné dilema – vlasy! Řešíme je, ať nám je šestnáct, třicet, nebo padesát. Do střihu se trefíte snadněji, podle obličejových rysů a hustoty vlasů poznáte, jaký účes vám sluší a hodí se k vám. Co se barvy týče, tam už je volba těžší a mnohdy i ve čtyřiceti letech některé ženy nenašly ten dokonalý odstín, který by podtrhl jejich oči a zdůraznil střih.

 

Barvení vlasů je zkrátka věda. Pokud váháte nad blonďatou, která zdánlivě sluší každému, vyvarujte se zbytečných chyb. I mezi blond odstíny vládne přirozenost, a tak není jednoduchý trefit ideální odstín k barvě vaší pleti, očí a obočí. Kladete-li si také neustále otázku, jak bych vypadala jako blondýna, zde je pár tipů, které vám usnadní rozhodování a odpoví na tuhle svízelnou otázku.

 

Pro lepší představu a posouzení si prohlédněte slavné krásky, které dilema blond versus tmavé vlasy také řešily:

 

Fotogalerie

1 / 12 Otevřít fotogalerii

 

1. Barva pleti – ta je rozhodující pro váš odstín. Pokud jste od přírody brunetka s olivovou pletí, a chcete vyzkoušet blond, doporučují se medové teplejší odstíny, např. stejně jako to nosila Cheryl Cole. Naopak studená platina, či popelavá blond bude slušet světlejší pleti a očím.

 

ČTĚTE TAKÉ:


Sexy prádélko: Jaké novinky přinese jaro?

Nejlepší beauty novinky na trhu! Co by vám nemělo uniknout

První pomoc: Poraďte si s kruhy pod očima i roztřepenými nehty


2. Existuje ještě jedna nápověda, jak poznat, zda vám sluší teplé, nebo studené barvy. Pokud vám sluší spíše stříbrný šátek, potom jste studený typ. Jestli je to naopak zlatá, ve které se cítíte dobře, vsaďte na teplejší odstíny.

 

Blondýnka nebo brunetka - 10
Cameron Diaz (Foto: Isifa / Getty Image)


3. Obočí, jeho hustota a barva, také napoví, zda vám blond bude slušet. Ideálně by barva obočí měla být až o dva až tři odstíny tmavší, než jsou vlasy. Máte-li obočí hodně světlé, zřejmě je blond pro vás tou správnou volbou, ale i u blonďaté nezapomínejte, že k výrazu tváře potřebujete obočí zvýraznit. Jinak hrozí, že budete působit příliš mrtvolně. Naopak příliš tmavé obočí a blond bije do očí. Není-li to záměr, mohou vaše vlasy působit jako laciná paruka.


4. U barvy očí
to platí podobně, jako u barvy obočí. Jen si musíte dát pozor, abyste to nepřehnala se zesvětlovačem a nevypadala jak stěna. Nosí se spíše krémové barvy, a pro první blonďatou barvu je vždycky lepší si dojít ke kadeřnici, než si vlasy doma zničit peroxidem a pak je složitě napravovat v salónu.

 

Blondýnka nebo brunetka - 7
Cheryl Cole (Foto: Isifa / Getty Image)


5. V dobrém kadeřnictví vám nejen poradí, ale také vlasy přirozeně natónují. Aby barva vypadala opravdu přirozeně, neměla by působit jednolitě. U kořínků je i u přirozených blondýnek barva tmavší, než u konečků. Stejného efektu ale doma v koupelně jen těžko docílíte.

 

Blondýnka nebo brunetka - 5
Charlize Theron (Foto: Isifa / Getty Image)


6. Blond dodá objem
a hodí se tedy pro ženy s řidšími vlasy. Pokud máte méně vlasů, je pro vás blonďatá jasnou volbou. Melíry dokážou vykouzlit větší bohatost vlasů. U blond také není tak markantní, pokud prosvítá barva kůže, jako se tomu děje často u tmavých odstínů.

 

ČTĚTE TAKÉ: Módní policie Veroniky Řepkové: Andrlovou postihla červená horečka


7. Blond omlazuje!
Světlejší odstíny přirozeně omlazují, proto pokud potřebujete zjemnit rysy, ubrat několik let, zkuste medovou, nebo duhovou blond!

 
9 hlasů
Vaše hodnocení