Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Pro dokonalý výsledný efekt je nutné absolvovat několik sezení.

Zvažujete permanentní make-up? Co musíte vědět, než si ho dáte udělat

Permanentní make-up
zdroj: Thinkstockphotos Permanentní make-up
aktualizováno 13.04.2015, 17:52 | 13.04.2015, 17:51 | Doma.cz/tvnoviny.sk

Pro dokonalý výsledný efekt je nutné absolvovat několik sezení.

Pojem, který velmi dobře zná každá žena. Pokud i vy patříte k těm, pro které líčení nevýrazného obočí či malování očních linek a konturování rtů je dennodenní rutinou, pak jste už určitě někdy uvažovaly nad permanentním make-upem, který by vám výrazně zjednodušil život. Ale pozor. Výsledek nemusí být vždy ideální.

 

Nechce se vám ráno vstávat o hodinu dříve, abyste se stihla nalíčit, vytvarovat obočí do perfektního tvaru a udělat si dokonalé oční linky? Přesně na toto je permanentní make-up jako stvořený. Je to velmi pohodlná a hlavně praktická náhrada za dekorativní kosmetiku. "Je rovněž mnoho žen, které by se rády zkrášlily líčením, ale trpí alergiemi na dekorativní kosmetiku. A právě permanentní make-up je výborná náhrada," říká odbornice na permanentní make-up Veronika Kociánová. Dnes se netetuje jen obočí, ale běžně i oční linky a rty.

 

Permanentní make-up
Dobře provedený permanentní make-up. (Foto: tvnoviny.sk)

 

Každá žena chce být krásná. Někdy se však může stát, že její touha je mnohem větší než praxe odborníků, do jejichž rukou se svěřuje. Jinak to není bohužel ani v případě permanentního make-upu.

 

Pro dokonalý výsledný efekt je lepší absolvovat několik sezení. Ano, stojí to více peněz, ale nevyplatí se to podceňovat. Věřte, že za odstranění uspěchaného a nepovedeného permanentního make-upu byste zaplatily podstatně více, než stojí jeho nanášení. Nemluvě o tom, že než se propracujete k uspokojivému závěru, budete se muset obrnit pořádnou dávkou trpělivosti a připravit se na to, že s nechtěnou vizáží se budete loučit možná i půl roku.

 

Permanentní make-up
Špatně provedený permanentní make-up. (Foto: tvnoviny.sk)

 

Permanentní make-up
Špatně provedený permanentní make-up. (Foto: tvnoviny.sk)

 

Pokud jste se i vy rozhodla dát si udělat permanentní make-up, možná vám pomůže následující reportáž. Pokud chcete, aby bylo učiněno dobře a profesionálně, v první řadě se svěřte do rukou kosmetičky, která je na to specializovaná a má foto a video reference. Mnohé dámy už totiž skončily s modrým obočím a linkami, které se jim rozpíjely. Nechcete být přece další z nich. "V žádném případě by barva použitá při mikropigmentaci neměla radikálně měnit barvu modře, zeleně, fialovo atd. Během mé pracovní kariéry mě navštívilo množství žen, které mají negativní zkušenost s permanentním tetováním. Namísto vysněných krásných rtů se dočkaly křivě natetovaných kontur se zoxidovaný barvou, rozpitých očních linek a obočí, ze kterého jsou zoufalé, "pokračuje Veronika Kociánová. A jak by mělo vypadat dobře vytetované obočí tedy permanentní make-up obočí? "Při tetování permanentního make-upu obočí přihlíží k přirozenému vzhledu obočí a samozřejmě na přání zákaznice. Podle toho se rozhodne, jestli použít techniku stínování, tečkovanou 3D metodu nebo vyplněním," říká dále odbornice.

 

Permanentní make-up
Dobře provedený permanentní make-up. (Foto: tvnoviny.sk)


Pokud nechcete špatný výsledek, v žádném případě by se neměly používat syntetické barvy a rozhodně by se neměl použít opakovaně materiál určený pro jednorázové použití.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Potraviny, které způsobují váš unavený vzhled!
Líčení očí: 4 tipy jak nosit sexy linky!
SEXY i po padesátce! Poradíme, jak se oblékat a líčit!

 

Permanentní make-up není podmíněn maximální hranicí věku, minimální je 18 let. Pokud je dáma mladší, jedině se souhlasem zákonného zástupce. "U starších žen, které mají zájem o oční linky, je lepší při osobním setkání zvážit, zda je pro ni z estetického hlediska procedura vhodná či nikoliv. Oční linky nedoporučuji při velmi ochablých a zvrásněných víčkách, "dodává Veronika Kociánová. Rovněž u velmi hlubokých vrásek v oblasti rtů se nedoporučuji tetování a už vůbec ne výraznými odstíny.

 

Permanentní make-up
Dobře provedený permanentní make-up. (Foto: tvnoviny.sk)

 

Jakou zkušenost máte s permanentním make-upem vy? Podělte se s ostatními čtenářkami v komentářích.

 
42 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Anit7 21:20 11.05.2019
Tak já přemýšlím nad makeupem obočí. Je tu někdo, kdo má tento makeup? Koukala jsem zde https://www.permanent-makeup-praha.cz/permanentni-... asi je tak nejblíž mému bytu. Opravdu vydrží dlouho? Já na to nemám moc čas a tohle by mi usnadnilo dennodenní líčení mého šíleného obočí, které si občas dělá, co chce. :-D
ALŽBĚTA. 17:41 17.01.2016
MÁM VYTETOVANÉ OBOČÍ-HOR.LINKY A RTY.NO A RTY SOU KÁMEN ÚRAZU.PŘINESLA JSEM SI SVOJI KONTUROVACÍ TŽKU-ABYCH NEMUSELA VYSVĚTLOVAT ODSTÍN.ALE PO SLOUPNUTÍ STROUPKŮ MĚ BARVA ŠLA DO ŠEDA-JSEMM SNĚDŠÍ TYP A RÁDA SE OPALUJI-TAK PRÝ TO REAGOVALO.SETKAL SE NĚKDO S TÍMTO PROBLÉMEM.NEBO JSEM JEDINÁ.A.
zuzka 19:09 20.10.2015
podnikání v Čr, aneb zaplať a vypadni!!!
Paní Březinová a její styl podnikání :

Přátelé, ráda bych se s váma podělila o velice nepříjemnou zkušenost s paní Březinovou a její podnikatelské praktiky v oblasti permanentního makeupu.
Před dvěma měsíci jsem si našla na fb zajíímavé fotky permanentního makeupu paní Březinové a jelikož jsem zatoužila opět něco vytrpět pro tu krásu, zavolala jsem a smluvila si termín. První tetováž probíhající ve sklepení jejího domu v Hrabůvce Arraská 7, proběhla celkem bez potíží, zarazilo mě, že v půlce tetováže, kdy ji dorazil poštovní balíček, práci zanechala a šla jej vyzvednout v pracovních rukavicích, které si neobťěžovala ani převleknout když se vracela k tetování, daleko více mě zarazilo její chování po telefonátech klientek, které za dobu mojí procedury houfně volali, telefon si bez pardonu pohodila na moji klíční kost..až jsem sebou trhla a vyřizovala s podezřele falešným úsměvem a tónem hlasu, po skončení každého telefonátu, však každou klientku řádně pomluvila...to už jsem zbystřila, ale řekla jsem si, že má asi špatný den, po skončení tetování následoval podis jakési smlouvy, kterou mě ani nenechala dočíst, že je v časovém presu, já podepsala zaplatila 3.000,- Kč za obočí a linky a odcházela s tím, že za dva měsíce bude korekce- placená, ve dveřích mi došlo, že smlouva by měla být podepsána na začátku úkonu, měla bych dostat kopii a doklad o zaplacení, na upozornění mi sdělila, že se jedná o nedůležitou formalitu, ale paragon jsem si přesto vyžádala, už tehdy mě cvaklo, že pokud dostanu otravu krve z těch rukavic, budu mít alespoň toto.
Za týden se stroupky vylouply a já zjistila, že nemám jedno obočí z půlky a oční linku mám jen poravou dolní, volala jsem tedy o informace. Paní Březinová mě překvapila svou reakcí s tím, že ji je to - jak řekla - šumák, že ji neustále otravují klientky, že po týdnu to není dokonalé a že mám vědět -netuším jak, když mě o tom neinformovala předem, že se vše samo upraví. Bohužel ani po dvou měsících se to SAMO neupravilo a já došla na korekci, tou dobou jsem už pochopila, že její falešný úsměv a styl nebude jen u klientek, které volali během mé první vávštěvy a že špatný den má asi pořád, co ale přišlo záhy jsem ani v noční můře nepředpokládala.
Na korekci jsem se dostavila ve smluvený čas, venku jsem dalších patnáct min. čekala v 5 C zimě, ale dalo se, vystřídala jsem se s klientkou a ulehla, korekci prováděla opět aniž by mi ukázala barvy, na kterých se domluvíme, ale co mě štvalo nejvíc, i když jsem si chtěla předkreslit tvar obočí nedovolila mi to a tetovala od ruky bez nákresu, předělala linky a udělala rty, po dvou hodinách přišly další dvě klientky, které si usadila za mojí hlavu a tetování zrychlila, na otázku, zda jsem spokojená s výsledkem jsem ji řekla, že bohužel nejsem, měla jsem jedno obočí ktaší, hodně škokovaná a dotčená dodělala pár tahů, ale ono bylo pořád kratší, znovu jsem se připoměla na to mi řekla, že jsem zákazník, kterého když nevyhodí neodejde a jedním dechem dodala, že má další zákaznice a že mám odejít, tentokrát jsem byla šokovaná já!
Zeptala jsem se jí, jestli se jí to zdá korektní, že má počítat s určitým časovým omezením na každou zákaznici, a jestli ji nevadí, že nejsem s prací spokojená, řekla, že jí je to jedno a že mám odejít, nebo mě vyhodí.
Začla jsem se tedy oblékat, načeš do mě začala strkat ať ji vypláznu 2000kč, jinak mě nepustí, řekla jsem, ať dodělá svou práci a já zaplatím, na to ona zavolala svého manžela s výhružkou, že dělá na finančním úřadě(proto asi nedává paragony ), postavili se v tom sklepě před východ a odmítali mě vypustit ven, paní Březinová odmítla dodělat svou práci a mě nezbývalo, než volat policii a manžela, protože se dopouštěla omezování osobní svobody, nejsměšnější ovšem bylo, že ty dvě zákaznice ji přizvukovali( nejspíš v domění, že dostanou nějakou tu desetikačku slevu :-)) a já se cítila jako ta nejhorší,jen proto, že jsem si DOVOLILA chtít za své peníze kvalitně odvedenou práci!!

No abyc
kociannova@seznam.cz 13:05 14.04.2015
málo platný - žádný makeup nemůže nahradit mládí - řekla bych, že po 50-ce už jen zdůrazňuje vrásky a pokud se přežene, žena pak vypadá s prominutím jako stará "ku.*va !