Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Nic se nemá přehánět, ani žvýkání žvýkačky.

Žvýkáte často? Pozor na vrásky

Žvýkačka
zdroj: Thinkstockphotos Žvýkačka
aktualizováno 29.10.2015, 00:49 | 29.10.2015, 00:49 | doma.cz / kor

Nic se nemá přehánět, ani žvýkání žvýkačky.

Přestože televizní reklamy radí používat žvýkačky po každém jídle, aby se nám v puse nevytvořil zubní kaz, a přestože odborníci doporučují žvýkat, aby člověk zahnal chuť na sladké, ženy by si na nadměrné používání žvýkačky měly dát pozor. Příliš časté žvýkání vede k tvorbě hlubokých vrásek kolem úst a jemných rýh na rtu!

 

"Celá řada mých pacientů, kteří žvýkají pravidelně žvýkačky, má zcela specifický druh vrásek kolem úst," tvrdí dermatolog a estetický chirurg Joel Schlessinger z Omahy, kterého oslovil server Msn. "Já osobně se domnívám, že je to způsobeno právě žvýkáním žvýkaček."

 

Tato teorie sice zatím není potvrzena žádnou studií, ale na souvislost mezi žvýkáním a tvorbou určitých vrásek již upozorňuje mnoho odborníků na kosmetiku a plastickou chirurgii.
 

 

Odborníci se domnívají, že tvorba vrásek ze žvýkání je způsobena hned dvěma faktory. Prvním z nich je opakovaný pohyb při žvýkání, který v důsledku přetěžování svalů kolem úst stojí za vznikem vrásek a hlubokých rýh.

 

"Domnívám se, že žvýkání podporuje nadměrnou aktivitu svalů a především vede k oslabení podpůrné tkáně pod kůží, což vede ke ztrátě elasticity pokožky a tvorbě vrásek," říká doktorka Hema Sebndaramová, expertka na plastickou chirurgii a laserové zákroky.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Univerzita Nova: Jak se zbavit žvýkačky
Co se stane, když spolknete žvýkačku? Opravdu vám ucpe trávící systém?
Žvýkačka bystří mozek

 

Ještě hůř působí žvýkání na osoby, které podstoupily kosmetický zákrok v obličeji (například botox). Účinky plastické operace a dalších kosmetických zákroků vydrží v důsledku žvýkání mnohem kratší dobu. "Náruživým žvýkáním se podkožní výplně posouvají a ničí."

 

Tvorby vrásek by se však měli obávat hlavně lidé, kteří ze svých úst žvýkačku téměř nevyndají. Nárazové žvýkání k vráskám nevede.

 
22 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Rochelle 13:01 09.05.2010
Shlédla jsem reportáž,kde bylo řečeno,že žvýkáním se zabraňuje zánětu ucha :))