Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Chystáte svatbu? Odborníci vám poradí, co byste před svatebním dnem neměli zanedbat.

10 věcí, které si MUSÍTE UJASNIT dřív, než se VDÁTE

Nevěsta
zdroj: Thinkstockphotos Nevěsta
aktualizováno 11.05.2017, 13:37 | 11.05.2017, 13:37 | Doma.cz/tvnoviny.sk

Chystáte svatbu? Odborníci vám poradí, co byste před svatebním dnem neměli zanedbat.

Láska na udržení vztahu na celý život nestačí. Za úspěšným manželstvím je tvrdá práce, a proto byste si před takovýmto závazkem měli ujasnit všechny priority. Zvažte to racionální a vědomě. Bude to stát za to, i když city ochladnou?

 

Zde je deset rad, které byste měli vzít na vědomí, ještě předtím, než řeknete romantické "ano".

 

Připravte se na více intimity

 

Mnohé páry spolu bydlí ještě před tím, než vstoupí do manželství. Patříte do té druhé skupiny a teprve po svatbě se stěhujete do společného hnízda lásky? Máme pro vás dobrou zprávu. University of Alberta udělala zajímavou studii. Ta zjistila, že partneři, kteří si ve společné domácnosti pomáhají při úklidu, mají bohatší sexuální život a jsou spokojenější.

 

Po prvním roce bude lépe

 

Možná jste slyšeli, že manželství je nejkrásnější v prvních letech. Pak to obvykle začíná být náročné. Výzkumníci z Deakin University v Austrálii vám však budou tvrdit opak. Podle jejich studie jsou partneři nejšťastnější až po prvním roce manželství. Nemusíte se tedy obávat předčasné krize. Jednoduše si vychutnejte výhody, které manželství přinese.

 

Na manželskou poradnu myslete včas

 

Průměrný pár vyhledá pomoc psychologa až po šesti letech stagnujícího vztahu. Psycholog Ryan Howes doporučuje, abyste na to mysleli mnohem dříve. "I ty nejsilnější vztahy si projdou těžkými časy. Je dobré, když je začnete řešit hned, "radí a dodává, že dobrý odborník může vztah výrazně zlepšit.

 

Nevěsta
(Foto: Profimedia)

 

Netolerance ničí

 

Sarkasmus a urážky nemají ve vztahu co dělat. Odborník na manželství John Gottman varuje, že netolerance vašemu vztahu ublíží. Podle jeho výzkumu je to jedna ze známek blížícího se rozvodu. Snažte se tedy být k partnerovi ohleduplné i v nelehkých situacích a pracujte na tom už před začátkem manželství.

 

Dotyky a objetí jsou důležité

 

Jakýmkoliv špatným obdobím budete procházet, doteky ze vztahu nevynechejte. Budujte lásku a nenechte ji slábnout. Podle Univerzity v Torontu každodenní mazlení s partnerem probudí ve vztahu vášeň a štěstí. Myslete na to, hned na začátku.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Svatba může vyjít pěkně draho! Na čem ušetřit a co nepodcenit
Nejošklivější nevěsta světa! Co dělat, abyste nedopadla podobně!
Nevěsta udělala něco nečekaného. Hezčí důkaz lásky jste ještě neviděli

 

Nehádejte se kvůli financím

 

Za peníze si štěstí nekoupíte. Nestojí ani za to, abyste se kvůli nim hádali. Finanční neshody patří mezi nejsilnější důvody rozvodu. S blížící se svatbou si tedy spolu sedněte a naplánujte si rodinné hospodaření. Nepodceňte to a ujistěte se včas, že máte alespoň podobnou představu.

 

Nevyčítejte partnerovi manželský komfort

 

Mnozí odborníci se shodují, že většina mužů si v manželství užije více výhod než ženy. Je o nich postaráno, mají teplou stravu i pozornost. Nikdy jim to ale nevyčítejte a naučte se to ještě před manželstvím. Buďte rády, že jsou ve vztahu spokojeni. Měly by si toho vážit, ale po letech od nich nevyžadujte vděčné ovace. Vězte, že si toho cení, aniž by o tom mluvili.

 

 

Ověřte si, že dokážete komunikovat

 

Komunikace je základ každého dlouhotrvajícího vztahu. Pokud si spolu nevíte rozumně promluvit, promyslete si to. Přijdou momenty, kdy budete muset problémy řešit. Když jeden druhému nedokážete předestřít argumenty, zřejmě vám to fungovat nebude.

 

Rozvod není řešení

 

Rozvod prý může být nakažlivý. Samozřejmě, ne úplně doslova. Tvrdí to studie, kterou zveřejnili v roce 2013. Pokud vám rady do manželství bude dávat přítelkyně, které zkrachoval vztah, neposlouchejte ji. "Ti, kteří se rozvedli, mohou ovlivnit i své přátele," vysvětluje jeden z odborníků. Raději si potíže vyřešte samy a nevzdávejte to při první příležitosti.

 

Nalaďte se pozitivně

 

Máte strach před vaším velkým dnem? Nemějte obavy a těšte se. Pokud milujete a víte, že vám to spolu funguje, čeká vás úžasné životní období. Nedávná studie z univerzity v New Yorku přišla na to, že ženy i muži v manželství jsou zdravější. Mají o pět procent nižší šanci, že budou bojovat s kardiovaskulárními chorobami. Proč je to tak? Vysvětlení je jednoduché. Manželství nabízí lepší emoční podporu a hlubší vazby s rodinou. To má pozitivní dopad na psychiku, a tedy i na krevní tlak.

 
1 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře