Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Jaká jsou největší tabu na prvním rande?

10 zaručených tipů, jak zničit první rande

Rande
zdroj: Thinkstockphotos Rande
aktualizováno 07.11.2016, 00:10 | 07.11.2016, 00:10 | doma.cz

Jaká jsou největší tabu na prvním rande?

Podívejte se, čeho se musíte vyvarovat, aby první rande nebylo zároveň tím posledním.


1. Lžete o něčem, co nemůžete skrýt
Každý má svá tajemství, ale když už lhát, tak raději o něčem, co není na první pohled vidět. Dle průzkumu seznamky eDarling muže nejvíce odradí, pokud dáma zatají pozitivní vztah k alkoholu a svou váhu. Ženy odradí kromě alkoholu lživé údaje o věku muže.

2. Pozvěte jí/ho na rodinnou večeři
Zaručeným prohřeškem prvního rande je pozvánka na rodinnou večeři. Pokud se muži navíc chtějí pochlubit sbírkou filmů na DVD a dámě nabídnou společný večer před obrazovkou, nebude to mít šťastný konec.

3. Přijďte neupraveni
Nezadané dle výzkumu až natolik netrápí, zda necháte spropitné, a dokonce ani to, že špatně líbáte. Ovšem velkým prohřeškem je, když jste cítit potem.


4. Oblečte se jako doma
Není nic horšího, než přijít na první rande v teplácích nebo v tričku s urážejícím nebo trapným sloganem. Skrýváte svou tvář, pokud si vevnitř nesundáte sluneční brýle? Těmi totiž odradíte skoro polovinu zájemců.


5. Během rande moc nemluvte
Tichá voda břehy mele? Trapné ticho na prvním rande je pro 70 % dotázaných nezadaných horší než být s někým, kdo mluví až moc.

 


6. Nevhodná témata
Máte pěkné auto, nebo chcete okouzlit velkým bytem? Tak dávejte pozor, protože přílišná sebechvála se vám může vymstít. Jistě jste si naplánovali i další rande, ale hlavně o tom během schůzky nemluvte, protějšek by to mohlo vylekat. Jenom pro připomenutí: v žádném případě nemluvte ani o bývalých partnerech.

ČTĚTE TAKÉ:

PRAVÁ LÁSKA: Jak ji najít
Neplačte, že jste singl aneb 8 opomíjených výhod samoty
9 důvodů, proč jste singl


7. S odpovědí na zprávu vyčkejte nejméně 3 dny
Žijeme v době rychlé komunikace a prakticky neexistuje výmluva, proč s odpovědí na zprávu dlouho čekat. Odradíte tím až třetinu zájemců, kterým jste třeba na prvním rande padli do oka.

 

Jak se vyhnout tabu na prvním rande?

Psycholožka seznamky eDarling Salama Marine má 3 rady:
 

• Zaměřte se na budoucnost, nikoliv minulost. Je lepší jít na první schůzku, až budete kompletně připraveni a plní sebevědomí. Potkáte tak někoho, s kým se budete doplňovat.
 

• Naslouchejte a ukažte svůj zájem. Snažte se pochopit, co vyřčená slova skutečně znamenají. Pokud někdo například na prvním rande řekne, že v minulosti doplatil na svou důvěru. Znamená to pravděpodobně: „Můžu ti věřit?“
 

• Pokud chceme někoho získat, snažíme se udělat často vše, abychom vypadali dobře. Nejdůležitější je ale zůstat na prvním rande sám sebou. Nezapomeňte proto na sebe a své názory, protože to je nejlepší způsob, jak si někoho získat.


8. Zahlťte druhého zprávami
Je vždy lepší dát druhé straně dostatek prostoru. Až pro 40 % dotázaných je tabu, když někdo posílá nové zprávy, aniž by počkal na odpověď.

9. Zapomeňte, že během rande lze pořád věci napravit
Pouze desetina nezadaných by totiž odešla z rande kvůli některým výše uvedeným prohřeškům. Slušnost nebo víra v lepší průběh?

10. Upřímnost se nenosí
Zahraný telefonát nebo falešný ranní mítink a s tím spojené brzké vstávání jako hlavní výmluvy k předčasnému ukončení rande? Ani ne. Až 67 % dotázaných Čechů by řeklo prostě pravdu.

 

Bude z toho druhé rande?
(Foto: oficiální zdroj)

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Eržika 15:57 14.11.2016
Nejduležitější je se neposr..t jak vám ho tam zasune.