Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

V dobrém i zlém není jen fráze!

13 tajemství šťastného manželství: Rady od skutečných párů!

Pár
zdroj: Thinkstockphotos Pár
aktualizováno 09.05.2016, 15:22 | 09.05.2016, 15:22 | Doma.cz/tvnoviny.sk

V dobrém i zlém není jen fráze!

To, že manželství vyžaduje hodně práce, posloucháme z každé strany. Ale je osvěžující slyšet to od párů, které jsou do sebe zamilované po letech stejně, jako když si řekli ano. Magazín Redditor položil čtenářům jednoduchou otázku: "Proč jste stále ženatý/vdaná?" Odpověděly reálné dvojice, které nechaly ostatní nahlédnout do jejich trvalého a stále šťastného svazku.

 

1. Důvěra

"Nesoudíme se, věříme si. Nemáme bouřlivý vztah, který by se stal předlohou na knihu či film. Ale přesně takový vztah jsem chtěl."

 

2. Brát s dobrým i to špatné, vás udělá silnějšími

"Příští týden to bude 19 let, co jsme spolu. Pořád chci být s ní, protože mě respektovala a držela za ruku i ve špatných časech. Dobré časy jsou dobré, ale ty zlé byly desetkrát horší. V přátelství a oddanosti ke mně nikdy nezaváhala."

 

3. Vzájemný respekt

"Jsme spolu 39 let. Proč? Protože pořád mám ten hřejivý pocit v žaludku, když slyším, jak vjíždí autem na příjezdovou cestu našeho domu. Chová se ke mně s respektem a na výletech s ním přežiju spoustu legrace."

 

4. Být k sobě upřímní

"Jsme spolu jedenáct let, z toho jsme dva roky svoji. Podporuje mě, když to potřebuji. I když něco zkazím, tak mi otevřeně řekne: 'Pokazila jsi to, princezno.' Vydrží všechny ty kecy mé rodiny a nosí mi zmrzlinu. Jeho objetí je nejlepší a je úžasný v posteli."

 

 

5. Radovat se z maličkostí

"Je to člověk, se kterým se okamžitě shoduji na tom, co budeme jíst. Mohu se chovat na koncertě jako blázen, on na tom bude stejně. Nebo jen tak sedět doma před televizí. Vždy jsme stejně naladěni. Je to skvělé. Bez ohledu na to, jaké překážky nám život chystá - a přichystal je jich už dost. Vždycky víme, že jsme tu jeden pro druhého."

 

6. Přijmout druhého s klady i zápory

"Miluji to, že jsem ženatý. Moje žena a já jsme protiklady. Já jsem impulzivní, ona je detailistka. Jsem agresivní, ona je rezervovaná. Společně jsme jako superhrdina, vyhrajeme a podrobíme si všechny!"

 

7. Můžete se hádat, ale vždy bojujte fér

"Manžel mi nikdy neřekl něco ošklivého. Mohl být na mě i naštvaný. Celý svět si může myslet, že se hádáme, ale ve skutečnosti si stále říkáme 'Miluji tě!'."

 

8. Pobavit se, i když nic neděláte

"Nejdůležitější věc je, že se milujete. Spolu se smějete a je vám spolu dobře, ať už spolu něco podniknete, nebo neděláte vůbec nic."

 

 

9. Povzbuzovat se

"Jsem ženatý 25 let. Ona je jako přírodní živel. Tato žena dělá všechno. Zpívá jako anděl, tančí, skvěle vaří a dokáže zadělat cement, obložit koupelnu kachličkami, vyrábí leccos ze dřeva, dělá mozaiky, stará se o zahradu a ještě vlastní restauraci. Je taková živá. Jen když přijde za mnou do pokoje, hned se mi rozzáří celý svět."

 

10. Milovat se i s chybami

"Jsem mimořádně nepořádný. Zatímco jiní by mě za to nejraději nakopali, manželka mě miluje i s chybami."

 

11. Těšit se, že jste našli svou polovičku

"Jsme spolu 10 let, z toho tři roky jsme svoji. Je to nejlepší člověk, jakého jsem kdy poznala. Udělala bych pro něj všechno. Smějeme se spolu, hrajeme videohry, milujeme lezení po skalách, vaříme spolu. Někdy nemohu uvěřit tomu, jak jsem šťastná, protože tento vztah je zatraceně jednoduchý. "

 

 Čtěte také:

Šťastně až do smrti aneb Jak si nezkazit vztah?
Co dělat, sedí-li partner nonstop u počítače?
Jediný lék na nevěru? Prozradil ho psycholog Šmolka!

 

12. Poslouchat se, být si nejlepším přítelem

"Manžel mě podporuje ve všem, co dělám. Zvedne mě, když padnu. Dodává mi odvahu a když mluvím o svých pocitech, vždy mě poslouchá. Myslím to vážně, když teď řeknu, že jsem si vzala svého nejlepšího přítele."

 

13. V nemoci i ve zdraví je víc než jen fráze

"Manželé jsme devět let, celkově jsme spolu 13. Před osmi lety jsem onemocněla. Předtím jsme měli dva příjmy a já jsem se starala o všechno. S nemocí jsem to nedokázala. On teď dělá všechno. Dokonce si udělal doktorát a vedle zaměstnání zvládá i domácí práce a když je třeba, tak mě i vykoupe. Je to pozoruhodný člověk a já ho zbožňuju. "

 

Co je vašim receptem na šťastné manželství? Podělte se o svá tajemství v komentářích.

 
10 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

xmarek 19:46 10.05.2016
Říká se, že láska hory přenáší a pokud ti dotyční chápou jak spolu komunikovat tak je nic nerozdělí. Viz: http://goo.gl/29fqnV (sekce Učení/Recept na fungující vztah). Hezký den