Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Oslavily jste třicáté nebo dokonce pětatřicáté narozeniny, nedostaly jste k nim však růže ani pusu, protože jednoduše není od koho? Místo toho jste si ale poslechly spoustu řečí, jestli vám trochu neujíždí vlak a neslyšíte tikot biologických hodin.

30 už je za vámi, ale ON stále nikde? Jak nezačít panikařit

single
zdroj: Getty Images single
aktualizováno 26.06.2019, 00:00 | 26.06.2019, 00:00 | doma.cz

Oslavily jste třicáté nebo dokonce pětatřicáté narozeniny, nedostaly jste k nim však růže ani pusu, protože jednoduše není od koho? Místo toho jste si ale poslechly spoustu řečí, jestli vám trochu neujíždí vlak a neslyšíte tikot biologických hodin.

Samozřejmě to mělo od vašich přátel vyznít vtipně, ale vy si v duchu řeknete, že byste si opravdu měly pospíšit a nezbýt úplně na ocet. Co byste však měly dělat a čeho se vyvarovat, abyste zůstaly v klidu a daly tomu správnému muži příležitost vstoupit do vašeho života?


Nezahánějte samotu závislostmi


Spousta lidí řeší svou nespokojenost a stres z toho, že jim něco utíká, alkoholem, cigaretami nebo sladkostmi. Tím se ale celá situace ještě zhorší. Až totiž potkáte někoho, kdo by za to stál, budete mu připadat trochu zoufalé. Nemluvě o tom, že spousta mužů nemusí kuřačky a ani nadváha vám moc nepřidá, pokud jste zvyklé zahánět zoufalství čokoládou.

 

single
(Foto: Getty Images)


Příliš produktivní v tomto případě není ani zajít si s kámoškami na skleničku. Někdy je to samozřejmě nutné a uvolňující, když ale budete večer co večer trávit v okruhu kamarádek, tak partnera asi nenajdete. Jestli jsou na tom navíc podobně jako vy, snadno se stane, že se začnete navzájem litovat a opět to bude ještě horší. Přijměte svou situaci a neutíkejte od ní, ale hledejte řešení!


Snažte se být méně náročná


Přijde vám, že se kolem vás muž motal naposledy před pěti lety? Kolika z potenciálních nápadníků jste však od té doby daly šanci? Jeden se zdál být moc plešatý, druhý neměl auto, třetí kdysi dávno chodil s vaší kamarádkou. Nehledáte však zbytečná ale jen kvůli tomu, že se vztah ve skutečnosti navázat bojíte? Jinak byste totiž dávno přestaly snít o princi jako před dvaceti lety a staly se trochu realističtějšími.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Single dovolená? TIP pro ty, co jsou sami
Šance na vlastní dítě? Pro singles a lesby stále vzdálená
Tipy pro single ženy: Jak a kde ušetřit v domácnosti


Uvolněte se


Říká se, že muži mají radar na to, co žena zrovna hledá. Když toužíte někoho najít, tak se jako na potvoru nikdo neobjevuje. A když na to naopak přestanete myslet, hned se ve vašem okolí někdo vyskytne. Rada zní - přestaňte být urputné, dál žijte tak, abyste byly spokojené, zkoušejte nové věci, ale nesnažte se hned s každého muže dělat potenciálního otce vašich dětí. Věřte tomu, že co má přijít, to přijde! Jinak od vás muži kvůli vašim evidentním očekáváním utečou.


Zahoďte předsudky


Hájíte se tím, že se vás muži tak akorát bojí a nikdo vás kvůli tomu neoslovuje? V tomto věku už přece nemáte zapotřebí trvat na stereotypech, že muž dělá první krok. Klidně seberte odvahu a vyjděte svému štěstí naproti. Existuje totiž určitá skupina mužů, kteří jsou i po třicítce často svobodní a bez partnerky. Ti nesmělí! Budete se muset sice trochu zasnažit a vybudovat si u nich důvěru, stydlivý muž pak ale nebude tak náchylný k nevěře.


Náš tip: Svůj recept na život po třicítce i v single stavu našla také slavná hrdinka Bridget Jonesová. Na to, jak se zařídila ona, se podívejte ve filmu Deník Bridget Jonesové v sobotu 29. června 2019 od 20:20 na Nově nebo následující den 30. června v 18:10 na Nova Cinema. Bridget vystoupila ze své komfortní zóny, zažila hned několik podivných situací, které ale vzala s nadhledem a humorem a nakonec potkala hned dva muže, kteří její život hodně změní. Tenhle film s Renée Zellweger vykouzlí úsměv na tváři každé ženě, která má nějaké trápení s láskou. Ukazuje totiž, že byste se neměly brát tak vážně!  

 

 
1 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře